Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen indokokat vizsgálnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen indokokat vizsgálnak gyermekelhelyezési pernél? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve élünk élettársi kapcsolatban, 3 gyermekünk van.Sajnos úgy néz ki, hogy külön válunk.Én nem tartok igényt a házra.A gyermekeim láthatására viszont igen. A párom ragaszkodik a gyermekelhelyezési perhez és annak a szigorú betartásához.Én viszont a gyermekeimhez.Tudom hogy a gyermeknek az édesanyja mellett a helye és nem szeretném elválasztani egymástól a gyermekeket, de szeretném akkor látni amikor csak tehetem. Mit lehet tenni ez ügyben, mi várható a bírósági tárgyaláson?

A másik kérdésem...

Vannak hiteleink.

Sajnos ha különválunk anyagilag (is) mindannyian nehéz helyzetben leszünk.

Van e arra lehetőség hogy ha átvállalom a hitel nagy részét addig nem kell gyermektartásdíjat fizetnem.


2009. júl. 26. 17:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan ismerősöm, ahol az elköltöző férj lemondott a ház fele tulajdonjogáról, és ennek fejében x-évig nem kell gyerektartást fizetnie...

Ők így egyeztek meg a feleségével.


Ez is nagy segítség volt a feleségnek, mert egyébként ki kellett volna fizetnie a távozó férjét a ház fele értékében.


Azt azért jó tudnotok, hogyha a bíróság dönt a vagyoni megosztásban, akkor az ügyvédek a megosztandó értékek után kapnak %-os díjat (jó sokat fizethettek, ha ti nem tudtok megegyezni!)...


Ha a párod ragaszkodik a gyermekelhelyezési tárgyaláshoz, akkor tanácsos keresned egy jó dörzsölt ügyvédet, különben havonta 1x félórára láthatod majd a gyerekeidet... :[


Ha csak 4 éve éltek együtt, abból úgy tűnik, hogy a gyerekek túl kicsik ahhoz, hogy az ő véleményüket meghallgassák ebben az ügyben, ráadásul egy kicsi gyereknek 1 hónap nagyon hosszú idő, teljesen el fognak felejteni egyik találkozástól a másikig... :[


Nagyon nagy butaság ez a párod részéről, mert lehet ő téged szeretne büntetni, de legjobban a gyerekeinek árt ezzel a hozzáállással!


Az én férjem 2 éve költözött el, semmiféle botrányt nem rendeztem, segítettem neki csomagolni! :]

Semmiben nem gátolom, hogy a gyerekekkel (17-18 évesek) találkozzon : minden nap munka után jön hozzájuk, együtt tanulnak, sétálni vagy fagyizni mennek, ha orvoshoz kell valamelyiket vinni azonnal jön és viszi őket...

Kirándulni mennek hétvégenként, együtt nyaralnak!

Én ennek nagyon örülök, mert a gyerekeknek szükségük van az apukájukra is. :D

Lehet, hogy sokaknak hihetetlen, de teljesen normális köztünk a viszony, nálunk tölti a karácsonyt, szilvesztert az exférjem, megbeszéljük a napi gondjainkat, mindent tudunk egymásról... :]

Ugyanúgy leteszi az asztalra havonta a 200ezer Ft-ot, mint mikor együtt laktunk, sőt karácsonykor, húsvétkor ennél jóval többet is.

Napi szinten mindent tud a gyerekek dolgairól, nevelési kérdésekben is támogat, soha nem beszélünk egymás ellen!!!

Hivatalosan nem váltunk el, magunk döntöttünk a "láthatásról" és az osztozásról is, semmi vita nem volt közöttünk.


Mindkettőnknek a gyerekeink a legfontosabbak, az ő érdekeiket nézzük, nem a magunk hülye kis sérelmeit.


Nekem nagyon nagy biztonságérzetet ad az, hogy tudom : velem bármi történik, a gyerekek nem maradnak magukra, nem kell idegenekre bízni őket, mert az apukájukra mindig számíthatnak! :D

2009. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
16 vagyok. Szüleim elváltak mikor 1 éves voltam. Anyuhoz kerültem (de ezt apa is így látta jónak) és eredetileg minden 2.hétvégén péntek estétől vasnapig. De szerintem gyerek érdekében a legjobb, ha akkor találkoznak a szülővel akivel nem együtt élnek amikor szeretnének akármit mond a bíró. Szerintem ilyen esetben a gyermekek érdeke a legfontosabb. (remélem, nem néztek hülyének, hogy ide dugtam az orrom, és osztom az észt.)
2009. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a gyermektartást a törvény értelmében 3 módon fizető:-fix összegben, -százalékos arányban, -vagyontárgyban, teljesen, vagy részben egy összegben (PL,. LAKáS, AUTÓ)

a HITELEK AZ MÁS TÉSZTA, AZT NEM LEHET BETUDNI GYERMEKTARTÁSBA, AZ A VAGYONMEGOSZTÁS TÉMAKÖRÉBE TARTOZIK

HA KORREKT A KAPCSOLAT, TÖREKEDNI KELL A KÖZÖS MEGEGYEZÉSBEN, ÉS AZT JÓVÁHAGYATNI A BÍRÓSÁGON.

