Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen jogi következménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogi következménye lehet a gyermektartás elmulasztásának, ha a felek közötti kommunikáció hiánya/helyzete kizárja az egyességet?

Figyelt kérdés
Terhessen,fiatalkorúként ment férjhez egy barátnőm-hamarosan,a szüléssel cac. egy időben zajlott a válása.A lány anyagi és családi helyzete végett az apának ítélték a gyermeket,az ekkor frissen magára maradt jogilag nagykorúsított/de még fiatalkorú anyát pedig gyermektartás fizetésére kötelezték. Neki próbálok perspektívát adni-mivel van némi elmaradása...
2010. márc. 6. 19:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:nincs kedvem újból belinkelni,mert már egyszer megtettem,keress rá a googli-ba,hogy gyerektartás nem fizetés börtön szavakra.

Igen,ha valakit feljelentenek gyerektartás nem fizetéséért és nem tudják behajtani rajta,felfüggesztettet kap.A következő pernél,mint visszaesőt elítélik.Nem az adósok börtönébe kerül(mert ilyen Magyarországon nincs),hanem rsima börtönbe.Mint aki nem fizeti pl be a büntetését,vagy az adóját....letöltendőre.

2010. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Akkor is börtönbe kerülhet, ha az állam által megelőlegezett gyerektartást nem tudják rajta behajtani. Erre elég sok precedens van.
2010. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én sem gondolnám hogy ilyesmiért valaki börtönbe csukjanak, és ha valakinek egy házasságon belül nincs egy fillér keresete, akkor menjen börtönbe, mert csak a másik fél keresetéből tartják a gyereket? Börtönbe bűncselekmény elkövetéséért szokás menni nem? Ilyet még nem hallottam. Persze én is azt mondom, mindenki fizesse meg a tartásdíjat, félreértés ne essék, de a börtön túlzásnak tartom laikusként.
2010. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Hát a megelőlegezett tartásdíjnál ez úgy van, hogy adók módjára hajtják be. Adótartozás miatt is csuknak le embereket, és ilyen miatt is. Az APEH hajtja már be olyankor, velük nem érdemes kukoricázni.
2010. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Kettő elég csúnya hibát ejtettél... Tény, hogy van olyan szó is, hogy egyesség, de az nem megegyezést jelent, ugyanis amit te akartál írni, az egyezség. A másik súlyos hibád: azt, hogy végett célhatározónál szoktuk használni, a mondatodban pedig ok szerepel. Nem okoskodásból írtam, hanem azért, hogy ezekre a jövőben figyelj oda, mert egyesek lenézhetnek miatta.
2011. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem ennél is jobban bántotta a szememet az a szó, hogy "terhessen". Kérlek, ne kettőzd a betűket önkényesen, nagyon primitív hatást kelt.
2011. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!