Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apa nem tarthatja a lányáva...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apa nem tarthatja a lányával a kapcsolatot, mi ilyenkor a megoldás?

Figyelt kérdés

11 éve váltam el,akkor még a gyerekeim kicsik voltak.A válópert én adtam be,mert a férjem nem törődött velünk,a végén már agresszív is volt /nem ivott/.A válás simán zajlott,a kapcsolatunk a volt férjemmel még jónak is nevezhető volt.Megismerkedett egy nővel,aki szerette a gyerekeimet,én ennek nagyon örültem.Csakhogy ez a szeretet addig tartott amíg el nem vette feleségül.A 4 éves lányomra kezet emelt,és amikor ezt szóvá tettem,én voltam a bunkó.Megszületett a közös gyerekük.Azóta még jobban elszabadult a pokol.Mivel a lányom nagyon ragaszkodik az apjához,ezért többször szeretne vele találkozni.A feleség nem engedi,hogy a gyerek felmenjen hozzájuk,ha családi összejövetel van náluk,mindig szekálja. A kislány már teljesen ki van lelkileg.A volt férjemnek hiába mondom,hogy próbáljon tenni ez ellen,nem hajlandó lépni az ügy érdekében.A családi pótlékot 11 éve a bíróság 20.000 Ft-ra állapította meg 2 gyerekre.Azóta az árak emelkedtek,kértem az apát,hogy / mivel nagyon jól keres / legalább 10.000 -rel emelje meg.A feleség nem engedi,sőt megfenyegetett,hogy ne menjek bíróságra,mert ő az MBH-nál dolgozik és megüthetem a bokám.

A másik gyerekkel nincs probléma,ő sose rajongott az apjáért,ezért nem is érdekli mit csinál.De a kislánnyal már pszichiáterhez is kellett fordulnom.


2009. dec. 15. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben a láthatással te nem tudsz mit tenni.Az apának kellene a sarkára állni,már ha kell neki a lánya.Nem írtad mennyi idős a lányod,de elöbb-utóbb rá fog jöni,hogy nem érdemes olyanért küzdeni,aki nem kér belőle.Mivel az apakép hiányzik az életéből,lehet jót tenne neki,ha a családból egy férfi(nagyapa,nagybácsi,idősebb unokatestvér)néha tudna vele külön foglalkozni.

A gyerktartás emelésére be kell adni a kérelmet,ha az apa fizetésének(hivatalos)fele elosztva hárommal nem kevesebb,mint 10000,akkor érdemes,meg fogják ítélni az emelést.Tehát ha 120000 a fizuja,abból 40000 ft lesz a két gyermek után.

Az hogy a feleség hol dolgozik nem játszik.Senki nem akarja elveszteni az állását,ilyen piti ügy miatt.

2009. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van.Ülj le a lányoddal elbeszélgetni az apjával való kapcsolatáról.De ne hazudj neki,mert az apuka nem áldozat!!!Ő ha fontosak lennének neki a gyerekei akkor a sarkára állna a feleségével szemben,és kiállna a gyerekeiért.A másikért is megtenne mindent,hogy jó és szoros legyen a kapcsolatuk.A gyt röhejes összeg amit kapsz,kérd az emelést!

A piti fenyegetőzésekkel meg ne is foglalkozz,röhögd ki a nőt.

2009. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a lányom 15 éves.Pont lázadó korban van,nagyon nehéz vele bármit is megértetni.
2009. dec. 15. 14:53
 4/5 anonim válasza:
Nagyon sajnálom ezt a helyzetet. És az apuka szeretne találkozni a lányával, csak a felesége nem engedi, vagy őt sem érdekli a lányotok?? Mert, ha az apuka nem töri magát, tényleg a kislányoddal kell beszélni. Tudom, hogy ez nehéz kor, az én férjem kislánya is 15 éves. Én nem foglalkoznék az új feleség fenyegetőzésével, mi egy gyermekre több gyerektartást fizetünk, pedig nem élünk fényesen, és van egy közös gyermekünk is.
2009. dec. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az apuka szereti a lányát,és próbálja is vele tartani a kapcsolatot,csak abból mindig családi perpatvar van otthon náluk.És ennek a lányom issza meg a levét,amikor /pl.születésnapi összejövetel van a családjukban /találkoznak.Ott köt bele a feleség,ahol tud.A volt férjem nem tudom miért fél a feleségétől,akit állítólag nem is szeret és barátnője is van mellette / csak a vagyon miatt nem válik el /,hogy nem szól semmit.Igazán engem már a gyerektartás sem érdekel,nekem a gyerek a fontos,mert iszonyatosan ragaszkodik az apjához,és hiába beszélek vele akár én,akár a párom,nagypapa stb. őt csak az apja érdekli.Pont tegnap mondta,hogy addig fog küzdeni,amíg az apja ki nem dobja a feleségét.Én meg ezt azért nem szeretném,mert ott is van 1 közös gyerek,legalább az ne nőjön fel az apja nélkül.Ő is nagyon apás.
2009. dec. 16. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!