Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol tudhatok meg több infót a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol tudhatok meg több infót a gyerekláthatásról?

Figyelt kérdés
Férjemmel most válunk és megpróbálunk közös megegyezéssel elválni.csak itt a gyermek láthatósával kapcs van probléma.Most 15 hónapos,az én ügyvédem szerint 3éves kor alatt nem viheti el magával a gyereket,de a férjem ügyvédje szerint elvihet 2hetente szombat,vasárnap reggel 9-19ig.Lehetséges ez egy ilyen pici gyermeknél?Hol olvashatok többet arról,hogy mi illeti meg az apát 3év alatt és felett?És ha közös megegyezéssel beleegyezünk a gyermek láthatóságába az 10-15 év múlva is ugyanugy érvényes?
2009. jún. 24. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Erre egyáltalán nincs szabály, ti döntitek el, hogy gondoljátok. Már elmúlt 1 éves szerintem, ha az apa megbízható és törődni akar vele, miért ne vihetné el, persze ez sok mindentől függ. És igen ha ezt egyszer megállapította a bíróság mindig érvényes, az más kérdés, hogy ti magatok között úgy intézitek ahogy jól esik.
2009. jún. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyermeknek joga, hogy különélő szülőjével személyes és közvetlen kapcsolatot tartson fenn. A gyermekétől különélő szülő joga és kötelessége, hogy gyermekével kapcsolatot tartson fenn, vele rendszeresen érintkezzen (a kapcsolattartás joga). A gyermeket nevelő szülő vagy más személy köteles a zavartalan kapcsolattartást biztosítani. A szülőnek joga van gyermekével kapcsolatot tartani akkor is, ha szülői felügyeleti joga szünetel. Kivételesen indokolt esetben, a gyermek érdekében azt a szülőt is fel lehet jogosítani a gyermekkel való kapcsolattartásra, akinek a szülői felügyeleti jogát a bíróság megszüntette. Erről a szülői felügyeletet megszüntető bíróság vagy a gyámhivatal dönt.


Ha házassági vagy gyermekelhelyezési per van folyamatban, a szülők megegyezésének hiányában a kapcsolattartásról a bíróság dönt. A bíróság a felróható magatartást tanúsító szülő kapcsolattartási jogát a gyermek érdekében korlátozhatja vagy megvonhatja, illetőleg e jog gyakorlásának szünetelését rendelheti el. Ha a kapcsolattartás kérdésében a bíróság döntött, ennek megváltoztatását a határozat jogerőre emelkedésétől számított két éven belül csak a bíróságnál lehet kérni. A kapcsolattartásra vonatkozó bírósági határozat végrehajtásáról a gyámhatóság gondoskodik. (Családjogi törvény - a kapcsolattartás joga)

De ha már közös megegyezéssel akartok válni, akkor meg kell egyeznetek a kapcsolattartásról is, függetlenül attól, mit ír a törvény, vagy mi a bírói gyakorlat. Azért gondolkozz el azon, hogy te gyermeket szültél valakitől, akit akkor még nagyon szerettél. Vele képzelted el a jövőt, együtt akartátok a kicsit felnevelni. Most, hogy már ti ketten, a két felnőtt nem tudtok együtt élni, most már a férjed nem szeretheti a gyereket csak kéthetente két órára? Ha téged nem szeret, ne szeresse a kicsit se? Szerintem felnőttebb magatartás, ha azt keresed, mivel tudod elviselhetőbbé tenni a jövőt a gyermeked számára. Véleményem szerint jobban jársz mindenféleképpen, ha az apja gyakran láthatja a kisfiát, mert a gyereknek joga van az apai mintához (jobban mondva az apaszerű férfi mintához), szüksége is lesz rá. Másrészt ha sokat tud a kicsivel lenni, az olykor tehermentesít téged is és közöttük nem szakad meg az érzelmi kötődés. Később, amikor nagyobb lesz, könnyebb lesz elfogadnia, hogy apa nem él veletek és könnyebb lesz elfogadnia a te új párodat illetve a férjed leendő új párját. Ne féltsd a kisfiadat, abba, hogy többen szeretik, még senki sem halt bele, ezzel csak gazdagabb lesz. Arra is gondolj, hogy a gyerek miatt - hiába váltok el - egy életre össze lesztek kötve, mert minden olyan ügyben, dologban, ami a kisfiatokat érinti együtt kell döntenetek.

2009. jún. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha közösen egyeztek meg, akkor az lesz,a miben közösen megegyeztek. Ha odaadod a gyereket, akkor elviheti. Ha ebben egyeztek meg. Ha nem engeded, akkor nem viszi el. Egyszerű.

Én nem látom akadályát, de ezt neked kell tudnod.

Ha a bíróság döntene, akkor úgy döntene, hogy 3 éves koráig csak a te otthonodban van a láthatás. Valószínűleg. Csaknem biztosan. De nem biztos, hogy ehhez ragaszkodnod kell és az se biztos, hogy az jó neked. És az se biztos, hogy az jó a gyereknek. Ez sokmindentől függ. Milyen a viszony köztetek, tudtok-e kultúráltan viselkedni egymás társaságában, rá mered-e bízni a gyereket (gondolom, hogy igen, hiszen az apja...), stb. Ha rá mered bízni, akár ott is alhat, hiszen valószínűleg nem szoptatod már (bár erről nem írtál). Nem lesz neki rossz nélküled 2 napig, hiszen ott az apja, aki ugyanolyan támasza. Az a jó, ha vele is a lehető legtöbb időt tölti. Én örülnék a helyedben, ha sokszor akarná látni...

A közös megegyezésnek az a lényege, hogy a ti közös döntéseteken alapszik. Ha nem tudtok megegyezni, akkor semmi gond, majd eldönti a bíróság. Ne egyezz bele olyanba, amit nem akarsz. Ennyi.

A közös megegyezés során részletesen kifejthetitek, hogyan alakul a jövőben a láthatás. Pl. 3 éves koráig nem viheti el, de 3 éves korától minden második hétvége, péntek 18 órától vasárnap 18 óráig. Vagy bármi hasonló. Az a legjobb, ha minél részletesebben lefektetitek most a szabályokat, akkor később se lesz vita.

A bíró azt jóváhagyja, szentesíti és onnantól attól eltérni csak újabb bírósági döntéssel lehet majd.

2009. jún. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!