ÉN MEGEGYEZTEM A NEJEMMEL, HOGY MENNYIT FIZETEK, EBBŐL LEVONTUK A KÖZÖSEN FELVETT HITELTÖRLESZTÉSEK FELÉT, EZ MENT MÁSFÉL ÉVIG, DE MOST TAVASSZAL BEPERELT, HOGY IGÉNYLI A FIZIM 40%-ÁT, ÉS MEG IS KAPTA! A HITELEK MEG MARADTAK A NYAKAMON, A BÍRÓNŐ AZT MONDTA, AZ EGY MÁSIK PER LESZ, AMIT SZEPTEMBERBEN TÁRGYALUNK, DE TAVASZ ÓTA NEM TUDOM FIZETNI A KÖZÖSEN FELVETT HITELEKET, JÖN A VÉGREHAJTÓ, NEM TUDJÁK KIVÁRNI A PER VÉGÉT, ÍGY MIRE ODAKERÜLÖK A BÍRÓSÁGRA LEGATYÁSODOK TELJESEN, PEDIG BEADTAM AZ IGÉNYT A GYEREKEKRE, DE ADDIGRA SEMMIM NEM LESZ, ÍGY A GYEREKEKET SEM KAPOM MEG, PEDIG BÁRMIKOR JÖHETNEK HOZZÁM, NYARALNI VISZEM ŐKET STB.

TEHÁT CÉL A KÖZÖS MEGÁLLAPODÁS, ÉS EGY FRANKÓ ÜGYVÉD!

2009. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 16 éves!


Nagyon jó, hogy beírtad a véleményed, remélem sok anyuka és apuka elolvassa és elgondolkozik... :[


De te már elég nagy vagy : nyugodtan hívd fel apukádat és megbeszélhetitek, hogy többször is találkozhattok! :D

Ezt anyukád már nem akadályozhatja meg (remélem, nem is akarja).

2009. júl. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

21:56-nak


Nem értem... 8-/


Ha te otthagytad az exnejednek az ingatlant (ők laknak benne), akkor neked miért kell egy olyan ingatlan hiteleit törlesztened, amiben nem lakhatsz?!

Miért nem kéred az ingatlan felének az értékét az exfeleségedől, és ha nem tudja kifizetni, akkor adjátok el a közös házat/lakást és abból fizesse ki a rád eső részt!!! Ezzel megszabadulhatsz a hiteltörlesztéstől!


Amúgy az lenne a korrekt, ha az fizetné az ingatlan hiteltörlesztéseit, aki benne lakik!


Azt sem értem : a hiteleket a Banktól vettétek fel, "aki" a hitelek fejében jelzálogjogot jegyzett be az ingatlanra...

Ha nem tudtok fizetni, akkor a Bank árverezi az INGATLANT!!! Tehát a rád eső fele tulajdonrészt.


Azt is megteheted, hogy a gyerekek javára lemondasz a ház/lakás tulajdonjogáról (nekik ajándékozod), úgyis az övék lesz később, de ennek fejében a nejed vállalja át az egész ingatlan hiteltörlesztését!


Tényleg az a legjobb, ha gyorsan keresel egy jó ügyvédet magadnak, mielőtt teljesen bedöngölnek a padlóba! :[

2009. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

én vagyok a 16 éves. Az kimaradt, hogy én mindig is akkor mentem amikor akartam! :)

Igaz.. Apa, mikor kicsi voltam a nagyimnál voltam sokat, mert nem nagyon tudott velem mit kezdeni. De ahogy 4-5 éves lettem mentünk Állatkert-Vidámpark-parkokba biciklizni, meg minden. :)

Igazából szerintem így a legjobb. És ami szerintem még fontosabb, hogy a tesók együtt maradjanak! Nekem 4 tesóm van itthon és SOHASE engedném el őket. (jó ha már nagyok leszünk.) 10éves, 2,5 éves, és 1 éves ek! Tényleg nagytesó fejjel, ha a gyerekek jóba vannak, és meg van a testvéri viszony, nem szabad szerintem elválasztani őket. És válás esetén ahhoz kerüljenek amelyik szülőhöz jobban ragaszkodnak. Tudom, nem témához való, de hátha vannak hasonló helyzetben szülők és akkor így.. na :D

2009. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!