Milyen segítséget tudtok nekem ajánlani? Nem tudok ellenállni. Állandó evési kényszert érzek! Úgy érzem megőrülök, ha nem vehetek egy falatot a számba! Valami módszer, vagy esetleg webes oldal, ami segíthetne?
pszichiáter
vagy csak étkezz normálisan
Hasonló kérdésem volt nemrég, mindenki leszólt, és ez segített nekem, hogy komolyabban vegyem ezt a dolgot, íme itt egy kedves gyöngyszem azokból a válaszokból:
"Felesleges kérdés....
Te is tudod mi a baj, miért nem megy. Puha vagy egyszerűen.
Ha magad szerint ennyit nem érdemelsz, akkor zabálj. Azzal biztos jutsz valahova..... "
Tudj nemet mondani, foglald el magad más dolgokkal!
A spájzban ott van vagy 3kg csoki, hozzá sem nyúltam egy jó ideje, mert meg tudom állni!
HAJRÁ!!!
Én lecsökkentettem a finomlisztet, finomított cukrot az étkezésemben. Magyarul például hónapok óta nem eszek kenyeret. Eleinte nehéz volt, azt kell kibírni.
De képzeld el, hogy azóta nem vagyk állandóan éhes.
Több gyümölcs, zöldség, hús, szinte semmi kenyér, krumpli, tészta. És nem zabálok, eszembe sem jut. Csak az eleje nehéz, amíg átállsz.
Egyik reggel anyáméknál voltam és megetetett kenyérrel (neki nem lehet nemet mondani :)), utána egész nap enni akartam....
Szedsz valamilyen multivitamin készítményt?
Nálam állandó evési kényszert okozott a rengeteg B-vitamin.
Mikor leálltam a multivitaminnal, elmúlt a zabálhatnék.
Amúgy egy kiskanálnyi almaecet egy pohár vízben csökkentheti a falási kényszert.
Ezt egyébként orális fixációnak hívják. Én is vagy eszem, vagy iszom, vagy cigizek, vagy a körmöm rágom, a lényeg, hogy valamit a számba pakoljak. És tényleg pszihiátriai eset :)
Amúgy a megoldás: igyál helyette vizet. Az sokat segít!
A becsmérlő, akaraterőt kritizáló hozzászólásokat tartsa meg mindenki magának, a kérdező segítséget kért, nem kritikát. Ő is tisztában van vele, mi a baj, a megoldást nem tudja.
Igen, ez függőség, és azon az akaraterő nem sokat segít, merthogy a füssőségeknek ez a lényegük, hogy legyűrik az akaraterőt.
Én is szakember segítségét ajánlom, illetve meg kéne próbálni figyelni arra, kitalálni hogy mi váltja ki a kényszerességet. Milyen (érzelmi) hiányérzet, illetve elfojtott érzés vezet ehhez a reakcióhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!