Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kérjek gyermekem után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kérjek gyermekem után tartásdijat?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 hónapos picilányom, akinek az apukájával nem élünk egy városban, csak néha találkozgattunk, jókat beszélgettünk, nyaraltunk. Olyan közelebbi baráti viszonyban voltunk. A kislányt a nevére vette, mivel Ő is akarta, de 10 napos volt, amikor "lelépett", megijedt a nevelésétől. Nem vett még neki semmit. Se pelust, se bodyt, se popsitörlőt. Havonta 1 - 2 - szer eljön,megnézi, de kb. 30 percet tölt velünk és már megy is.

Hivatalos apasági nyilatkozattal kérhetem biróságon keresztül, hogy fizessen gyerektartást?

Köszi a válaszokat.



2008. júl. 31. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

igen

egy kereseti kérelmet írsz gyerektartás megállapítására.

ha van bejelentett munkája akkor tudja fizetni is.

olyan nincs hogy meg csinálok egy gyereket aztán még élvezem is meglátogatom de nem fizetek.

ha kufircolni tudott most fizetni is tudjon..

ha azért van kapcsolatotok akkor elöbb beszéld meg vele. de mindenképpen még ha önkéntesen is fizetne kérj bíró végzést rá.

2008. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha önkéntesen fizetne, akkor miért rá a bírói végzés? Ez annyira utálatos dolog hazánkban, hogy az nem is működhet, amin nincs végrehajtói pecsét. Felejtsük már el.

Egyezz meg vele - ha tényleg jó a viszony, valószínűleg hozzá fog járulni a kiadásokhoz. Azt ha mégsem, akkor jöhet a fokozatosság elve alapján az, hogy kéred a tartásdíj megállapítását meg minden ilyesmi.


Viszont én nem hiszem, hogy pereskedéssel el kell rontani egy jó viszonyt.


Bolhát sem atombombával irtunk, csak ha tényleg sok van belőle...


Egyáltalán ő a gyermek apja? (Mert apasági nyilatkozatról beszélsz, de az nem derül ki, hogy csak "elismerte" az apaságot, vagy valóban ő az "apa".)

2008. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Egyet értek az előttem válaszolóval.Beszélj az apával,aztán ha nem jön be,akkor mehet a bíróság.
2008. júl. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

aki a második választ írta az biztosan nem volt még ilyen helyzetben. mellesleg a hölgy azt kérdezte "bíróságon". ezek után azt gondolom a szép szón már túl vannak.

igen! kérd! nem magad miatt de a gyermekednek az jár! javaslom hogy kérj minimum összeget is. ezekről a dolgokról ha érdekel privátban szívesen írok neked bővebben. és a gyermekelhelyezést és a kapcsolattartás szabályozását is kérni kell.ettől függetlenűl engedd látni a gyereket amikor csak akarja ,ha mindenkinek jó így de papírnak lennie kell. lehet hogy most minden heppi de sok furcsa dolgot produkál az élet. akkor fogsz majd rohangálni és kétségbeesni? ha pl: útlevél kell a gyereknek és az apa nem elérhető mert teszem fel külföldön dolgozik akkor mit teszel? és aki azt gondolja hogy jó a tanuk elötti megállapodás az téved! még az ügyvéd által ellenjegyzett megállapodás sem jó! csak budipapírnak mert nem végrehajtható! csak a bírósági. ettől még lehettek ti jó viszonyban. nagyon boldog és felhőtlen életet kívánok mindőtöknek! az e-mailom elérhető a számodra ha segítség kell!

2008. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bíróságon, keresettel. 6 hónapra visszamenőleg kérheted, úgyhogy ne késlekedj. Minden bíróságon van panasznap, ott segítenek jegyzőkönyvbe venni a kérelmed.
2008. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat.

Igen, az apuka az apuka, vagyis övé a kislány. Mikor terhes voltam szó volt az összeköltözésen, de ahogy megszületett a pici még 1 hétig munka után minden nap jött hozzánk, másnap reggel ment dolizni. Aztán egyik nap úgy érkezett, hogy most összepakol, mer nem birja tovább. A pici este 9-től másnap reggel 7-ig alszik, szóval még azt sem mondhatta, hogy éjjel sirt és nem tudott tőle pihenni. Az a legnagyobb baj, hogy nem tud magyarázatot adni arra, miért "lépett" le.

Beszéltük, hogy besegit a nevelésébe, de a "majd"-ból eddig még nem láttam semmit. Aug. 10-én 5 hónapos lesz a kislány és szeretnék neki gyűjtögetni egy kis segitséget, (a gyerektartást félretenném) amit majd nagykorában hasznosithat.

Tudja, hogy már beszéltem ügyvéddel, aki sajna nyári szünetre való hivatkozással eltolta az ügyem szeptemberig, de akkor is elinditom a birósági pert.

Minden jót nektek!

Üdv.

2008. aug. 1. 10:04
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. Egy jó anya mindent megtesz a gyermekéért. Harcolj, ha kell foggal-körömmel. Sok sikert és egészséget!
2009. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!