Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha van egy ingatlan ami már az enyém volt teljesen mielőtt összejöttünk és azóta is, akkor engem abból semmiképpen nem lehet kitenni, igaz?
A házasság előtti vagyontárgyak külön vannak. VISZONT és ez fontos...
Amennyiben felújítjátok a házat nem ingóságokkal(festés - szigetelés - nyílászárók - beépített akármi...stb), akkor a párod részesedést fog szerezni a házban.
Tehát van egy 20 milliós házad. Házasság után ráköltötök 5 milliót szigetelésre, cserepekre...stb. Ő bizony onnantól kezdve résztulajdonosnak számít. Százalékos arányban.
Eljön a válás és a vagyonmegosztás. Jön egy becsüs, aki azt mondja, hogy a ház pl 20 milliót ér jelen pillanatban. Bemutatásra kerül a számla, hogy ennyi ft lett ráköltve. Az felesbe szétmegy. Tehát 17.5 misi része a tiéd és 2.5 misi része az övé. Szóval azt bizony ki kell fizetned válás esetén.
Résztulajdonos ettől nem lesz. Az,hogy követelhet...hát követelhet. Bár manapság kevesen őriznek meg felújítás költségéről számlát, már ha egyáltalán van számla, és nem baráti alapon, adómentesen került felújításra.
De a kérdésedre a válasz:nem, onnan soha nem tehet ki, hiszen a saját lakásod.
Távoltartási végzésnek nincs köze hozzá. Te maradsz, Ő költözik, de nem mehetsz a közelébe oda, ahová költözik, vagy ahol tartózkodik.
Így van!
Tulajdonjogot nem szerez, de a felújítás költségeinek a felére igényt tarthat (értsd, ha van egy lepukkadt 5 millás házad, de 20 millióért egy kacsalábon forgó palotát varázsoltok belőle, akkor a párod a 20 millió felét kérheti, hiszen azt közös vagyonból költöttétek rá)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!