Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Este "zabálhatok" ha súlytartó...

Este "zabálhatok" ha súlytartón vagyok és beleférek a 2000kalóriába?

Figyelt kérdés

Ha egész nap kb 1200-1300kcalt eszek, de este kb 11kor, lefekvés előtt megeszek egy nagy szelet vajaskenyeret, tejjel, vagy péksütit, szelet pizzát vagy mákostésztát és ezt majdnem minden 2. -3. nap. Így kb 2000kcal környékén járnék. A többi nap marad az 1300kcal akkor tarthatom a súlyom, vagy fogyok még esetleg, vagy netán hízok?Igazából fogynom már nem lenne muszáj,bár eltudnék viselni még -3kilót. 170cm/58-59kg.

Mivel inkább már súlytartón vagyok ezért a mozgást is csökkentettem heti 3-4óra kardióra.


Vagy még azon gondolkodtam hogy ha úgy jön ki hogy egész nap alig tudok enni max 400kalóriányit akkor este akár megehetek 1600kcalt legyen az torta,gyros stb?

Mivel már nem akarok fogyni gondolom nem muszáj már a magas fehérjebevitel.


Mielőtt valaki elkezdene oltani hogy, visszafogol hízni te disznó,mondom hogy nem minden napos dolog lenne.


2011. szept. 21. 10:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

belefér, 170 cm-hez az 58 kiló amúgy is bőven alsó határ..

személyes tapasztalat: egy adott kalóriamennyiséget eszek minden nap, nekem is vannak nagyon ritkán bűnözős napjaim, ami olyan havi egy alkalom, de akkor én is eszek este is és mindent kontroll nélkül, és egy-egy ilyen alkalom után 2 nap múlva egy kilóval kevesebb leszek. aztán visszaállok a normál napokhoz, és visszaállok a jelenlegi súlyomra, amit már hónapok óta tartok.

2011. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Nézz utána nagyon alaposan a harcosok étrendjének (warrior diet), mert amit csinálsz az majdnem az. Ám ahhoz h az legyen és ne csak csapongás ide-oda, hanem tudatos étrend, életmód legyen tisztában kell lenned alap dolgokkal.
2011. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
55%
Ha ez nem minden napos dolog és ahogy írtad is,hogy belefér a napi kalóriaszükségletedbe akkor szerintem nyugodtan "bűnözhetsz" :) Minden embernek szüksége van ezekre a dolgokra,én is szoktam...:)
2011. szept. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Úgy étkezni hogy csak kizárólag este nem tudnék folyamatosan. Erőm sem lenne az edzéshez délután.
2011. szept. 21. 11:33
 5/33 anonim ***** válasza:
Ezt azért mondod mert szkeptikus vagy és mert a harcosok étrendje szembe megy minden olyan dologgal amit az iskolában tanítanak...jah és mert sosem csináltad. Én - és a környezetemben még jó páran (többek között személyis edző kolléga) - már egy ideje így étkezek és nem az h nincs erőm az edzéshez, hanem még javult is a teljesítményem ezalatt az idő alatt és sokkal energikusabb vagyok. De ha jobban utána olvasol, akkor te is megértenéd. :o)
2011. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Szerintem 1 szelet vajas kenyér vagy pizza messze van a zabálástól.

Viszont jó, ha tudod, hogy ha rendszeresen lefekvés előtt eszel, az fokozza bizonyos betegségek kialakulásának a valószínűségét, pl. reflux, rák, mert a szervezet éjjel emészt, ahelyett, hogy regenerálódnak. Természetesen ha egyszer-kétszer eszel, semmi bajod nem lesz.

2011. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

én nem olvastam utána, csak "szimplán" táplálkozásról tanulok. nap nagy részében nem eszel normálisan, én úgy mondom időlegesen vagy idő szerint "lokálisan" tápanyag hiányod lesz. vitaminokat, fehérjéket nem tudsz a raktározni (vízoldékony vitaminokat, ne köss bele :) max az izomszövet bontásával juthatsz fehérjékhez, teljesértékű étkezések híján. ezért baromság este 6 után nem enni, a megfordítottja, hogy este 6-ig nem eszel (tudom hogy túlzás) ugyan ilyen értelmetlen.

ha valamiben nincs igazam, és erre rámutattok, akkor jobban belemélyedek a témába, és ha tényleg jó természetesen ezt elismerem. de alapvető elvekkel ütközik szerintem..


Kérdező, ehetsz este. egész nap energiadeficited volt, bőven több zsírt elhasznál a szervezeted nappal, mint amit este vissza tudsz tölteni. (ha este sem töltenéd vissza, az meg már rövid idejű koplalás lenne.)

2011. szept. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Aczél: addig nem tudunk erről beszélgetni amíg nem veszed a fáradságot h legalább utána olvass... Ellentmond a tanultaknak...igen ÉS?? Annak idejéna föld gömbölyű kijelentés is ellentmondott a tanultaknak. Attól h ma tudunk valamit és biztosak vagyunk benne, nem jelenti azt, h az örökérvényű.


Néhány olyan cikk ami segíthet a rávezetésben:

[link]

[link]


Nem azt mondom, h ez az üdvözítő, de nem kell elítélni valamit amit nem ismersz.

2011. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

azt írtam, hogy csótányírtós vegyszerrel elégetjük azokat, akik elfogadják ezt az étrendet, vagy azt, hogy javítsatok ki, és akkor utánaolvasok?


köszi a linkeket!

2011. szept. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

hát.. (bár nem kéne így kezdeni mondatot) én nem látom még ennyi olvasás után sem (újfent köszönöm a linkeket, amiket nem kellett nekem megkeresnem, online "társadalomban" úgy hiszem ez a figyelmesség amivel könnyíthetünk és segíthetünk másokon) szóval nem találtam olyan érvet, ami konkrétan azt indokolná, hogy nap közben miért egyek kevesebbet (alulevés). tetszetős dolgai is vannak, és persze tolom is este a kaja ipart, naná.


Viszont arról nem írt, hogy nappali (tehát sok órán át) alacsony, minimális fehérjebevitel milyen hatással van a szervezet építő folyamataira. anabolikus hatás este egy dolog (ezzel amúgy én szoktam érvelni délután 4-6 után nem evő szerencsétleneknek) de ugyan úgy tudtommal nappal is van izomregeneráció, fehérjeszintézis etc. azt meg a cikkek alapján szintén nem tudom, ha az esti túlevéssel biztosítod a szervezeted, hogy nincs éhezés, akkor nappal izom helyett tényleg zsírt bontana..? nekem kissé ez kétséges. ha van erről tanulmány, oké, nincs igazán okom nem elfogadni ezeket a dolgokat, csak valahogy nem találom épp túl valószínűnek.

2011. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!