Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Bontóperrel (nem közös megegyezéssel) zajló
válóperről tapasztalat? Mennyi ideig tart?
Most mar a,2-3 ev a minimum, ha gyerektartásban, elhelyezésben vita van. A bíró ma mar mediacios eljárást szokott elrendelni a felelnek, ami lehet egy ev is, addig újabb tárgyalást ki sem tűz. Tehát alaphangon 3 ev...
Avagyonmegosztas még hosszabb, atlagban 10-15 ev. Tudom, ez az átlagos statisztika. De eközben ők mar elváltak lesznek, csak határozat vagyonmegosztasban sokkal kesobbre várható.
Gondolom, szeretne elvenni a párod... Hat, igy nehéz lesz. Javaslom, a párod éljen jogaival, pl hozza el a gyerekeket, amikor az o kedve tartja, hiszen most meg közös a felügyelet. Tuti, h a feleség is ezek után gyorsan rendezni akarja a jogi helyzetet. Vagyis vissza kell zsarolni.
2017. márc. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Van pár ismerősöm, aki nemrég vált. Sehol nem tartott 10-15 évig.
2017. márc. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
13/20 A kérdező kommentje:
A gyereket abszolút közösen nevelik, hétköznap is sokat van velük a párom. Lehet rosszul fogalmaztam meg az alapszituációt: tehát: ha tényfeltárásos eljárásba fordul át a dolog, az abszolút a páromnak kedvezne több szempontból is: kevesebb gyerektartást kellene fizetnie mint eddig (önként fizetett eddig egy magas összeget), és a feleségének a közös hitel felét is vissza kellene fizetnie, amit eddig a párom kizárólag egyedül fizetett akkor is mikor még együtt voltak és azóta is. A felvett közös hitelből csak és kizárólag a felesége számára vásároltak eszközöket. Ezt a felesége is tudja, de közölte, hogy őt nem érdekli, tudja hogy anyagilag így saját magával és a gyerekekkel tol ki nagymértékben, de ő ráér, neki ez megér ennyit ahhoz, hogy ha ő nem boldog a jelenlegi párjával, a párom se legyen velem.(ne tudjon addig feleségül venni). A SAJÁT ügyvédje is értetlenül áll előtte, azt mondta ő még ilyet nem látott a praxisa során. Hiába a valószínű pozitív kimenetel, párom idegileg nem biztos, hogy bírná az évekig tartó pereskedést, és a felesége pont erre játszik, hogy az évekig tartó vesződés helyett párom a közös megegyezést aláírja az ő feltételei szerint.
Így már értem. Gyakorlatilag arról van szó, hogy ha párod nem fogadja el a neje feltételeit (vajon mik lehetnek ezek, hiszen anyagilag így is többet teljesít az elvártnál), akkor az asszony húzni fogja a pert a végtelenségig. Ezt egy darabig megteheti, de egy idő után a bíró úgyis látni fogja, hogy ez már csak időhúzás, és nem fog helyt adni a további akadékoskodásnak.
2017. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
15/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, pontosan erről van szó, azt mondta a páromnak, ha belemegy maximálisan az ő feltételeibe (kiemelten magas gyerektartás - ami nem indokolt, mert ő is 8 órában dolgozik, családi pótlékot kap, nincs más eltartottja, a gyerekek makkegészségesek - és kiveszi őt a közös hitelből úgy, hogy visszamenőleg se kér tőle egy fillért se) akkor abban a pillanatban el is válik tőle. Ha nem, akkor addig húzza az időt a tényfeltárással, amíg a párom belerokkan idegileg. Ezt így kerek-perec megmondta, a nő ügyvédje köpni-nyelni nem tud, ő is próbálja rábeszélni a normális közös megegyezésre.
Ha a feleség főállásban dolgozik, akkor nem jogosult költségmentességre a per során. Tehát ha nem az ő követeléseinek megfelelő döntés születik, pl. 90 ezer gyerektartást kér, de csak 60 ezret ítélnek meg, ki akar bújni a hitel alól, de a bíróság úgy dönt, hogy neki is fizetni kell, akkor ő számít vesztes félnek, vagyis ő fizeti a perköltséget. A férjemnek anno 2 évig tartott a per, kb. 6 tárgyalás volt, ott is kitalált néhány irreális dolgot az ex, ezért húzódott el. Végül a férjemnek adtak igazat, a teljes perköltség pedig közel 1 millió forint lett. Ezt a feleségnek kellett volna kifizetni, de az volt a szerencséje, hogy a per kezdetén nem volt bejelentett munkája, ezért mentességet kapott. A perköltség így az államra hárult, vagyis az adófizetők pénze ment rá az ő hülyeségeire. Ezért azt közölni lehetne vele, hogy az évekig tartó pereskedés sokba kerülhet neki.
2017. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
Ja, egyébként a vagyonmegosztástól függetlenül elválasztják őket, tehát ha házasodás a cél, akkor az nem akadály.
2017. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
Pontosan, ahogy 17-es írta: két külön eljárás.
A válás sima ügy, 2 tárgylás és felbontják a házasságot.Nem kell közös megegyezés. Aztán külön jöhet a vagyon megosztás. Tehát nincs akadálya a válópernek, utána a ti házasságotoknak.
Biztos ezért ódzkodik a párod? Biztos, hogy újra akar nősülni? N
2017. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
18-as, te váltál mar? Mert amit írtál, abszolút nem igaz. En váltam es sok ismerősöm. Ha nincs megegyezés gyerekelhelyezesben, lathatasban, tartásban, 3 ev. Tényfeltárás történik. 1. Tárgyalás felperert hallgatnak meg. 2. Alperest. Utána sorban tanuk, ami több tárgyalás. Majd igazságügyi szakértői vizsgalatok mindkét felre, gyerekekre. A vizsgalatokra önmagában több hónapot kell varni, majd utána születik a szakvelemeny, addig nincs targyalas. Bpen egy evben max 3 tárgyalás van, vidéken talán 4, de inkább ott is 3. Plusz ha mediacio is van, az is több hónap. Kérdezi örülhet,ha 3 ebbe belefér.
2017. márc. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2017. márc. 19. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: