Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A Férjem nemszeretne válni!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Férjem nemszeretne válni! Érdemes erőltetni? Mindent megosztottunk, megbeszéltünk de azt mondta, hogy válni nem szeretne, nem ír alá semmilyen papírt!

Figyelt kérdés
Én szeretném lezárni teljesen! és a lakcímváltozással a névváltozást is bejelenteni,de félek,hogy csak elmérgesítem a helyzetet(amit eddig sikerült csöndben megbeszélni).Meghosszabbított gyesen vagyok,két gyerekünk van,lehet,hogy a családipótlék is emelkedne ha elválnánk?!Ügyvédre sajnos nincs pénzem.Szerintetek várjak türelmesen amíg meggondolja magát?
2010. febr. 28. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha mindent elosztottatok, akkor nem kell ügyvéd

Válj el!

Nagyon sok bajod lehet később, ha nem válsz el (bármi hitele pl. közös lesz, behajthatják rajtad, satöbbi.

És anyagi oldala is van, egyedülálló anyaként mindenhol sokkal több minden jár neked.

Ne várj, indítsd meg a válást.

2010. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne várj. A bíróságra szépen beadod a válókeresetet. Az első tárgyaláson ugye elmondjátok, hogy ti már igazából mindenben megegyeztetek. Ha a férjed tiltakozik, hogy ő nem akar válni, majd biztos meggyőzik ott a bróságon. Pár tárgyalás és szétválasztanak titeket. Ennyi, ügyvéd nem is kell hozzá. Sok sikert!
2010. febr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Azért egyedülálló anyaként sem fogsz kapni sokkal több családipótlékot.Ha lejár a Gyesed,akkor elég lesz a megélhetésedhez a tartásdíj és a családipótlék, Vagy lesz munkahelyed? Nem tudom,te miért akarsz válni,de nem ártana a jövőtökre is gondolni,na meg a két gyerek érdekeire.
2010. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Természetesen megvagyok rémülve az új helyzettől és a felelősség is az Én vállamra kerül.A lányunk 16éves,a kifiunk 6éves,tartósan beteg,még 4évig gyesen leszek(de mellette bedolgozok,nem sok,de az is valami).Utánna biztosan lesz munkahelyem,mindig is volt.Miért szeretnék válni?Sok-sok év hozadéka ez a döntés,több esélyt kapott ez a házasság már és évek óta a gyerekek tartanak minket össze.
2010. febr. 28. 09:34
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem válj el! Pl ha véleltlen nem fizetné a gyerektartást igy nem sok mindent tudsz tenni, hogy papiron még együtt vagytok és ha amugy sem vagytok együtt minek a papir? Meg új párkapcsolatba is könnyebb úgy kezdeni mindenkinek! sok sikert és kitartást nem elsz könnyű két gyerekkel de remélem menni fog:)
2010. febr. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Természetesen nem muszáj elválnotok, anélkül is külön lehet költözni, így nem kell veszekedni, megosztottatok mindent, nem lehet belőle baj, de a megosztásról egy szerződést írjatok alá tanúkkal, hogy hiteles legyen!

a www.jogiforum.hu oldalt ajánlanám további kérdéseidre, ahol online ügyvédek adnak ingyenes tanácsot! Sajnos egy válóper sem olcsó, ha nem 150.000 Ft minimum! Már ezért érdemes meggondolni a dolgot!

2010. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell hogy beleegyezzen, elég ha az egyik fél válni akar, felbontják a házasságot. Szép is lenne, ha nem így lenne.
2010. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és bíztatást...jól jön!A Fiacskánk imádja az apját!Szeretnék mindent úgy csinálni,hogy Ő a lehető legkevésbé sérüljön és ne keljen kettőnk közzül választania (ezért szomszédok leszünk,a férjemmel).Belátom,jobb lenne ha elválnánk,itt írtatok olyan dolgokat is amire nem is gondoltam!
2010. febr. 28. 10:40
 9/13 anonim ***** válasza:

ha nem váltok el, nem tudod rajta behajtani a gyerektartásdíjat, ha Isten ne adj, nem fizetné.

Ha mindenképpen új életet akarsz kezdeni, akkor jobb elválni, és lezárni a kapcsolatot, hogy új életet kezdhess.

2010. febr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igazuk van az eddigieknek.

Jogi szempontból is tisztább (biztos tartásdíj, külön pénzügyi, nincsenek közös hitelek, esetleg ha közös volt a lakásotok, akkor abból is lesz részed, könnyebb elköltözni), és az életetek miatt is.

Bármennyire furcsának tűnik is, a gyerekeknek is az az érdekük, hogy két egymást nem szerető, tisztelő, együtt megélni képtelen szülő inkább legyen külön. Ha biztosítva van a megfelelő mennyiségű, minőségű találkozás mindkét szülővel, akkor nekik is sokkal jobb így.

És a saját életedre is gondolnod kell. Léphetsz még új kapcsolatba, esetleg meg is házasodhatsz újra, ki tudja? Nem biztos, hogy ez olyan könnyen menne, ha férjnél lennél.

Ha már ti eldöntöttétek, hogy nem akartok együtt élni, meg is osztozkodtatok, akkor ez se tartson titeket össze.

2010. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!