Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 1,5 év házasság után a feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rents kérdése:

1,5 év házasság után a feleség beadná a keresetet, közös megegyezéssel. A férjjel annak szüleivel éltek, csak a férj, és egyik szülő a háztulajdonos. Bejegyzett banki jelzálogjog van a házon, a hitel csak a férj nevén . Követelhet bármit a feleség?

Figyelt kérdés
Létezhet-e olyan hogy a férj megkapja az idézést,és mégsem közös megegyezéses,hanem vannak követelések,és a feleség ügyvéddel jelenik meg? Egyáltalán milyen követelései lehetnek anyagilag?az ingalan megvásárlásakor nem volt még oda bejelentkezve sem,tulajdonjoga nincs.Pár közös háztartási cikken kívül közös vagyon nincs. Gyermek nincs. Mit követelhet?

#válás #közös megegyzés #vagyoni követelés
2016. jan. 19. 19:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
A feleség által megindított közös megegyezésre hivatkozó válásnál,a keresetlevélben bele kell neki írni,hogy van-e vagyoni követelése,és ha igen,mi az,ugye? És a másik fél aki idézést kap a kitűzött tárgyalásról,az idézésben kap konkrét tájékoztatást, hogy lett-e ellene vagyoni követelés,vagy bármi? Vagy jóhiszeműen odamegy,ahogy előtte megbeszélték a közös megegyezést,és a bárminemű vagyoni követelés hiányát... és esetleg ot szembesül, hogy Ő ügyvéd nélkül ment,és anyagi követelés is van ellene...?
2016. jan. 20. 09:43
 12/19 A kérdező kommentje:
A hitel akkor is közös,ha annak létrejöttekor még sem házasságban nem éltek,sem bejelentett lakcímen nem ott élt a feleség?
2016. jan. 21. 14:25
 13/19 anonim válasza:
Nézd meg mi van a szerződésben (adóstárs?, kezes stb). Ha nagyon akarja sok mindenre hivatkozhat. A válás és a vagyonmegosztás két külön dolog. A válást kimondják, majd évekig pereskedhettek. Jobban jártok, ha megegyeztek. De a legjobb, ha rászánod az időt és a pénzt és tanácsot kérsz egy ügyvédtől.
2016. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hiába követel, semmi nem jár neki.
2016. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem követel semmit...!Közös megegyezéssel Ő altala indított,vagyoni követelés nélküli keresetet emlitett,amikor önként,az Ő akaratából elment.Én csak "felkészülni"szeretnék a "legrosszabbra",ha másként alakulna... A közjegyző előtt hitelesített devizahitellel terhelt ingatlan-vásárláskor csupán "tanú"-ként volt jelen... De állitólag az azóta együtt életközösségben élt évek alatti havi törlesztőrészletek felét követelheti....bár ez lehet,nem igaz....mire alapozza a "semmi sem jár neki" véleményt,ha megkérdezhetem?
2016. jan. 21. 21:06
 16/19 anonim ***** válasza:
Necces,hogy tényleg jár neki a törlesztő fele vissza.Vagy éppen akkora hányada a háznak ami ezt fedezi.Ha ügyvéd nélkül mész oda az sem gond,mert első tárgyaláson nincs szó a vagyonról.hanem csak a válásról,a végén kell szólni a bírónak,ha kértek vagyon megosztást.Különben az idézéssel együtt megkapod a keresetét is,tehát eltudod olvasni,hogy hogyan adta be a válást.
2016. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha a féj, ésa szülő a tulajdonos, akkor azok is maradnak, ha a házasság előtt alakult így. A házasság alatt fizetett hitel fele a házastársé, mindegy kinek a nevén van, kitől vonták. Erről szóla házasság, vagyon közösség 50-50%-ban. Amennyibena hitel előbb keletkezett, mnt a házasság, de együtt éltek akkor is közös a hitel, csak nem fele-fele arányban. Életársként is keletkezik közös vagyon, (itt hitel) csak nem 50-50 %, hanem szerzés arányában. HA pl ha az életárs kétszer annyit keres, akkor kétszer annyi is jár neki az osztozkodásnál, és kétszer annyit kell neki vállalnia a hitelből is. Ez a legfőbb különbség életárs és házasság közt. A bíróságot életársi bizonyításánál legkevésbé az fogja érdekelni, hogy ki hova van bejelentve, nem az a bizonyíték.
2016. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Törlesztő részlet fele jár neki vissza, de ha együtt éltetek előtte is akkor még azon időszak előtti időre is jár neki a hitelből, csak nem 50%-os arányban. Ha van esze, nyilván ezt kéri is.
2016. jan. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

mindegy kinek a számlájáról lett fizetve hisz együtt éltetek a töled ment a törlesztés töle jött a kaja a wc papir... nem mindegy hogy a törlesztő mellet van e egy havi kereset amit ő biztositott

az hogy hova volt bejelentve mindegy

2016. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!