Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor mi legyen a hitellel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor mi legyen a hitellel?

Figyelt kérdés
Egy válófélben lévő apa vagyok. Jelenleg a gyermekelhelyezésért megy a per. Van egy autó hitel is, amelyet a házasság során vettünk fel, az én nevemre szól. Tudtommal mindegy kinek a nevén is, mivel házasságban szerzett vagyon, így a fele költség a feleségemet illetné meg. Eljutottam arra a szintre, hogy így, hogy egyenlőre én fizetem a gyerektartást, de mellette ugyanannyit etetem, illetve szinte csak én öltöztetem a gyereket, hogy erre az autóra a továbbiakban így én sem tudok igényt tartani. Abba a feleségem nem megy bele, hogy hitel átvállalással adjuk el az autót, amíg el nem viszik addig közösen fizetjük és használjuk. Tudja, hogy az nekem sem jó ha a bank viszi majd el, mert akkor is marad bőven fizetni való, bár akkor az legalább feleződne. Bíróság elé emiatt nem akarom vinni ezt a dolgot. De akkor mit tegyek?
2012. jan. 22. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Közös használatot felejtsétrk el semmi jó nem fog belőle kisülni :S.
2012. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindent rád fog verni az asszony, készülj fel.
2012. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 fehér gandalf ***** válasza:
55%
megszívtad.
2012. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%

" hogy egyenlőre én fizetem a gyerektartást, de mellette ugyanannyit etetem, illetve szinte csak én öltöztetem a gyereket"


De ugye a te gyerekedről beszélsz?

Majd ha nagy lesz, dicsekedj el vele, hogy etetted, meg ruháztad. Büszke lesz apára.

2012. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
kérjetek kölcsön valakitől-kiktől pénzt fizessétek le a kocsit aztán lehet eladni,és addig ne törje össze senki.
2012. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4.

Fizeti a gyerektartást és ugyanúgy ő tartja el a gyereket, akkor mire is fizet?

2012. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de ha nem váltatok el és költesz a gyerekre, akkor miért fizeted a gyerektartást? Vagy csak ezen a néven fizetsz asszonytartást?

A kocsival meg az van, hogy szépen fogod és elviszed, ha nem hajlandó az exed fizetni a hitel felét, mivel hogy annak terheit is te fizeted. De gondolj csak bele, mi van ha összetörné? Ki fizetné a javíttatást?

Ha a kocsi a te neveden van, és ha nem tudod fizetni a hitelt, akkor add el, (ne foglalkozz azzal, hogy nem megy bele, mert alternatívát nem ajánl) fizesd ki a hitelt belőle, vegyél magadnak egy olcsóbbat, és a házassági perben majd a különbségen elosztoztok, de azzal még ráérsz, mert azért gondolom vannak bútorok meg egyéb közös vagyon is, és mindennel el kell számolnotok.

Iszonyat amit a nők manapság gondolnak, hogy a férfi fizessen mindent, de azért amit közösen vettek, az minden kell. Nem tudom mikor fogják már fel, hogy a terhek is közösek.

2012. jan. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát most jelenleg úgy állunk, hogy megvolt az első tárgyalás. Ekkor bár én mondtam a bírónőnek, hogy nem jó ez így, de ettől függetlenül, arra hivatkozva, hogy a gyereknek addig kell lenni valahol ameddig el nem dől, hogy kinél is lesz elhelyezve az anyának ítélte és vele együtt meghatározott egy 18000 ft-os gyerektartást is.

Próbáltam a feleségemmel egyezkedni az autóval kapcsolatban, de nem hajlandó a kompromisszum kötésre. Ő úgy gondolja, holott ő lépett félre, majd le, majd ő adta be a válókeresetet is, hogy a válás csak egy gyerekjáték. Ő csak jól járhat vele. Övé minden, a kislány, enyém meg a házasság alatt felhalmozott hitel. Hol él ez?

2012. jan. 23. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!