Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az unokám tavaly elhunyt. A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az unokám tavaly elhunyt. A nevelő apa rendszeresen ledobja a sírról az általunk vitt virágokat. Tehetek e valamit ez ellen?

Figyelt kérdés
Üzenetrögzítőmre rámondta,hogy Ő le is fogja mindig dobni.Szerinte semmi közünk nincs az unkámhoz.Valóban tehetetlenek vagyunk?
2009. ápr. 20. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Elég keveset írtál a helyzetről. Rosszban voltatok korábban a nevelőapával? Miért érzi azt, hogy neki, mint "nevelőapa" több joga van az egészhez, mint nektek, ha jól értem vér szerinti nagyszülőknek?

Egy temetőnek és sírnak nem szabadna a csatározások helyszínének lenni. Közösen kellene emlékeznetek az unokára, annak ellenére, hogy egymást nem szívlelitek.


Jaina

2009. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Janinával maximálisan egyet értek.

Milyen családi viszonyban álltok?A lányod új párja,vagy vagy a volt menyed új párja?Mindegy is,hogy milyen a viszonyotok,ez akkor is hatalmas bunkóság.Üljetek le a gyerek anyjával ezt megbeszélni.Ilyet normális ember nem tesz.Habár az okokat csak is Ti tudhatjátok.De akkor is...

2009. ápr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy gondolom, hogy viszonytól függetlenül a virág az unokának szól, s nincs joga ledobni.

Sajnos, tenni ellene nem lehet semmit.

Szeretteinket gyászolni viszont nem csak a temetőben lehet. Sőt! Ha otthon gyertyát gyújtotok a fényképe előtt, az legalább olyan méltó megemlékezés.

És a szívetekben úgyis benne van...

2009. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Nincs mit tenni.Szakadna le a keze az ilyennek-már bocsánat.A kisunokája viszont úgyis "látja" és érzi a maga szeretetét, nem könnyű, de ne foglalkozzon azzal a szívtelen emberrel.
2009. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

jogilag nem sokat.


ha ti váltottátok meg a sírhelyet, akkor esetleg garázdaság vonalon el lehet indulni. Ha ő, akkor be lehet próbálkozni azon a vonalon, hogy a nagyszülőnek is van kapcsolattartási joga az unokájával...


de egyikhez se fűznék nagy reményeket.


talán a legjobb az lenne, ha megpróbálnátok ország világ elött beégetni a media segítségével. bár a helyzeten az sem változtatna, csak lennének talán páran akik utánaköpnek az utcán...

2009. ápr. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Okos enged?

Gondolom az unoka halálával megszünt a kapocs közttek,miért kell még mindig háborúzni?

Minden temetőben van egy "közös"emlékhely,egy darabig tegyétek oda a koszorút,később senkinek nem fog feltünni,ha a sírra teszitek.

Egyáltalán honnan tudjátok melyik koszorú kié?

2009. ápr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Nagyszülő!

A gondom hasonló. Hugom hat éve elhunyt. Én jó voltam a szüleimnek mankónak addig, míg meg nem találtam életem társát, aki szorgalmas, munka mellett tanul, jó családja van, stb... de anyukám belekötött, mondvacsinált dolgokat kiabált fel. Nem tudom, mi van a háttérben: féltékenység? van aki szerint irigy, mert jó család, jó anyagi körülmény fogadott. Most észrevettem, hogy ledobálja a virágomat a hugom sírjáról. Volt hogy felhívott ordítva, hogy a szemetemet ne tegyem a gyereke sírjára. Pici babánk van, még éjjel is telefonált. Megváltoztattam a számot. Most már csak ledobja a virágot. Májusban lesz a testvérem halálának 6. évfordulója. Tudod mit teszek? Eddig úgy csináltam, hogy vasárnap délután szokott ő menni a temetőbe. Én este megyek ki, így már nem tudja a friss virágomat ledobni, következő vasárnapig ott maradhat. Májusban veszek pár szálat a sírra. Mivel falun lakunk, mindenki ismer mindenkit. egy gyönyörű csokrot csináltatok és azt odaadom a templomot rendbentartó idős asszonynak, hogy ezt oda szántam és így tudja majd a hugom odaát és mástnem a Jóisten, hogy nekik adtam.

Az én lelkem ezzel nyugodt lesz. A hátulütője: hogy eddig is utálták a faluban anyukámat mert nagyon gonosz, összeférhetetlen (engem,a párom és a fiamat szeretnek). Na ezek után mehet az utcára.

A temető tényleg nem csatározások helye, de az ilyen kegyetlen, gonosz emberekkel nincs mit kezdeni. Törvény? Hát nem tudom. Szerintem nincs mit tenni, tűrni, nyelni. Az élet egyszer megfizet ezeknek is.

2009. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!