Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ugye nem kell attól félnem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye nem kell attól félnem, hogy a férjemnek ítélik a 2 éves kislányunkat, ha elválunk? Férjem nem magyar állampolgár.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 14:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Vallásos muszlim volt a férjem, akivel már elváltunk.

Békés, normális, nyugodt körülmények között.

Külföldi állampolgár.

Van közös gyermekünk, kisfiú, akit szeret, akihez nagyon ragaszkodott.

A házasságunkat magyar jog szerint kötöttük, magyar bíróság előtt váltunk el az én keresetemre (ő nem akart válni, én igen- de elfogadta a döntésemet és meg tudtunk egyezni végül)


A bíróság NEM az állampolgárság alapján dönt, hanem a körülményeket mérlegli- a gyermek érdekeit is. Hol, kinél biztosított a megfelelő nevelkedése, ellátása, melyik fél rendelkezik rendezett lakhatással, jövedelemmel.


Annyit hozzátennék még az itt előítéletesen válaszoló hozzászólók kommentjeihez, hogy 2014 van: arabok, muszlimok, katolikusok, amerikaiak, magyarok és bármilyen népség között van intelligens, felelős, tanult ember és elvakult, erőszakos, "csak azért is kiszúrok a másikkal" típusú- csak attól, hogy valaki más nemzet állampolgára, nem lehet következtetni arra, hogy milyen ember..


Kérdező te nem is olyan régen hozzámentél egy ilyen arab férfihoz, akkor úgy ítélted meg, hogy megbízható ember, férfi, apa lehet. Ha nem olyan régen még bíztál benne, most mitől romlott meg ez a kapcsolat olyan mértékben, hogy ettől félsz?

Mit szeretne az édesapa?


Az én férjem megértette, hogy a kisfiunknak inkább az az érdeke, hogy velem maradjon. Ma már Ausztriában él a volt férjem, de a kisfiával nagyon jó, közeli a kapcsolata és havonta 1-2* napokra meglátogatja, gyakran beszélnek egymással telefonon, skype-on.

Így is lehet egy válást intézni.


Nem minden közel-keleti vagy iszlám vallású ember terrorista és lelketlen- a Lányom nélkül soha című könyv pedig egy nagyon szomorú, de valóban egyedi eset.

Az emberiség tőlünk keletebbre élő, más kultúrájú és vallású részének döntő többsége is ugyanolyan normális értékrendű ember, mint mi magunk.


Amit érdemes még tudnod: a válásotokkal nem szűnik meg automatikusan a magyarországi tartózkodási engedélye akkor sem, ha annak idején azt épp a házasságotokra való tekintettel (is) kapta meg.


minden jót.

Ha egyszer érdemesek voltatok egymás megbecsülésére és szerelmére, akkor a válás is legyen kultúrált, emberhez méltó és a közös gyermek érdeke legyen az egyéni érdekeitek előtt.

2014. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
Hülyeség, hogy az arabok nem tartják sokra a lányt, épp úgy becses tulajdonként kezelik, mint egy drága versenylót (akit szeretnek, imádnak, de ellentmondást nem tűrnek tőle). Kb. úgy gondolkodnak, hogy nem engedhetik, hogy lányukból "nyugati kur.va" váljék, mert azzal magukat is megaláznák. A lányt is erejükhöz mérten gondosan nevelik, mert mikor majd férjhez adják rokonukhoz ez megtérül, és erősíteni fogja a szövetséget is a család két ága között.
2014. ápr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%
11-es, a Te fiadat is el fogja majd vinni az apja. Hány éves most 2-3?
2014. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

14-es-nek: 11-es válaszoló vagyok.

Nem, nem fogja elvinni az apja, mert normális, tanult emberek vagyunk és nem a középkorban élünk.

ha akarta volna, már elvitte volna, 4 éves.

Volt már vele a kisfiunk külföldön is és érdekes, visszaértek épségben, biztonságban.

Amikor néhány napot Magyarországon tölt, akkor egész nap együtt vannak, nála a gyermekünk iratai- kirándulnak, programokat szerveznek hétköznap is, amikor én dolgozom.

A házamhoz van ilyenkor kulcsa, hiszen a kisfiú még alszik délutánonként.


Gondolod, hogy nem vitte volna el, ha már nagyon akarta volna?

Meddig tart beülni az autóba érvényes iratokkal és áthajtani Ausztriába a tudtom és beleegyezésem nélkül úgy, hogy a kicsi kettős állampolgár is?


Mégsem tette.


Nem minden külföldi állat, ezt kellene már megérteni.

Borzasztó előítéletek vannak, nem a Szulejmánból és más szappanoperákból kell tájékozódni :)

2014. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem előítéleteim vannak, hanem tapasztalataim.

Még csak nem is ítélkezek felettük, egyszerűen csak tudom, hogy náluk más a kultúra.

2014. ápr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
67%
En sem a szulejmanbol tajekozodtam.. szerettem volna egy icipici tetovalast, hat az se volt megengedve mert az apja mit szol... kerdeztem tole hogy miert kellene lassa. Mert hogy naluk a nok egyutt furdenek es ha a huga meglatja rajtam elmondja az apjanak.. meg hasonlok... Meg teljesen termeszetes volt naluk a megkovezes... tegyuk fel anyuka azt mondja a lanyrol hogy megcsalta a ferfit (mert nem szimpi a lany neki). Kerdezem en kinek hosz az anyjanak vagy a lanynak? Na es kit koveznek meg?...
2014. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Hol házasodtatok össze?

Ha külföldön, akkor honosítva van a házasságotok? Mert csak akkor tudtok magyar bíróság előtt elválni.

2014. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Na még egy szőke nő, aki azt hitte, hogy majd "megnevel" egy arab pasast.

Sajnálom a gyereket, de csak a férjeden múlnak majd a továbbiak.

Ha elviszi magával, az CSAKIS A TE LELKEDEN FOG SZÁRADNI,

hiszen tudhattad előre, hogy mi fog történni akkor, ha esetleg elváltok!!!

2014. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
37%

Na majd kiváncsi leszek, ha 16 év múlva megkérdezi a lányod, hogy miért nem engedtél oda, anyu? Most egy palotában élnék, luxusban, te ragaszkodtál hozzám, most meg panelban csavargatom a kponti fűtés csapját...

Azért azt kívánom, ne legyen így...

2014. ápr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%

palotaban?

ugyan mar egy olajsejk gazdag arab nem vesz el egy hitetlen magyar k..@@ aki raadasul nem is szuz mit kezdene vele.

Csak a csoro arabok vesznek magyar lanmyt az olcso fizetni sem kell erte sot meg a csaj segiti oket.

A legtobb olyan csaladbol jott ahol teveszarral sutik a lepenyt es 14 elnek egy hazban.

2014. ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!