Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetenék? Van esélyem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetenék? Van esélyem?

Figyelt kérdés
Röviden a helyzetem. 8 néve váltam el, a két fiam azóta is velem él. Most ment tönkre a párkapcsolatom, emiatt a nővéremhez kellett költöznöm a gyerekekkel. Munkahelyet is kellett váltanom. Két éve akartam gyerektartást emeltetni, mert az exem 20 ezer ft-ot fizet évek óta. De a bíró nem emelt, mert az exférjem akkor munkanélküli volt. Most szükségünk lenne több támogatásra tőle. Így két év után ismét beadhatom az emelési kérelmet Megváltoztak az anyagi körülményeim. Elmondása szerint még mindig munkanélküli. Közben született egy gyereke a barátnőjétől.

#gyerek #gyerektartás?
2015. júl. 8. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég esélytelen. Rendesen fizeti a megállapított részt, ez nem függ attól, hogy neked negatív/ pozitív irányban változott az anyagi helyzeted. Inkább segélyek után nézz, családsegítőben tudnak tanácsot adni.
2015. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még az is előfordulhat,hogy csökkentik,mert még egy gyermekről kell gondoskodnia.Ha az exed jövedelme nem emelkedett,ne számíts rá.
2015. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen valószínű, hogy csökken, a Te esetedben, mert a jövedelme max. 50%-a vonható le gyermektartásra, és az így 3 felé fog menni. Azonban ha tudod bizonyítani, hogy van más jövedelme is, ha nem hivatalosan is, akkor lehet esélyed, de Neked kell bizonyítanod. Amit tudomásod lesz róla, hogy nem munkanélküli, vagy jobban keres, add be az emelésre a kérelmed, nagyon keveset kapsz.
2015. júl. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!