Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után az anya kiköltözhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után az anya kiköltözhet a 14 éves gyerekkel Németországba az apa engedélye nélkül?

Figyelt kérdés
Szóval az anya az összeköltözést és a házasságot tervezi egy olyan emberrel akit 2 hónapja ismert meg az interneten.. De még csak nem is találkoztak semmi. A gyereket magával akarja vinni. Megteheti, hogy csak úgy elviszi? Én nem tudom elképzelni, hogy az apa beleegyezése nélkül elvigye mert akkor nem mostanában fogja újra látni a gyereket az apa.. Mindig azzal jön az anya, hogy nála lett elhelyezve a gyerek és, hogy övé a teljes felügyeleti jog és azt csinál amit akar. Ez így van?
2015. ápr. 6. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Ha a gyámhatóság nem engedelyezi, akkor azapa engedélyévl sem

Egyébként ha a gyámhatőság engedélyezi, akkor az apát ki lehet kerülni...


Tehát azért nem olyan egyszerű ez a dolog.

Az anyának sincs igaza, aztól, hogy nala helyezték el a gyereket, nincs kizarőlagos felügyeleti joga, az apá ak ugyanúgy köze van a gyerekhez,

2015. ápr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha az apától nem vonták meg a láthatási jogot, akkor az anyának azt kutya kötelessége teljesíteni. Max majd jogi úton toloncolják vissza Németországból.
2015. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

Vag övé a teljes felügyeleti jog is?


Hh?

Ebben az esetben sem viheti csak így el..

2015. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben valóban övé a teljes felügyeleti jog, akkor nagy esélye van rá, de még akkor sem biztos. Magyarországon ez viszont rendkívül ritka, ugyanis ez a másik szülő szülői felügyeleti jogának megszunteteset jelenti. Hacsak az apa nem volt bantalmazo, kizart, hogy az anyának kizárólagos felügyelete Legyen.

Hivatalosan csak a másik szülő engedélyével költözhet a gyerek még a másik utcába is, nem hivatalos viszont simán ki lehet játszani ezt a törvényt. Tehát elméletileg nem viheti, gyakorlatilag viszont megteheti

2015. ápr. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a gyerek nem jár iskolába mert, hogy nem akar és nem fogja rákényszeríteni... Pedig kötelessége mert 14 éves.
2015. ápr. 6. 12:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy nem jr iskolába. Majd megy a gyámhatóság
2015. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 qqqxxx ***** válasza:
11%

"2 honapja ismert meg az interneten"

Egy ilyen felelotlen r!b@ncnak nem valo gyerek.

Ahelyett, h dolgozna, inkabb ugy tervezi az eletet, h eltartatja magat vmi ismeretlen nemet szemellyel, aki feltetelezhetoen 30 evvel idosebb nala, es egyebkent inkabb a gyerek "erdekli", mint a no. Nem akarok rosszindulatu lenni, de nem egy ilyen esetrol hallottam mar...

2015. ápr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az apának minden 2. héten láthatási joga van. Tehát ha kiköltözne akkor ezt onnan, hogy tudná teljesíteni?

Én nem tudom elképzelni, hogy csak úgy elvigye a gyereket.

2015. ápr. 6. 12:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem költözhet a gyerekkel engedély nélkül, az neg hogy a gyerek nem jár iskolába eleve ok arra, hogy a gyermekelhelyezést újratárgyalják.
2015. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

nem viheti csak úgy ki


ellenben lehet h nem ártana a felügyeleti jogot és a gyermek elhelyezését megtámadni ...

2015. ápr. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!