Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát függő vagyok. :D...

Szénhidrát függő vagyok. :D Mivel helyettesíthetném?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy pl. reggelire, ha nem szénhidrátot eszek, akkor nem érzem azt, hogy jóllaknék. Próbáltam már, hogy tojást reggelizek, de attól csak még éhesebb lettem. Meg napközben is, ha nem eszem semmi szénhidrátot erőtlennek érzem magam. 4-5 kilót szeretnék fogyni, de emellett az étrend mellett egyszerűen nem sikerül sehogy sem. Esetleg, ha le is adok valamennyit mindig visszajön. Tudna nekem segíteni valaki? Tornázni/sportolni is szoktam, csak sajnos nem rendszeresen, de rajta vagyok az ügyön. :)

Jó lenne, ha egy hónap alatt sikerülne, ez lehetséges?


2011. márc. 15. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kell a ch-t teljesen kiiktatni az étrendből! ez nagy hülyeség lenne! reggelire kell belőle enni rendesen, de még ebédre is jól jön a fehérje mellé. csak nem mindegy, hogy mit, a fehér kenyér, a péksütik és cukrok tényleg függővé tesznek (nézz utána a vércukorszintre kifejtett hatásuknak), míg a teljes kiőrlésű kenyerek, tészták, a barnarizs, a krumpli és a zabpehely mind jó ch-nak minősül, amik után ha sok folyadékot iszol, nagyon jól elveszik az éhségérzetet, és akár 3-4 óráig nem tör rád a farkaséhség.
2011. márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Amúgy igen, mostanában már igyekszem teljes kiőrlésű kenyeret stb. enni, és kihagyni a cukros dolgokat. Na csak összejön valahogy az a mínusz 4 kiló. :D
2011. márc. 15. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az első írja. Nem szabad teljesen kiiktatni, mert ha sikerülne is, és utána visszaszoksz a normál étkezésedre, ugyanúgy visszajönnének a kilók. Csak a fehér, cukros dolgokról mondj le, és azért figyelj oda a mennyiségekre!
2011. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nadi84 válasza:
Próbáld ki a pörkölt szójababot. Abban sincs fehérje dömping, de eszméletlenül eltelít, és nem drága. Meg egészséges is.
2011. márc. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Reggelire nagyon is kell a ch, szüksége van rá a szervezetnek. Legfeljebb az nem mindegy, hogy milyen minőségű ch-t fogyasztasz.

vannak jó minőségű szénhidrátok, mint pl: rizs, zabpehely, teljes kiőrlésű péksütemények.

Ezeket nyugodtan lehet fogyasztani, reggelire, tízóraira, uzsonnára...

2011. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!