Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válóperi tárgyalás előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válóperi tárgyalás előtt lezajlott megbeszéléskor, sajnos nem jutottunk közös nevezőre. Mi a teendő ha mindent az egyik fél követel és szó szerint ki lettem semmizve?

Figyelt kérdés
Ha én voltam a kereső/családfő a családban,akkor milyen jog van arra,h. engem semmi sem illet? Ki lehet e engem semmizni olyan cimszóval,h. mindent feléltünk? A kiadások közösek viszont a bevételek csak őt illetik.
2014. nov. 3. 19:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Váláskor 50-50% jár a házasság alatt szerzett vagyonból. Ha csak te kerestél pénz a párod meg mondjuk htb volt akkor is. Ha nincs másképpen lepapírozva akkor ez az alap.
2014. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A "kisemmizés" nem valósulhat meg, minden vagyontárgy (akár ingó, akár ingatlan), ami a házasság alatt szerzett a pár 50-50 százalékban oszlik meg. Függetlenül attól, ki mennyivel járult hozzá a beszerzéshez. Akinek el kell hagynia az addig közös lakást, úgy érzi, őt az utcára tették, és ezt terjeszti is. Holott őneki ez esetben jár az értéke. Ez csak egy példa volt. És ha nem tudtok megegyezni, akkor elég hosszadalmas vagyon megosztási per vár még rátok.
2014. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom elhinni, amikor emberek azt mondják, hogy teljesen ki lettek semmizve a vagyonmegosztás során. Ha nincs vagyonjogi szerződés, akkor a közös vagyont fele-fele arányban osztja el a bíróság. Ha valamelyik fél úgy érzi súlyos hátrány érte, lehet fellebbezni!

Az lehetséges, még a másik fél kizárólagos tulajdonjoga alapján is, hogy a lakáshasználatot a másik fél kapja meg a gyerek lakáshasználati jogára hivatkozva, amennyiben a gyerek lakhatása máshol nem biztosítható, de még ilyenkor is jár a lakás elhagyására kötelezett félnek a lakáshasználati díj.

Nem beszélve az ingó dolgokról, ott általában nehezebb bizonyítani magát a külön vagyon voltot, így sokszor az is megy a közös vagyon közé, annak felét meg természetben lehet vinni.

2014. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
pontosan miléyen bevételek mert ha szétmentetek elméletileg nincs közös bevétel
2014. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Minden bevételünk addig volt amig közösen éltünk.
2014. nov. 3. 20:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Lakásotok van? Kié? Ingó tárgyatok? Autó? Bankszámlapénz?
2014. nov. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtok megegyezni a bíró fog dönteni.Ha nem tetszik az ítélet,lehet fellebbezni.
2014. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az lehetséges, még a másik fél kizárólagos tulajdonjoga alapján is, hogy a lakáshasználatot a másik fél kapja meg"


Bocsánat a nyers stílusért, de bebäszna, ha így lenne. Ne terjesszük már a hülyeséget! Ha az ingatlan 100%-ban az enyém (házasság előtti különvagyon), senkinek nincs haszonélvezeti joga, akkor nincs az az Isten, hogy engem onnan kitegyenek... Ez már a magántulajdon, a tulajdonjog két lábbal való tiprása lenne.


Kérdező, írd már le a körülményeket, két böfögésből nem lehet következtetni a tényállásra.

2014. nov. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Feri, itt is megtaláltuk egymást.


Bizony kizárólagos jogcím (tulajdon, bérleti, haszonélvezet) alapján is meg lehet ítélni a másik félnek szintén kizárólagos lakáshasználatot, amennyiben a gyerek nála lett elhelyezve és a gyermek lakhatása másként nem biztosított. A gyerek érdekében ilyenkor először megpróbálják MEGOSZTANI a lakáshasználatot, amennyiben nem lehetséges, a tulajnak, bérlőnek, haszonélvezőnek kell elhagyni a lakást.


Ptk. 4:83. § [Az egyik házastárs kizárólagos jogcíme alapján lakott lakás használatának rendezése]


(2) A bíróság az adottságainál fogva arra alkalmas lakás osztott használatát akkor rendelheti el, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermekek legalább egyike feletti szülői felügyeleti jog gyakorlását a másik házastársnak biztosította, vagy a lakás elhagyása a másik házastársra nézve - a házasság időtartama és e házastárs körülményei alapján - súlyosan méltánytalan lenne.


(3) Kivételesen indokolt esetben a bíróság a házastársat a másik házastárs kizárólagos tulajdonában vagy haszonélvezetében álló lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult kiskorú gyermek feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a szülőt illeti meg és a kiskorú gyermek lakhatása másként nem biztosítható. Ebben az esetben a házastársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlásával szüntethető meg.

2014. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 22:33

Most ezen nagyon ledöbbentem. Azt hiszem, át kellene megint néznem a PTk-t, mert ezek szerint nagy disznóságokat rejt magában. A meglepetéseket meg nem szeretem.

Számomra egyszerűen felfoghatatlan az alábbi 2 (3) dolog:

1. Hogyan ítélheti a bíróság annak a szülőnek a gyermeket, aki nem képes az alapvető feltételeket (mint a lakhatás) biztosítani?

2. A tulajdonjog, birtokjog és a használati, haszonélvezeti jog külön dolgok. Még ha valami disznóság alapján a kizárólagos tulajdonost meg is fosztják az ingatlan állandó használatának a jogától, hogy a rossebbe' foszthatják meg az esetleges haszonélvezőt a használati jogtól?

3. Mi van, ha én tulajdonosként eladom az ingatlant, vagy ami kacifántosabb, komoly jelzáloghitelt veszek fel rá, amelyet persze nem fizetek?

2014. nov. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!