Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő, ha az Anyuka nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha az Anyuka nem akarja aláírni a papírt, amely azt bizonyítja, hogy átadtuk neki a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Mindig postán küldtük a gyerektartást, de mivel egyre drágul a posta, megegyeztünk az Anyukával, hogy személyesen adjuk oda a pénzt, miután ő aláír egy papírt, hogy átvette tőlünk. Ez működött fél évig, viszont most nem hajlandó aláírni a papírt és követeli, hogy ezután újból postán küldjük, amit mi természetesen nem akarunk. Hogy lehet ezt a problémát megoldani? Hova forduljunk?
2012. júl. 22. 22:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Valóban ezt fogjuk tenni, csak attól félünk, hogy feljelent, hogy nem fizetjük a gyerektartást és a letiltással fog élni. Hogy bizonyítsuk be, hogy sorozatosan nem írta alá az átvételi elismervényt és azért nem adtuk oda a pénzt? Ez a nő mindenre képes és sajnos mindig eléri azt, amit akar, még hazugság árán is.

Köszi a tanácsokat, ötleteket, nagyon hasznosak.

2012. júl. 24. 13:45
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

tanu + a lezárt feldátumozott borítékok elégségesek lesznek.


Sőt, mondok jobbat, menjetek el TI a gyámügyre és jelentsétek fel, hogy nem hajlandó a gyerektartást átvenni a hölgy, ami a GYEREKNEK jár!

2012. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Na látod,ez eszembe sem jutott.A GYÁMÜGYRE tartozik.Ott szépen elmondani mit művel.Ne aggódj,már küldik is neki a hivatalos levelet,melyben szépen megkérik,hogy fáradjon be időpontra.Ez nyert ügy.
2012. júl. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
14%

Gondolom az első feleségnek sem öröm, hogy elhagyták, hogy egyedül kell nevelje a gyerekét, hogy elcsábítottad a férjét. Szeretem ezt a 2. asszony dumát. Őneki az ő gyereke a fontos, és k@kál a te boldogságodra. Mellesleg ez

" Hova forduljunk?" kérdésed bizonyítja, hogy átvetted az irányítást. Miért nem az apa keresi a megoldást?

2012. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

1. Ő soha nem volt a férjem felesége.

2. Mikor megismertem a férjemet és a kislányát, már 2 éve külön voltak a férjemmel. Akkor is voltak problémák, de az igazi problémák, cirkuszok az esküvőnk után és a kislányom születése után kezdődtek. Félreértés ne essék, nincs semmilyen "2. asszony duma", az irányítást sem vettem át, csak már annyira tűrhetetlen az állandó kötözködése, hogy végső elkeseredésemben regisztráltam magam ezen az oldalon, hátha kapok jó tanácsokat, mert sajnos nincs pénzünk ügyvédre és férjemnek szeretnék segíteni, mert nagyon maga alatt van a sok támadás miatt.

2012. júl. 25. 22:31
 16/22 A kérdező kommentje:

Amint írtam, nem miattam lett elküldve, akkor nem is ismertem őket. Azért lett elküldve, mert amíg férjem Németországban dolgozott, hogy el tudja tartani őket, addig ez a "hölgy" összejött egy másik férfival..... Gondolom, ez mindent elárul róla.........

És még egyszer: nem vettem át az irányítást, nem is szeretek bele avatkozni az állandó cirkuszba, én csak próbálok tanácsokat, ötleteket szerezni, hogy segíthessek férjemnek. Elvileg egy család vagyunk, jóban-rosszban együtt vagyunk, úgy érzem, most is mellette kell állnom. Nem hiszem, hogy ez annyira megvetendő dolog lenne.

2012. júl. 25. 22:44
 17/22 anonim ***** válasza:
Vegyétek fel diktafonnal/telefonnal, hogy nem hajlandó elismerni, hogy átveszi a pénzt, és hogy megkérdeztétek a számlaszámát és azt sem hajlandó aláírni. Esetleg mehet neki egy tértivevényes levél, amiben hivatalosan jelzitek, hogy mivel nem hajlandó igazolni az átvételt adja meg a számlaszámát, hogy teljesíteni tudjatok.
2012. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

14-es

Miért írsz egy olyan dologról,amiről fogalmad nincs.A kérdezőt nem ismered,és a férjet sem,na meg az első asszonyt sem.

2012. júl. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Anyuka továbbra sem veszi át a pénzt és letiltással fenyegetőzik. Ügyvédi tanácsadáson voltunk ez ügyben, ahol azt a választ kaptuk, hogy az anya dönti el mindig, hogy az apának milyen módon kell fizetnie a gyerektartást. Ha ő postán kéri, akkor nekünk azt teljesíteni kell, különben ha a határidőig nem kapja meg a pénzt, már másnap mehet letiltatni. Ez valóban így van? Egy ismerős végrehajtó viszont azt mondta, hogy 1 hónap nem fizetés után mehet csak letiltatni. Az ember már azt sem tudja, hogy kinek higgyen és van-e félnivalónk. Így most továbbra is postán küldjük a pénzt, ő meg jót röhög rajtunk...
2012. aug. 7. 14:17
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"attól félünk, hogy feljelent, hogy nem fizetjük a gyerektartást és a letiltással fog élni."


Az nem baj. Azt a munkahely úgyis átutalással intézi, akkor kénytelen lesz megadni a számlaszámát, vagy bemenni érte átvenni. A pluszköltség-gond megoldva!

2012. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!