Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ajánlod otthonra a futópadot...

Ajánlod otthonra a futópadot vagy a szobabiciklit?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran használod?

Melyiket érdemes venni? Azon belül milyen típusút?

Futópad nagy helyet foglal? Inkább azt vennék, de vajon érdemes? Vagy előbb-utóbb ezeket csak ruhafogasnak használja az ember?

Jó kiegészítés lenne egy diétához? Nagy súlyból fogyáshoz, meg egy kis mozgás beiktatásához. Kimenni és sétálni/kocogni/biciklizni kizárt, mert ha meleg van, az a baj, ha hideg, az. Ha esik, ha fúj, akkor az. Ősszel, télen meg sötét van és jönnek a vadak meg a kóbor kutyák.

De valami mozgás kell, 50 felé közeledve.



aug. 20. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%
Futni nem ajánlott 10 kg túlsúlynál többel rendelkező embernek. Ha futópad, akkor csak séta eleinte, amíg nem végezhetsz megterhelő sportot. Nagy súlyra még az úszás jó hatású, meg esetleg a duci torna.
aug. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

"Milyen gyakran használod?"

Heti kétszer-háromszor.

"Melyiket érdemes venni?"

Én a kerékpárt javaslom, de egyéni preferencia. Valaki a futópadot szereti. A kérdés, hogy te melyiket csinálnád hosszútávon.

"Azon belül milyen típusút?"

Spinning kerékpárt, normális lendkerékkel.

"Futópad nagy helyet foglal?"

Attól függ, mi számít nálad nagy helynek, de vannak már összecsukható gépek.

"Vagy előbb-utóbb ezeket csak ruhafogasnak használja az ember?"

Ez tőled függ.

"Jó kiegészítés lenne egy diétához?"

Igen.

aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezek a benti gépek sokkal unalmasabbak mint a szabadban végzett mozgások
aug. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Általában nem ajánlom. Egy normális minőségű vetekszik egy olcsóbb használt autó árával, miközben az ilyen otthoni cuccokat 2 héten belül elkezdik fogasnak használni, annak viszont még a nyeklő-nyakló 60-70 ezres vacakok is drágák.
aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ettől tartok én is, mint #3, #4. De akkor mi a jó megoldás?


Amúgy a bicikli/spinning nem erősíti, vastagítja a combot?

aug. 20. 12:46
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

99% megunja szerintem, nem ajánlom, inkább edzőterem ahol vannak gépek, sokkal olcsóbb lesz és azt se fogod bírni agyilag.


Én szeretek mozogni de szabadban, otthon gépeken extrém mentális erő kell hozzá annyira unalmas

aug. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

"akkor mi a jó megoldás?"

Találj olyan mozgásformát, amit hosszútávon űzöl. Lehet ez bármi. Ma már a sportolási lehetőségek végtelenek. Szobakerékpár, utcai kerékpár, futópad, futás, úszás, testépítés, gördeszka, box, röplabda, jégkorong, tánc, evezés, vívás, diszkoszvetés, bármi.

Én a spinning kerékpárt is konzisztensen űzöm évek óta heti többször, más meg egy ennél "izgalmasabb" mozgásformát is abbahagy egy-két hónap után, mert lusta és/vagy nem keresi meg a számára megfelelő sportágat. Nekem pont a beltéri kerékpározás/futópadozás szimpatikusabb, mert benyomom a zenét, kizárom a világot, és nyomom! Kint utálom kerülgetni az autókat, motorokat, gyalogosokat, kutyákat, kutyaszarokat, lámpákat, kereszteződéseket.

"bicikli/spinning nem erősíti, vastagítja a combot?"

Valamennyire erősíti, de progresszív súlyzós edzés nélkül nem lesz ténylegesen izmos combod, pláne nem laikus naturál lányként heti egy-két szobabiciklizéstől.

aug. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Bicikli nem add semmi izmot.
aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 kürtőskalácska ***** válasza:
17%
Nem ajánlom inkább menj ki a szabadba
aug. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Szobabiciklire jobban lehet pakolni. Úgyis szobainasnak lesz használva.
aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!