Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha a férjemmel építünk egy házat közösen kb. ugyanolyan arányaban és közös névre kerül akkor váláskor 50-50 százalékban részesülünk belőle ez eddig tiszta de mivan olyankor ha közben én öröklök több milliót?
Amit a házasság alatt vesztek vagy építetek, az automatikusan felezödik, még akkor is, ha CSAK az egyik félnek van jövedelme és csak annak a neve szerepel a hivatalos papírokon.
Viszont minden, ami bármelyiknek megvolt a házasságkötés elött, az külön vagyona marad, ha ezt eladja és abból valamit vesz, az is külön vagyon marad. Ezen kivül amit valamelyik fél személyre szóló ajándékként kap (amit igazolni tud), illetve amit örököl, az is különvagyon.
A külön vagyon soha nem lesz közös, és egy esetleges váláskor sem számít a közös vagyonba.
Azonban ha a különvagyon pénzben van, és azt a házasság alatt felélik, akkor nem lehet követelni a másiktól a fele értéket.
1. A házatok közös, tök mindegy, hogy ki mennyit keresett közben.
2. AZ örökséged csak a tied. Az különvagyon.
Soha, egyik házasfél sem igényelheti azt a vagyont, amit a házassága alatt a másik örököl.
Az mindig egyszemélyes, külön vagyon marad, akár házasság előtt, akár utána örökölte.
Ha viszont beépíted a házba, mondjuk abból a vagyonból felújítod, vagy te veszed a bútort, akkor az a te vagyonod marad, vagyis, ha váltok, akkor fel kell tüntetni a vagyonmegosztásban, hogy a te részed annyival több, mint az övé.
Ehhez persze minden papírnak meg kell lennie, ami bizonyítja, hogy az öröklött pénzből származik.
Például: a szülők elváltak. A papa vett egy garzont magának. Megnősült másodszor. A második feleség kapott egy öröklakás kiutalást. A papa eladta a garzonját, befizették a beugrót, a részleteket a továbbiakban együtt fizették. Az új lakás a nő nevére került.
A papa meghalt.
A második feleség azt hitte, hogy mivel a lakás az ő nevén van, az elhunyt fiának coki, nem kap semmit.
Hét tévedett. Mivel a beugrót a papa fizette, valamint közösen fizették a részleteket, hiába került a lakás a második feleség nevére, ki kellett fizesse a fiú örökségét, vagyis az arányosan ráeső részt! :-)
Bizony ám!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!