Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem házasságkötésunk után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem házasságkötésunk után vett egy lakást, ami az ő nevére került mivel az ő eladott lakása árából és szülői segitséggel vette. De mi közös háztartásban élünk, én kérhettem volna tulajdoni részt belőle?

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 20:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%
Na nem egészen!
2008. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%

A házastársi vagyonközösség létrejötte, a különvagyon köre


A házasság megkötésével a házastársak között a házassági életközösség idejére házastársi vagyonközösség keletkezik.


Ennek megfelelően a házastársak osztatlan közös tulajdona mindaz, amit a házassági életközösség ideje alatt


akár együttesen,

akár külön-külön szereztek

kivéve azt, ami valamelyik házastárs különvagyonához tartozik.


A házastárs különvagyonához tartozik:


a házasságkötéskor megvolt vagyontárgy,

a házasság fennállása alatt öröklés jogcímén szerzett vagy ajándékba kapott vagyontárgy,

a személyes használatra szolgáló és szokásos mértékű, illetőleg mennyiségű vagyontárgy,

a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy.

A tizenöt évi házasságban való együttélést követően közös vagyonná válik az a különvagyonhoz tartozó tárgy is, amely a mindennapi közös életvitelt szolgáló, valamint a szokásos mértékű berendezési és felszerelési tárgy helyébe lép .


Közös vagyon körébe tartozik a különvagyonnak az a haszna is,


amely a házassági életközösség fennállása alatt keletkezett, levonva ebből a vagyonkezelés és fenntartás költségeit (pl. a különvagyon tárgyát képező föld megműveléséből adódó mezőgazdasági termény),

a feltalálót, újítót, a szerzőt, és más szellemi alkotást létrehozó személyt a házassági életközösség fennállása alatt megillető esedékes díj. Ebben az esetben maga az alkotás természetesen nem esik a közös vagyon körébe, csupán annak "haszna".

2008. okt. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
bocsánat, első vagyok, ez így már más, ne haragudj, és nem tudom miért de úgy olvastam h a házasság után, úgy értettem, h már elváltatok de még együtt éltek. Ebben az esetben teljesen jogos, hogy nem tetszik az, hogy az övé a lakás, de te is fizeted a törlesztőt. Ilyen esetben nem lesz a tied a fele egy esetleges válásnál?
2008. okt. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%
Akkor lett volna gáláns a férjed, ha automatikusan a kettőtök nevére íratja a lakást! Ez adózás szempontjából is előnyösebb.
2008. okt. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
41%
Ha válnátok, jogilag Tiéd a fele!
2008. okt. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem igaz, hogy övé a fele, és az sem igaz, hogy tulajdonjogot szerezhet az ingatlanra.

Mivel a férj azt a lakást amit eladott és amely árából vette ezt azt ingatlant, azt a házasság előttről származó, így az különvagyona volt, a házasság azt a részt "nem érinti".

Tehát a férjed által vásárolt lakás jogosan került az ő nevére. Azonban a felújítás és az együttélés, a hitel egy háztartásból fizetése megalapozza a jogos igényedet a házasságból hozzáadott (törlesztőrészletek, felújítás költségei stb.) rész felére. Amelyet tulajdonjogként is kérhetsz bejegyezni, vagy készpénzben váltsák meg - ha erre sor kerülne.


Nem érzek hátsó szándékot abban, hogy csak a saját nevére íratta, hiszen a vételkor azt mondható, hogy különvagyona alapján szerezte. (Bár a hitel kérdése kicsit más, de én nem feltételeznék rossz szándékot.)


Az sem igaz, hogy te a férjed albérlője lennél, és te tartanád el őt. Közös háztartást vezettek, így az abból keletkező kiadások és bevételek rád és rá is vonatkoznak. Ilyen pl. a hitel törlesztőrészlete.


Ha téged zavar a tulajdonjogi kérdés, tisztázd vele. Ülj le, és számold ki, hogy mekkora a hozzáadott érték alapján az értéknövekedés, és annak a felére "igényt tarthatsz."

2008. okt. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
Amikor megismertem a mostani férjemet, volt egy háza, ami kb. 60%ig készen volt. 1 évre rá összeházasodtunk, azóta befejeztük a házat, felújítottuk a régi részt stb.,; 3 év telt el, amikor összeházasodtunk, egy szakmai dokumentációt állíttattunk össze egy ingatlanbecslő irodával, ami alapján lesz egy házassági szerződésünk. Csak eddig lusták voltunk ügyvéd után nézni, de hamarosan elintézzük. Ez engem fog védeni, mert az apám és én is rengeteg pénzt adtunk bele. Szeretném ha életünk végéig együtt maradnánk, de nem tudhatjuk mi lesz 20 év múlva. A férjemnek is természetes ez, szerintem Nektek is kellene egy szerződés, amit bármikor megköthettek házasság után is.
2008. okt. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
K öszönöm mindenkinek,semmi baj nincs köztünk most várjuk a közös babánkat,lehet ezért vagyok most ilyen aggódós.Meg próbálok előhozakodni majd neki ezzel a témával,de őt sem akarom megbántani.
2008. okt. 31. 18:40
 19/23 anonim válasza:
41%

Bár mi nem válunk, a kapcsolatunk kezdete meglehetősen hasonlít a Te helyzetedre...anyósom mindenáron ki akarta kényszeríteni a házassági szerződést. Hogy miért is? (És akkor meg is kapod a választ) Azért, mert házasságkötés UTÁN minden, azaz minden megszerzett tulajdonnál az elvi - és az esetek túlnyomó részénél valóban is - 1/2 - 1/2 jogviszony alakul ki...


Tehát gyakorlatilag mindegy kié a lóvé, a lakás fele elvileg a Tied. A gond az ún. "igény" - nyel van. ez azt jelenti, hogy amikor adnak - vesznek egy ingatlant, akkor fel ban tüntetve a következő: per - tehet és igénymentes. Nálatok nem mondhatnám, hogy igénymentes volna.


Remélem, segítettem egy kicsit.

2008. nov. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer mindenkinek
2008. nov. 3. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!