Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tartsak diet...

Mit tegyek? Tartsak diet break-et?

Figyelt kérdés

Négy hónapja számolom a kalóriákat, 1600 kalórián vagyok, heti 3-4-szer edzek, eddig összesen 5 kilót fogytam. Az első két hónapban gyorsan lement 3,5 kg, az utóbbi kettőben ment le még másfél kg. Az elején sokkal jobban bírtam, utóbbi egy hónapban azt érzem, hogy éhes vagyok sűrűn, hiába eszek sok zöldséget, grill húst, illetve eszek süteményt, fagyit is, általában 1 szelet sütemény, vagy néha 2 gömb fagyi (mindig annyit, amennyi belefér a kcal-ba). Persze nem mindennap, heti egyszer, max kétszer.

Edzés megyeget, de sokkal kevesebb kedvvel csinálom. Legrosszabb, hogy úgy érzem, hogy amit eszek, az kevés, pedig 1600 kalórián vagyok az eleje óta, két hónapig teljesen jól bírtam, azóta rosszabb. Mit ajánlotok, mit tegyek? Olvastam a diet break-ről, hogy két hétig fenntartási kcal-on kell enni. Mi erről a véleményetek?



2021. aug. 20. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát vmit nagyon rosszul csinálsz, ha csak ennyit fogytál ennyi idő alatt.

Ne egyél sząrságokat pl. sütemény, fagyi nem éppen diétába való, hiába számolod a kalóriákat, nem mindegy hogy üres ch megy vagy olyan amit jobban hasznosítani tud a szervezeted. Pont emiatt ne is csodálkozz hogy állandóan éhes vagy.

2021. aug. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy kevés az 1600 kcal? Mi alapján kalkuláltad ezt ki? Ha folyamatosan éhes vagy, nyilván nem elég. Én pár hónapja annyival kezdtem, mint amennyi az alapanyagcserém (akkor 1400kcal), jelenleg már heti 5 súlyzós edzés mellett 1800-1900 között van az, hogy nem maradok soha éhes. Összesen csak pár kilót fogytam 4 hónap alatt, ellenben lassan majdnem 3 ruhaméretet.

Szóval maga a fogyás testsúllyal való objektivizálása ennyit ér.

2021. aug. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kevés az 1600 kalória. Talán azért állt meg a fogyásod mert már nem kell többet fogynod.

Jó lenne ha leirnád hogy milyen magas vagy, hány éves és hány kiló.

2021. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a sok gyk-s táplálkozástudósnak elhitted, hogy a kalória az kalória, pedig baromira nem. Fagyin, süteményen én még 3000 kcal után is éhen halnék + semmi erőm nem lenne edzéshez.


Magas tápanyagtartalmú, laktató kajákat kell enni. Tojás, zab, hüvelyesek (bab, lencse, borsó, stb), zsírszegény húsok, hal (itt a zsíros kifejezetten előny), zsírszegény sajtok, ha eszel kenyeret akkor csak magas rosttartalmú barna kenyér, stb stb


1600 kcalból simán kirakható 80-100g fehérje, te mennyit eszel egy nap? Napi 30g rost megvan? Az esetek többségében ez a két mutató már eldönti, hogy gagyi-e az étrended.

2021. aug. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!