Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tojásdiéta? Menni fog?

Timido kérdése:

Tojásdiéta? Menni fog?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem a tojásdiétát, de csak egy hétig szeretném csinálni, 61 kiló vagyok, és 57 kiló szeretnék lenni. Vagy amint elértem az 56-57 kilót, abbahagyom a diétát.

Persze-persze, tudom most jönnek azok a válaszok, hogy vissza is hízom egyből, DE! nem úgy hagyom abba, hogy másnap reggelire libatepertőt eszek, ebédre csokisgombóc rizseshússal és gulyáslevessel, stb....

Hanem csak beiktatom szépen lassan, az extrudált kenyeret, puffasztott rizset. Például, az ebédből 3 tojásból elveszek egyet, és helyettesítem valami szénhidráttal. Aztán elhagyom a kávé fogyasztását étkezésekkor. Ilyenek.. Hiszen tudom, hogy milyen fontos a szervezet számára a szénhidrát ( hiszen emelt biológián vagyok )


Tehát a célom, csak elérni a kívánt testsúlyt, és azt megtartani.

A diéta mellett, nem megterhelő gyakorlatokat végzek, illetve amíg jólesik, filmnézés közben tekerek a szobabiciklin, csak hogy gyorsabban elérjem a kívánt eredményt, és minél rövidebb ideig kelljen megvonnom magamtól a CH-t.


Mi a véleményetek?

17 éves vagyok és 167 cm.


2010. júl. 12. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
1 hét alatt max fél-egy kilót lehet egészségesen leadni... egyél egészségesen, sportolj, nem kell a pár kilóhoz ez a diéta.
2010. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is írta, 4 kilóhoz felesleges ilyen hülye diétákat csinálni. Egészséges étrenddel és sporttal hamar ledolgozod magadról azt a kis pluszt. :)
2010. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most nem azzal akarok foglalkozni, hogy mennyit tudsz leadni, vagy visszahizod-e, hanem hogy a tojásdiéta tönkreteszi a májadat meg a vesédet!! Ezt utána helyrehozni aligha lehet, és életed végéig betegnek lenni csak a gyors fogyás miatt... Hát nem tudom, hogy megéri-e!

De a 61 kg inkább kevés a magasságodhoz képes, semmiképpen sem sok, nem értem, hogy miért akarsz még fogyni.

2010. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát abban igazad van, hogy kevesen fogják alátámasztani az elképzelésedet. Amint látod, itt senki sem javasol ilyen szélsőséges megoldást, viszont ha ezt akarod akkor nem tudunk megállitani, ime mit tudék én a tojásdiétáról


Tudományos könyvben olvastam, hogy a tojásdiétával rendkivül eredményesen lehet fogyni rövid idő alatt, a kilók szinte zuhannak, viszont az izomtömegből is veszitesz. Ez a diéta ideális azoknak akik szeretik látni a mérleg ingadozásait lefelé és akiket nem zavar egy kis izomveszteség. Az egészségügyi problémák megjelenése nem bizonyitott és egyáltalán nem garantált, hogy részed lesz bennük. Ez a szervezetedtől függ, van aki problémamentesen kerül ki a diéta végén.


Ez az amit én tudok erről a módszerről és ami azt illeti, sokkal jobb és okosabb diétának találom, mint a popcorn diétát és egyéb gyerekességet. A 3 tojás helyett én 6-8- ról tudok, ha ennél kevesebbet juttatsz be akkor nem vagyok biztos benne, hogy jó vége lesz


Üdv !

2010. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tojástól szép pattanásos leszel :) Úgyhogy már most jelentkezz be a kozmetikusodhoz. Egyébként mi értelme magas zsírtartalmú kajával tömni magad?


Valóban, a tojásban csekély mennyiségű kb.1% szénhidrát van, az is zömében a tojásfehérjében. A fogyasztása inkább az egyéb összetevők korlátozzák, mint:


* tojás elsősorban teljes értékű, könnyen emészthető fehérjék (13%) és zsírok (12%) forrása.

* Koleszterin tartalma magas(270 mg/tojás)


Mindezek miatt a tápértéke (energia értéke) igen nagy. Ezért elhízás,(energia szegény étrend) illetve szívinfarktus után vagy magas vérkoleszterinnel társuló diabétesz esetén (koleszterin szegény étrend 300 mg koleszterin/nap )javasolt a tojás fogyasztását csökkenteni.


Normál, változatos étrendben heti 3-5 db tojás javasolt

2010. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!