Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen barátnővel?

Figyelt kérdés

Van egy erősen túlsúlyos baratnőm.tobbszor szóba került hogy cukorbeteg. Mindig idegesen mondja, hogy az orvos szerint le kéne fogynia😡. Nem jó a szive sem, gyakran szapora a pulzusa,magas a vérnyomása. Ismét sértődötten mondja, hogy az orvosnak annyi a válasza a bajaira, hogy fogyjon le😡finoman jeleztem neki, hogy sajnos a súlyának lehet köze a bajaihoz. Erre mondja, hogy ő többször fogyozott,nem valt be neki, ő nem fogja eheztetni magát meg kaloriakat szamolni...


Én neki egyébként szöges ellentéte vagyok, nemrég kezdtem életmódváltásba és jobban erzem magam a bőrömben mint valaha. Próbáltam hatni rá, hogy ez jó dolog és szó nincs sanyargatásrol,de nem hallgat rám


máj. 24. 08:57
1 2
 11/17 anonim válasza:
0%
Kérj meg egy dominát, hogy addig kergesse egy ostorral, amíg le nem fogy.
máj. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már, anno nekem a törött kulcscsontom mire műtötték, hónapok voltak és a főorvos engem is ezzel b.szogatott, holott alig volt rajtam felesleg, nem voltam 80 kg se... még azt mondom, ha 100 felett vagyok, de nem. Meg ha pl tényleg kell is, akkor mondják el, hogy mi a megoldás és úgy, hogy mellé pedig a fogyás, nem egyedül a fogyást erőltetni...
máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez az ő dolga. Majd ha elég rosszul érzi magàt, akkor változtat. Ezt neki kell akarnia.

Amúgy nekünk is rossz tapasztalatunk van ezzel kapcsolatban orvosokkal. A férjemet pl elsőre elhajtotta a háziorvos azzal, hogy fogyjon le, pedig erősen fájt a hasa oldalt. Ha nem erőszakoskodik másodszor is hogy küldje vizsgálatra, bele is halt volna a vakbélgyulladásba, mert amúgy az volt neki.

Engem is elhajtott elsőre és másodszorra a tüneteimmel, hogy fogyjak le, miközben pont ennek nehézsége és egyéb tünetek miatt mentem orvoshoz annak idején. Én megoldottam magánúton, pcos, IR és pm alulműködés derült ki. Kaptam gyógyszert a pmre, és dietetikus segített az anyagcsere problémámra való egyéni diétát kialakítani, és végül csak így tudtam lefogyni normálisan. Azelőtt hiàba ettem kevesebbet, és mozogtam, az àllandó éhsèg mellett sem fogytam, vagy alig valamit, és élhetetlen volt.

máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem képes rá, hogy lefogyjon es veszélyben az egészsége, akkor nem szidni kell es piszkálni, hanem gyomorszűkítés a megoldás. Épp ilyen esetekre van kitalálva, amikor képtelen abbahagyni a kényszerevést!

Hiaba szidják és köpködik, ebből a bűvkörből már csak a műtét szedi ki.

En is meghíztam az utóbbi időben de csinaltam stressz alapon egy súlyos gyomor es nyelőcsőgyulladást, (gyomorsavtúltengés miatt) ami miatt nem tudok csak nagyon keveset enni, es lassan, így problema megoldva!

máj. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14. A gyomorszűkítés sem megoldás. Ha nem tanul önuralmat, és nem kezeli a lelki okokat amiért túleszi magát, többet fog enni és a gyomra is visszatágul. Vagy ha a műtét olyan volt ( annyira ehhez a részhez nem értek) akkor a túlevéstől állandóan rosszul lesz.

Nézz meg pár részt az élet 250kg felett c. műsorból. A gyomorműtét után is simán van hogy híznak, ha nem tartják a kevés kaját. Bár szerintem ott az az 1200 kcal amit minden betegre ráerőszakol a doki, akik előtte 10 15 ezer kcalt is megettek évekig , embertelen kevés. Én az 1500 kcal-os diétát se bírtam sokáig amit doki javasolt, pedig nem ettem 10 ezer kalóriákat akkor sem mikor kövér voltam, de mèg a felét se. Előbb 2500, majd idővel 2200 kcal körüli mennyiséggel fogytam le, de így is nagyon nehéz volt. ( Tartani se egyszerű)

máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

De megoldás. Nem estél át ilyen műtéten es fingod nincs, csak a tévéadásokból csípsz el ezt azt. A gyomrot tojásméretűre szűkítik es nyugi, nem tágul vissza félév év alatt mint a bugyigumi.

De gyorsan osztod a semmit!

máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tv adásokból?😂 Az a műsor nem a mónika show, szóval elég hiteles forrás arra vonatkozóan amit írtam. Te te nem vagy képben ezek szerint.
máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!