Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Válás után én jogilag kimehetek a közös gyerekünkkel külföldre dolgozni és élni?
Figyelt kérdés
Messzi országra gondoltam ahonnan nem tudnám 2hetente hazahozni hogy lássa az apját. Úgy néz ki hogy válunk és én sajnos magyarországon nem tudom egy fizetésből eltartani mindkettonket. Hogy lehet ezt jogilag megoldani hogy ez valóra válhasson??2012. aug. 19. 21:07
1/8 anonim válasza:
Kizárólag egyezséggel. Ha az apa ehhez hozzájárul, és ti megbeszélitek, akkor semmi akadálya. De mindenképp beszéljétek meg a láthatást.
Ha bíróságon akarod "átvinni", akkor nem fog menni, a bíróság csak akkor engedélyezi, ha a TE költségeden biztosítod a gyermek számára az előírt láthatást.
Tehát elő a "beszélőkét", és beszéld meg a volt pároddal, hogy ez neki, a gyereknek és neked miért jó. Ha korrekt, biztos, hogy lesz kompromisszum.
2/8 anonim válasza:
Csak közös megegyezés alapján. A láthatást úgy oldanák meg, hogy akkor nyáron 1 -1,5 hónapig az Apjánál lenne, ezzel kiváltva a heti alkalmakat.
3/8 anonim válasza:
Kiviszed magaddal az apát, és eltartod őt is!
4/8 anonim válasza:
Elöször is az apának bele kell egyeznie abba, hogy kiköltözhess a gyerekkel.
Másodszor a gyámhatóságnbak is engedély kell adnia ehhez.
Harmadszor, a láthatást biztositani kell, ilyen esetben általában a szünetekre kell a gyereket odaadni, és a költségeket NEKED kell állni.
5/8 anonim válasza:
Igen ezt én is akartam írni, hogy a láthatást nem korlátozhatod a távolság miatt. Mivel te költözöl el így az útiköltséget neked kell fizetni.
6/8 anonim válasza:
A nyári szünetben amúgy is egy hónap a különélő szülőt illeti, tehát ezzel nem váltod ki a minden 2. hétvégét (ha a megszokott bírói gyakorlatot vesszük. Amúgy ha a hozzájárulása nélkül kiszöksz a gyerekkel külföldre, a bíróságon kérheti a gyermek elhelyezésének megváltoztatását, és el is vehetik tőled a gyereket, mert nincs jogod korlátozni a láthatást, ez pedig igen erősen korlátozná.
7/8 anonim válasza:
Amúgy nem tudom, milyen apa a volt párod, de gondold végig fordított esetben te mit élnél át, ha ő vinné külföldre a gyereket... Te meg láthatnád 1-szer egy évben 1 hónapra.
8/8 anonim válasza:
Tapasztalatbol irom. Sok fugg attol hogy a gyermek hany eves, ha betoltotte a 14et a torveny azt irja elo hogy van beleszolasa, es ha az apa feljelenti az anyat a gyamhatosag megkerdezi a gyereket hogy mit szeretne, es a gyamhatosag ugy dont. Ha en 15 eves vagyok es apam haza akar vitetni es feljelent ugyveddel lehet egy olyan papirt irni amivel kijelentem, hogy nem kivanok kapcsolatot tartani az apammal(nem muszaly igaznak lennie attol meg meglehet latogatni) es edesanyammal szeretnek maradni, akkor az ugy lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!