Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Megcsalás, válás, gyerek anyával, lakás apáé?
Válnak. A feleség beleszeretett valakibe, és úgy tervezi, hogy az 5 éves gyereket magával viszi. Az új pasija a szüleivel él, nincs munkája. A feleségnek sincs semmije a diákhitelén kívül, de most munkát keres, hogy el tudjon költözni.
A férjnek van lakása, ami kettejük nevén van, de a lakást kizárólag a férj pénzéből, és a férj családjának a támogatásával vették. A feleség azt mondja, tudja, hogy ő semmit nem adott bele, és lemond a lakás rá eső részéről.
Válásnál lehet ilyet? A lakás kizárólag a férjé lenne, de akkor a gyerek megy az anyával a bizonytalanba. Ezt lehet? Vagy a „közösen szerzett” vagyont kötelező elfelezni?
Az ügyvéd javasolhatja, hogy inkább maradjon az apával a gyerek?
A férj és a feleség megbeszélték a dolgokat, de születhet más döntés attól függetlenül, hogy ők mit akarnak?
Igen a nő lemondhat a lakás ráeső részéről.
A bíróság az elhelyezésnél a gyermek érdekeit fogja nézni, és nem azt, hogy ki mit akar.
Születhet több döntés is, de csak a szülők beleegyezésével. Ha ti megállapodtatok hogy apáé a lakás, a bíró nem fogja kétségbe vonni és elfogadja, nem kötelező felezni!
A gyerek apánál jobb helyen lenne, ha ugyan mind a 2en beleegyeztek hogy anyával maradjon, akkor 90%h beegyezik a bíróság, De ha nincs hova vinni a gyereket és nem lesz aki ellása mert egyik új félnek sincs állaása csak az apának, akkor nem biztos h beleegyezik a gyámhatóság. Sőt, ők valszeg krévényezik majd az apánál az elhelyezést. Apa megtagadhatja, de az meg sztem fura ha vki ilyen körülmények közt apaként nem veszi inkább magához a gyereket, ha nem is örökre, akkor ideiglenesen, amíg anya és új pasi talpra nem áll.
Ha a lakás kettejük nevén van, akkor teljesen mindegy, ki milyen arányban járult hozzá a vásárláskor. Az anya nem dönthet úgy, hogy a gyereket magával viszi. A gyermek elhelyezése ügyében bíróság dönt. Nem túl gyakran, de előfordul, hogy az apánál helyezik el a gyereket, de egészen picit nem nagyon szoktak oda ítélni. És az új kapcsolatba tényleg vihetné az anya, befogadják az "idegen" gyereket?
Ha a férj és a feleség már megegyeztek, akkor azt írásba kell foglalni, a bíróság el szokta fogadni, ha nincs benne egetverő aránytalanság.
Nem, én a férj húga vagyok.
A bátyám úgy érzi nem képes rá, hogy egyedül gyereket neveljen, fél, pedig jó apuka. Nehéz ezt kimondani, de tudom, hogy a tesóm nem így tervezte, ő nem akart gyereket. De jött a baba, majd jött az esküvő.
7 évig bírta a sógornőm a hűséget. Ilyen az egész családja, a testvérei is, és a szülei is csalták egymást. A mi családunk viszont rendezett, a sógornőmnek arany élete volt. Nem kellett dolgoznia, nem is akart idáig munkát keresni. Élt a tutiban, és mindig kitalált magának valami szórakozást. A legutóbbinak ez lett a vége, megismerkedett valakivel.
Kértem a tesómat, könyörögtem, hogy ne engedje a gyereket, itt a mi családunk, és mindannyian mellette állunk, segítünk mindenben. De azt mondja nem akar összeveszni a feleségével. Sajnos annyira bárány lelkű, én már rég elküldtem volna a francba a feleségét, de ő nem dobta ki otthonról.
Nem tudom, hogy a sógornőm hogy tervezi a jövőjét (általában nem szokott túl sokat agyalni rajta…), nem tudom, hogy hová akarnak menni a pasijával. Egyet tudok, hogy én az életemet adnám azért, hogy a gyereket ne vigye magával. Akár magamhoz is venném, ha arról lenne szó.
A kérdést azért írtam ki, mert azt nem akarom, hogy a tesóm mindent elveszítsen végül, gyereket, lakást
Férj szülei tudják bizonyítani azt amit adtak, hogy a fiának adták nem a párnak akkor lemondás nélkül is több jár az apának.
Az apa meg legyen férfi és harcoljon a gyerekfelügyeletért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!