Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet még aerob az edzés...

Lehet még aerob az edzés izomlázzal?

Figyelt kérdés
Tudom, ellentmondásos a kérdés, de mégis...Tegnap zumbáztam (ma is igazából) és tényleg egy icipici, nagyon pici izomlázam van, de csak a vádlimban. És csak akkor érzem, ha kicsit feszül, de akkor se komoly. Ettől azért még lehetett aerob az edzés, csak a zsírégető pulzustartomány felső határán?
2011. ápr. 29. 00:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

naggyon el vagy tévedve...

és ilyenkor újra le kéne írni annyi mindent... :/

nincs zsírégető pulzustartomány, mozgással energiát használsz fel, ez nagyrészt zsírsavak oxidálásából származik.

de talán ez mégis segíthet:

[link]

2011. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :) bár nem vagyok se kémikus, se biológus, de azért elolvastam a cikket, és megpróbáltam felfogni belőle valamit. De mivel ezt a kis "tanulmányt" Te mutattad nekem, biztos értesz hozzá :) meg tudnád mondani, hogy étkezések szempontjából mikorra a leghasznosabb beszúrni egy 50 perces mozgást?:)

(mostanság kb 2 órával uzsonna után mozgok, és az után, úgy 1 órán belül vacsorázok)


persze nem muszáj válaszolni, de ha olvasod a válaszom, és értesz is hozzá, akkor örülnék neki, ha adnál valami jó tippet :)

2011. máj. 1. 02:48
 3/11 anonim ***** válasza:

szijjja!

uzsonna után 2 órával a mozgás jó, viszont edzés után amint a szervezeted képes befogadni célszerű rögtön enni.

sportolók ilyenkor szoktak gyors felszívódású fehérjéket és szénhidrátokat tartalmazó turmixokat inni, hogy a szükséges tápanyagokat mielőbb biztosítság a szervezetüknek.

a tipp az lenne, hogy Te is mielőbb egyél. de az az egy óra sem sok, amikor rendszeresen jártam el edzeni, nálam is bőven eltelt egy óra az edzés után mire vacsoráztam.. de azért lehetett volna jobban optimalizálni.

2011. máj. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igazából kevesebb, mint egy órán belül szoktam enni azért :) megnyugtató, h végre vmit jól csinálok :DD

egyébként paprikát, uborkát, paradicsomot, tojást eszek 4db kétszersülttel és teával általában, vmikor virslit is vágok bele :P :)

2011. máj. 1. 23:43
 5/11 anonim ***** válasza:

a virsli nem kimondottan az a tápláló dolog :)

zöldség jó, tojás is tetszetős, hát kiegészíteném még 1-2 falat finom sonkával, de persze a tojás is teljesértékű fehérje, és feltehetően fedezi is estére az igényedet.. szerintem korrekt így ahogy van.

2011. máj. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jah, én is szívesebben raknék bele vmi csirkemellsonkát, de az valahogy soha sincs itthon :P :D


Na mindegy, köszönöm a hasznos válaszokat, tényleg:)

2011. máj. 2. 01:43
 7/11 A kérdező kommentje:
csirkemellsonka...úristen, ennél nagyobb marhaságot kitalálni se tudtam volna :D
2011. máj. 2. 01:45
 8/11 anonim ***** válasza:
az ilyen hús alapú "felvágottakat" én is hagyományosan sonkának hívom.. nyelvtaninag szerintem helyes. szakmailag már nem lenne az xD
2011. máj. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
csak tudnám, hogy lehet valami egyszerre sonka is, meg csirkemell is :D
2011. máj. 3. 00:26
 10/11 anonim ***** válasza:

itt a sonkának szerintem már más jelentése van. az a "nagyrészt hús alapú termék, amit felvágnak vékony szeletekre, az sonka" én valahogy így mondanám, a kucu és minden részétől függetlenük :)

tehát bármilyen állat bármelyik részéből lehet "sonkát" csinálni :DD

2011. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!