Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Közös megegyezéssel válunk, amennyiben vagyonmegosztást kérek és a férjem nem akarja, azt nekem kell fizetni? Mennyivel tart tovább a per és drágább? A gyerektartást követelhetem tőle ha nincs munkája? Két gyerekem van velem maradnak.
A lényeg hogy külön kell beadni akét papírt, tehét a valás semmiképpen ne egy papíron legyen a avagyonmegosztással, így két egymasról független per lesz.
Drággább ha kisemmiz a férjed..
Elváltok, az egyáltalán nem normális, hogy mgis mindenben tpott akar lenni, neki ahhoz már tulajdonképpen semmiköze.
Plusz gyerektartást ha nincs jövedelme is kell fizetni, akár a saját megélhetése kárára is (ezt csak a törvény miatt írom így le)
Tehát a bíróság fog megállapítanintartást.
Ő csak ne féltse a te fele részvényeidet, a sajátsjával azt csinál amit akar..
Olyan nincs, hogy nem osztjátok meg a vagyont, hisz akkor a válás után pl azt hiszi minden az övé?
Pedig ez nem így működ, ezentúl a te eészed felett te rendelkezel..
Természetesen nem lesz rövidebbba dolgok lerendezese, dejobb most mint később keseregni, hogy nincsen jogilag tisztázva a szituáció.
Plusz a vesztes fizet.
Gytartást pedig érdemes egy alap összegben és azon felül százalékosan megegyezni..előbbutőbb munkát kell vállalnia
A válással együtt is lehet kérni a vagyonmegosztás.
Fel kell sorolni minden vagyont, a részvényeket is. Függetlenül attól, hogy kinek a nevén vannak. Sőt, kérhetik, hogy az ingóságot is részletesen soroljátok fel.
Ha nálad helyezik el a gyerekeket, akkor a Bíróság megállapítja a tartásdíjat is. Akkor is, ha jelenleg nincs munkája. A házból addig ne költözz ki, amíg nincs meg a vagyonmegosztás.
Így viszont évekig is eltarthat a vagyonmegosztás.
2. Igen lehet, de amíg nincs meg a vagyonmegosztás ebben az esetben a valas sem emelkedhet jogerőre. Ezért javasoltam külön beadni
( ugyanez igaz, azrra, ha van gyerek..a gyerekelhelyezést külön kérni, mertt ha elhúzódik, akkor addig a válást sem mondják ki, hiszen csak akkor tehetik,mha mindenben döntés születik,)
A közös megegyezéssel válást azt jelenti, hogy a két fél elöre megegyezik a gyerekelhelyezésben, a gyerektartás mértékében, a láthatás szabályozásában, illetve a vagyon megosztásában.
Amennyiben ezek közül valamelyikben nem tudnak megegyezni, akkor NEM közös megegyezéses a válás!
Ilyen esetben lehet külön perben tárgyalni a házasság felbontását - ezt minden további nélkül kimondják.
A vagyonmegosztást külön is lehet tárgyalni, de adott esetben sok évig húzódhat.
Ami a férjed " vagyonát" illeti, a "reszvényei" éppen olyan közös szerzemény, mint a közösen épített ház, illetve az autók. Ugyanis a házasság alatt jogilag nincs saját pénz, vagyonközösség van. Szóval az, hogy az ö nevén van a pénz, az égvilágon nem jelent semmit, a bíróság ezt is megfelezi a két fél közt.
A vagyonmegosztásnál mindent elfeleznek, utána nem szólhat bele az ex, hoyg mit és mire költesz. A gyerektartást meg köteles biztosítani, amennyiben van vagyona (a fele ház, meg a részvények fele, autó), akkot azt elárverezik a legrosszabb esetben - szóval igy nem tud kibújni alóla.
A legokosabb, ha nem hagyod magad átverni, mert a férjed azt akarja. Keress meg egy ügyvédet - a bírósáon van ingeynes tanácsadás, és ott elmondják a pontos menetet.
Érdemes mediátorhoz menni, az olcsóbb, mint a per.
Szaksegítséggel biztosan meg tudtok jól egyezni!
Tudok ajánlani is, ha nem találtok olyat, aki tetszik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!