Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mit szoktatok enni keményítőna...

Mit szoktatok enni keményítőnapon?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a zöldségeket, párolva, főzeléknek és még nyersen is. Viszont már lassan két hónapja tart a diétám és most már ott tartok, hogy semmit sem tudok megenni, mert meguntam. Párolva és salátának már kb egy hónapja nem tudom leküldeni őket, az általam ismert és főzött főzelékeket is unom már. Úgyhogy az elmúlt három keményítőnapom úgy telt, hogy mégis csináltam főzeléket, amibe jobb esetben még belekóstoltam, de végül mindig inkább savanyúkáposztát ettem, mert az még jóízűen lemegy. Vagy párolva, vagy nyersen. De ezzel sem fogom kihúzni szerintem még egy hónapig.

Ötleteket szeretnék kérni, hogy mit is egyek, ti mit szerettek, mert lassan ott tartok, hogy semmi sem megy le azokon a napokon.


2009. febr. 19. 07:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Jah, igen, azt nem írtam, hogy krumplit és rizst nem eszek a diéta alatt, mert az nekem nem tűnik annyira nagyon diétásnak...
2009. febr. 19. 07:43
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Miért szénhidrátnapon a torta , fagyi, csoki az diétásnak tűnik?? ezeknél még a krumpli és a rizs is sokkal sokkal jobb. Mellesleg a krumpli és a rizs, ugyanúgy szénhidrát... szóval fölösleges szétválogatni keményítőre meg szénhidrátra...
2009. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyebkent a dietat atalakitottam, szenhidrat napot nem tartok, epp amiatt, mert nem igazan tartom dietas elelmiszernek a tortat, csokit es ehhez hasonlo nyalanksagokat, helyette feherjet eszem, mert ugy erzem, hogy arra tobb szuksege van a szervezetemnek.

De a kemenyitonapot megtartottam.

Viszont mivel nagyon nem a szenhidratrol szolt a kerdesem, igy nem tartottam fontosnak leirni, mert akkor ennyi erovel az oneletrajzomat is belinkelhetnem.

Koszonom szepen, hogy ennek ellenre raboljatok mind a sajat, mind az en idomet!

2009. febr. 19. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Megkérdezhetem, hogy az átalakított diétád így hogy épül fel, és hogy így hány kg-ot fogytál, valamint mennyi volt a kiindulási súlyod? Köszi.
2009. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Annyiban alakitottam at a dietat, hogy minden masodik nap csak feherjet fogyasztok ebedre (12 korul) es vacsorara (5-6 kozott), ami altalaban csirkehus, egyeb szarnyasok, tej, nem tul zsiros sajtok, tojas, esetenkent natur joghurt, tejfol, valamint nagy gyengem a sima parizsi, virsli, ezekrol nem tudok lemondani. A szenhidrat nap igy kimarad, mas napokon sem fogyasztom a koretnek megengedett kenyeret, a husokkal is jol elvagyok koret nelkul, vagy zoldsalatat keszitek hozzajuk. A reggeli gyumolcsot megtartottam, de sokszor elmarad, mert koran reggel tornazom es azutan altalaban nem szeretek enni. A kemenyitonapot megtartottam, de rizs es krumpli nelkul, babot, borsot sem helyezem eloterbe, de nem zartam ki teljesen. Gyumolcsnap szinten van, banant nem nagyon eszek, de almat, citrusfeleket, mangot, ananaszt, kivit igen, mert az en gyomrom ezt birja. Havi egy viznap van. Napi 3-4 liter vizet iszom. A napi kaloriabevitelt nem szamolom, de kb 1000 lehet.

A mozgasom napi egy ora aerobik reggel, valamint minden masnap kb 5 km tempos seta gyerekestol babakocsival, ami azert terhelobb, mint a sima setalgatas, a kimarado napokon kb fel ora, egy ora seta van lassub tempoban szinten babaval. Baba mellett ennyi mozgast tudok beiktatni a napomba.

178 cm magas vagyok es 82 kg-rol indultam januar 2-an, eddig 9 kg-ot fogytam, tehat 73 vagyok. Terhesseg elott 62-65 kg kozott volt a sulyom tinikoromtol kezdve, vekony voltam, de inkabb izmos, ugyhogy erdekes modon akkor volt tobb, 65 kg a sulyom, amikor rendszeresen edzettem, a huzosabb honapokban, amikor munka mellett nem volt ra idom, akkor estek az izmaim kicsit ossze es akkor voltam 62 kg. A celom most egy izmosabb 65-67 kg, amire eleg jo eselyt latok, mert a dieta atalakitassal es a mozgassal a testzsirszazalekom nem nott, hanem csokkent, erezhetoen izmosodom, annak ellenere, hogy a 90 napos az alapja.

2009. febr. 19. 11:23
 6/7 A kérdező kommentje:

LASSABB

Elnezest a hibaert!

2009. febr. 19. 11:25
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most éppen paradicsomos káposztafőzeléket készülök csinálni.De ettem már keményítő napon csilis babot(hús nélkül),vagy zöldségeket pörköltnek elkészítve(főtt krumplival,vagy anélkül is finom,vagy készítheted főzelékhez is).A burgonyát szerintem fogyaszthatod keményítő napon,mert sok benne a keményítő és még simán belefér a diétába.Majd utána elhagyod,hogy ne szaladjanak vissza a kilók.

Igazából ezek mellett én is csak párolt zöldséget és főzelékeket készítettem,de még nem untam rá ezekre.

Egyszer-egyszer gombapörkölttel is feldobhatod a már megunt ételeket.A gomba semleges.

Remélem tudtam segíteni.

2009. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!