Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig vagyok jogosult a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig vagyok jogosult a tartásdíjat kapni, középiskolát befejező gyerekem után, még nem biztos, hogy felveszik felsőoktatásra?

Figyelt kérdés
A gyermekem 19 éves, most fejezte be a középiskola 13. évfolyamát, kapott egy OKJ-s szakmát, jelentkezett felsőoktatásra, de még nem tudom,hogy felveszik-e. A férjem már most elküldte nekem aláírásra a lemondó nyilatkozatot - hogy már nem igénylem a tartásdíjat - . Nem lehet nyár végéig várni, míg el nem dől, mi lesz a gyerek sorsa?
2010. jún. 20. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen várd meg a nyarat,ne engedj a férjednek.A gyerek 23 éves koráig kell hogy kapja,de csak akkor,ha NAPPALI tagozatos intézményben tanul.Ha nem tanul,akkor 18 éves koráig köteles fizetni a férj.

(Nem rég jártam utána és is)

2010. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Mondd meg a férjednek, hogy majd szeptemberben aláírod, ha nem veszik fel nappalira. Addig várjon.

Hű, de sürgős volt neki!

Szép kis apa!

2010. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne irj alá egyelöre semmit, a férjednek egyelöre kötltzö fizetnie - de ha a gyerek mßegsem tanul tovább, akkor a tanév végétöl kifizetett összeget visszakövetelheti, erre számits.
2010. jún. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sulfur ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy az első szakma megszerzéséig kell fizetni a tartásdíjat. Ha ez már megvan, márpedig a kérdező irta, hogy OKJ-s szakmát tanult a gyerek, akkor nem jár tovább a tartásdíj! persze, fizettetheted, és majd 1 összegben kamatostól adhatod vissza. És azután ne csodálkozz, ha elmond mindennek!
2010. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy amíg nappalin tanul a gyereked, addig kell fizetnie. Nálunk is ez volt, középsuli után nem akarta tovább fizetni, de nem volt más választása, mert a gyerekemet felvették egyetemre.
2010. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog, hogy addig kell fizetnie, amíg nappalin tanul, valaki nappalin csinálja a 3. diplomáját is, akkor fizessen 35 éves koráig?
2010. jún. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Max. 23 éves korig...
2010. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!