Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után elveheti-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után elveheti-e a gyereket az apa?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyok, van egy két hónapos kisfiunk. A férjem el akarja venni tőlem. Azt hallottam, ha nem iszom, nem drogozom, és szépen nevelem a gyerekem akkor nem veheti el tőlem 3 éves koráig. De utána mi lesz? Nem tudunk megegyezni.
2010. márc. 26. 17:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

énsem hiszem hogy elveheti tőled.

de amugy...ha különben nem egy alkoholista bunkó alak,akkor szerintem meg neked nincs jogod hogy ne láthassa azért a gyerköct.Hiszen nem csak a tiéd,hanem az övé is. Neki is van joga látni,nevelni,és ha elfogadsz egy tanácsot ne kezd el az apja ellen nevelni,mert abból nagykorában csak te jössz ki rosszul,meg amugysem egy rendes dolog.

Meg képzeld el neked hogy esne ha ellened nevelnék a saját gyereked,és elvennék tőled.


Szerintem ugy lenne a legjobb ha nálad maradna,de az apja is látogathatná,és persze idősebb korában az a kéthetente kétnap. Ennyit csak nem sajnálsz.

2010. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%

Egy dologra nagyon vigyázz!

A kötelező láthatáson kívül semmit, de semmit ne engedj az apának. Nehogy ideiglenesen hozzá ítéljék, mert az már majdnem kész bukta.

2010. márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Utána mi lesz? - Négy év után keresetet adhat be gyermek-újraelhelyezési per indítására. Lesz pszichológusi vizsgálat, meg mocskolódás...
2010. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
39%

hé.

miért vagy ennyire az apa ellen?meg mindenki?

már megbocsáss de egy kissrácnak szüksége van az apjára.

és amugyis ahogy már irták,nem csak a te gyereked,ne legyél önző...

2010. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
74%

Újabb négy év után megint keresetet adhat be


Kemény időszak jön most.

Jegyzed meg! Lesznek helyzetek, amikor nem szabad az ex-ed nem jelenthet többet, mint hogy valamikor neki tetted szét a lábad!

Tanulj meg lekezelőnek lenni. Mindig mutatkozz erősnek!


Ezért most engem nagyon le fognak pontozni :))) De tapasztalatból beszélek. Kőkemény tapasztalatból.

2010. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Tudok olyan esetről ahol az anya ku.rválkodni járt,az ő annya ugyszintén,mindenki ivott mint a gödény,nem volt a házban áram,az újszülöttet tehéntejjel meg mézzel tömték,és akkor is az anyánál maradt....
2010. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nagyon szegény a lelkivilága a 19.36.-nak,de méginkább a 19.44.-nek.

Ha a kötelező láthatásnál többet enged meg az anya az apának,akkor azt a Bíróság méltányolja,nem pedig rossz néven veszi egy új tárgyalás eetén.Ebben az esetben nem is lesz szükség új gyermekelhelyezési perre.

A gyereknek szüksége van az apjára.Normális pároknál a gyerek és az apa akkor látja egymást,akkor vannak együtt,amikor akarnak.Nem egy ilyen családot ismerek,és a gyerekek egészségesek,kiegyensúlyozottak érzelmileg is..A gyerek közös,nem csak az anyáé!

Sajnálom annak a gyerekét,akinek a párkapcsolat csak annyi,hogy szétteszem a lábam a páromnak.,Ne csodálkozzon,hogy ilyen hozzáállással tönkre ment a kapcsolata.Ennek böjtjét akkor fogja érezni,ha a gyerek nagyobb lesz.Az ilyenek mondják a gyereknek,hogy feláldozom magam érted,nélkülem nem törődne veled senki stb. A következmény vagy az,hogy a gyerek kamaszkorában megútálja az anyját,vagy az hogy még 30 évesen is az anyuka szoknyájába kapaszkodik.Az első esetben az anya magára marad,a másodikban a gyerek nem tud normális kapcsolatot létezni.Elég ilyen dolgot olvashatunk ezen a fórumon nap,mint nap.

Ideje lenne tudomásul venni,hogy a gyereket nem magunknak szüljük,nem a tulajdonunk.Nem csak az a kötelessége egy anyának,hogy enni,inni adjon a gyerekének,hanem hogy kiegyensúlyozott,boldog,önálló embert neveljen belőle.

2010. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

már megbocsássatok, de akkor én vagyok az élő cáfolat arra, hogy egy gyereknek szüksége van az apára és a láthatás jót tesz.

csak szemétséget és lekezelést kaptam apámtól, de annyira, h HAT ÉVESEN már én mondtam anyumnak, h inkább nem mennék, mert nem érzem jól magam vele.

erre az a szemét azzal vádolta és vádolja a mai napig a családomat anyai részről, h ellene neveltek.


erről ennyit.


kedves kérdező, és minden pánikolós anyuka:

ugye egyikőtök sem gondolja komolyan, h egy szoptatásra, és az anyja gondoskodására rászoruló csöppséget majd egy férfihoz fognak elhelyezni!???

ez akkora műhiszti már megbocsássatok!

ha az én párom ilyet mondana a 6 hónapos babánkra, h ő most megy, és elviszi, akkor teljes erőmből a képébe röhögnék, mintsem komolyan vegyem....

2010. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a gyereknek valóban apára is szüksége van. Mi a válásunkkor úgy egyeztünk meg, hogy az 5 éves fiam nálam marad, a 3 éves pedig az apjánál. Ennek egyszerüen az volt az oka, hogy én ebben az időben sokat voltam kórházban, és a kicsi nagyon ragaszkodott az apjához. A szivem majd meg szakadt érte, de beláttam, hogy nála jó helyen lesz. Azóta felnőttek, és mindkét fiamnak jó a kapcsolata mindkettőnkkel, és nekünk is egymással. Viszont egy két hónapos babának az anyja mellett a helye. De a ti vitátok miatt ne neveld az apja ellen. Neki is joga van hozzá, bár te szülted meg, ugyanúgy az övé is.
2010. márc. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19.36-os! Te ezt komolyan gondolod?! Én még az egyéves lányomat is odaadom az apjának ottalvósra. Attól, hogy mi már nem tudunk együtt élni, még el tudja látni a gyereket, és bármikor, ha látni szeretné akár a nagyot, akár a kicsit, viheti, jöhet, mindenben partner vagyok. Soha, de soha a nagy előtt egy rossz szót nem szóltam az apjáról, nem veszekedtem vele. Így aztán a nagyobb gyerek majdhogynem kalandként éli meg a válásunkat, mert mehet apához aludni, egyedül is, vagy tesóstól..

De a kérdésre válaszolva, nem hiszem, hogy elvennék tőled a gyereket, ha rend van az életedben.

2010. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!