Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha 18 évesen elköltözök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 18 évesen elköltözök otthonró, édesapámnak akkor is kell gyerektartást/rokontartást fizetni anyámnak, amíg a bíróság másként nem dönt?

Figyelt kérdés
Augusztus végén töltöm be a 18-at. Anyám még nem tudja, de másnap elköltözök a barátomhoz és a szüleihez. A gyerektartás, megszüntetését is intézzük de az hosszabb folyamat. Lehet abból baja apunak, ha a 18 éves korom után kifizetendő pénzt már nem utalja anyámnak? A szeptemberben esedékes összeget természetesen még utalja, mert ha jól tudom, az az augusztusi hónapra vonatkozik.
2013. aug. 23. 18:53
 1/8 A kérdező kommentje:
*otthonról
2013. aug. 23. 18:54
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

A gyerektartás eddig sem az anyádé volt, hanem a te eltartásodra kapta anyukád! Az csak neked jár, de anyukádnak nem jár semmi. Magyarországon nincs asszonytartás!

Apukádnak nem lesz semmi baja, ha ezután a te számládra utalja a pénzt. Ha elköltözöl otthonról, akkor nem is kaphatja anyukád, mert nem ő tart el téged.

2013. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha nappalin tanulsz, az első diplomáig (mármint, ha pontos időre elvégzed a főiskolát/egyetemet, tehát elvileg 21-23 éves korodig), tudomásom szerint jár a gyerektartás. Ha elköltözöl, ne édesanyádnak utalja, hanem neked.


Egyébiránt a www.jogiforum.hu-n regisztrálj, ott készségesen válaszolnak a jogászok.

2013. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan úgy van, ahogy 3-as írta.

Például az árvasági pótlékot is 18 éves korától az állam automatikusan a még nappalin tanuló diák számlájára utalja, és nem az eltartó szülőnek.

2013. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Csak akor kaphatod te ha rokontartási pert inditasz amíg nincs a te nevedre új végzés addig a régi van érbényben ami szerint anyádnak kell fizetni.

Persze csak addig jár amig nappalin tanulsz.

Arra van terved hogy ha a barátod szülei már nem akarnak téged eltartani és kiraknak hova mész?

2013. aug. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
megteheted
2013. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Még van egy évem a gimiből, utána, ha minden jól megy, egyetemre megyek.

A párom szüleit annál már jobban ismerem, nem fognak kidobni és nem is kell hogy eltartsanak. Édesapám felajánlotta, hogy havi 40000Ft-ot ad nekem, én diákmunkáva összeszedek 30000Ft körül. Szerintem ha ezt beleadom a közösbe, már nem használom ki őket.

Már csak az kellene megoldanunk, hogy anyám ne az "én" pénzemből tartsa el a családját.

2013. aug. 23. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:

#5: Igen de a végzés a gyerektartásra vonatkozik, 18 után pedig rokontartás jár, a jogosult pedig a gyerek, tehát az anyja semmit sem tud tenni, még pert sem indíthat, mert nem ő a jogosult.


Viszont többnyire nem utólag megy, hanem mondjuk hó 10.-éig az adott hónapra előre, tehát az augusztusit azt mondjuk augusztus 5.-én elutalta. De nézzetek utána, a végzésben benne kell ennek is lennie.

2013. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!