Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elkerülhető így a tárgyalás? Per?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elkerülhető így a tárgyalás? Per?

Figyelt kérdés
Elkerülhető e a bírósági per ,gyermektartás megszüntetéséhez ha az alperes nyilatkozatot ad hogy nem kéri tovább a gyerektartás összegét,és én azt a kereset levelemhez csatolom .??A gyermek nagykorú és méltatlan a tartásra, amivel az alperes is egyet ért .Van ilyen esetben tárgyalás ?
2012. febr. 29. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

1. Kit nevezel "alperesnek"? Ha a másik szülőt, az ő egyetértése nem elég, mivel a tartás a gyereknek jár, nem a szülőnek.

2. Ha a másik szülőt érted alperes alatt, akkor eleve rosszul használod a kifejezést, mivel a gyerek lesz az alperes, tekintve, hogy nagykorú, feltételezem, hogy teljesen cselekvőképes.

3. Ha a gyereket érted alperes alatt, akkor minek bíróság? Megegyeztek, hogy nem adsz többet pénzt, és kész, nincs vita. Bíróság akkor kell, ha vita van.

2012. febr. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak a bíroság semmisítheti meg a határozatot a fizetési kötelezettségről ,mivel ő hozta !Munkáltatói levonással ment erről csak a bíróság dönthet, nem mi hogy hasra ütök és nem fizetek ..A gyerek hiába nagykoru ha tartást akar ,őneki kell az apát tartásért perelni nem?eddig az anyának járt .A felperes én vagyok mivel én fizetek az alperes meg az anya aki felveszi .
2012. febr. 29. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem jár nappali tagozatra nem is kell fizetni.
2012. febr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Egyszerű! Apa lesz a felperse, a gyerek ellen. Benyújt egy beadványt, amelyben leírja, hogy az eltartott, tehát a gyermek betöltötte a 18. életévét, teljes cselekvőképes és nem jár iskolába. Lesz egy tárgyalás ahová téged is beidéznek, te pedig tanusítod, hogy a gyerek nem jár iskolába (kérjetek az iskola igazgatótól is igazolást, hogy a gyereket kiírták a suloiból) és cselekvőképes. Innentől a bíróság határozatot hoz!
2012. febr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Ez egy példa nyomtatvány

2012. febr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen kitöltitek és akár ketten is aláírhatjátok. Miért nem jár a gyerek suliba??
2012. febr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem értem miért a gyerek ellen ?Az anyának jár a gyerektartás ,mivel rokontartás nem lett megállapítattva mikor a gyerek betöltötte a nagykorúságot .

bukott minden évben 2x osztályt ismételt 45 óra igazolatlan ,csavarog lop hazudik ,dolgozni tanulni nem akar .soroljam még ?

2012. febr. 29. 11:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Az anya a kedvezményezett, de a gyerektartás a gyereknek jár!
2012. febr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyerektartás mindig a gyereknek jár.

És nagykorú esetén, ha nem jár iskolába, TÖRVÉNYNÉL FOGVA szűnik meg a kötelezettség.

Az azonban lehet, hogy a munkáltató igényel valami papírt, a fizetést abbahagyja.

2012. febr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!