Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2 gyermekre mennyi az általáno...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2 gyermekre mennyi az általános elfogadott gyerektartás?

Figyelt kérdés
vannak kiugró esetek?, magas fizetés esetén meghatározhatnak akár olyan összeget is ami magasan felette van a gyermekek szükségleteinek?
2009. dec. 8. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A fizetés 40%át tilthatják le, Ítélhetik meg 2 gyereknél. Függetlenül attól, hogy a kötelezett mennyit keres.Nekem volt olyan ismim, aki majdnem 100.000 forintot kapott.


Jaj istenem, nekem sosem lesz ennyi:-((

2009. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Az apa jövedelmének max 25 %-át ítélik meg két gyerek esetén.

Ha kiugróan magas az apa jövedelme,akkor célszerű az anyával egy méltányos összegben megállapodni,vagy ennek megállapítását kérni a bírótól.Ha ez nem történik meg,akkor számolni kell azzal,hogy a biró az anya kivánságait és érdekeit fogja figyelembe venni,az apa érdekei nem érdekli.Tapasztalatból írom.

2009. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekenként 20%-ot ítélnek, három és több gyereknek max. 50%-ot.

(Az előző hozzászóló nem tudom miért kapott csak 25-öt, ott lehet, hogy valami más megállapodás játszott szerepet.)

2009. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 21:33-as beíró azt akarta írni, hogy "...Az apa jövedelmének max 25 %-át ítélik meg két gyerek esetén, GYEREKENKÉNT"...


Szóval az apa keresetének max. az 50%-a lehet levonva.


Ha valakinek 500ezer Ft a fizetése, akkor simán levonhatnak belőle 250ezer Ft-ot 2-3 gyerekre!


Nincs ilyen, hogy "általánosan elfogadott" gyerektartás!


=================


Az én exférjem pl. saját magától ad havonta 200ezer Ft-ot a 2 gyerekre, sőt időnként ezen felül húsvétkor, karácsonykor 200-300ezer Ft-okat, ha külföldre megy utána 50-100ezer Ft-ot a napidíjaiból... :D

Mondjuk, nem mellékes körülmény, hogy nálunk nincs vitatkozás, nincs huzakodás semmiben, akkor jöhet a gyerekekhez, amikor csak akar vagy ráér, soha egy szóval sem tiltom a gyerekeket tőle, sőt erősítem, hogy szükségük van az apukájukra is!

2009. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Keresetből max 40%ot tiltanak le,többet nem.

Tehát banki tartozás, gyerektartás és egyéb letiltások nem lehet több 40%nál.Ez törvényileg meg van határozva.

2009. dec. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

21;47es, ha én is ennyit kapnék én sem akadályoznám őt a láthatásban. Én 9 év alatt kaptam 3 azaz 3 db utalványt.Összesen 30000 forintot.

Remélem a többit gyógyszere költi.De a láthatásért sem küzd, szerencsére.

2009. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Max 50% a levonható, akárhány gyerek is van. Két gyerek esetén 40 %-ot szoktak megítélni, de van alsó határ is, hogy legalább mennyit kell fizetni. Ha nagyon sok a fizetése az apának, vagy aki gyerektartást fizet, akkor kérheti a fizető fél a fix összeg megállapítását. A bíróság dönt. Vannak esetek szerencsére, amikor a felek megállapodnak, és ekkor mutatkozhatnak eltérések a bevett átlagtól. Remélem érthető.
2009. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem letiltásról beszélünk, gyerektartásról. Azt normális esetben nem kell letiltani, hanem az apa minden hónapban utalja.

És az akár az egész fizetés is lehet, abban az esetben, ha az apa pl. csak részmunkaidőben dolgozik. A törvény a gyerek érdekét helyezi előtérbe, tehát akár az apa megélhetésének kárára is megítéli a gyerektartást.

2009. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rám és a hugomra 20-20 ezer Ft-ot számoltak fel, igaz mi pénzt kapunk, hanem a házrész feéből lett levonva előre is. szal 2nkre 40 ezret havonta, apunak 100 ezer körüli fizetése van.
2009. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!