Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan kérhetem a bíróságtól...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kérhetem a bíróságtól a gyerektartás emelését? Most 1 gyerekre 5000ft-ot fizet, a gyereknek 10000 az iskolai étkezése havonta

Figyelt kérdés
Kb 4éve elváltunk 2gyermekre fizet 10 000 ft gyerektartást ez nem hogy kevés de még bunkó is,a gyerekekkel nem foglalkozik nem is keresi őket,csak mivel a szüleivel lakik a gyerekek a mamához járnak mert ők még szeretik,rossz szavakkal illet a gyerekeim előtt és fenyegetőzik!A válás után a saját házamat eladtam és jó szándékból odaadtam neki a ház árának a felét is bár utólag butaság volt,ennek már 4éve!a gyereknek sem jó ha ott van mert agresszív lesz és 3nap kell mire visszaáll a régi kerékvágásba---
2009. ápr. 13. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Be kell menni személyesen,vagy írni kell levelet,mert szükséges a gyerektartás emelése.Ha kukacoskodni akar és az ő rossz anyagi helyzetére hivatkozik,akkor a bíróság elrendelheti a környezet tanulmányozást.A te esetedben szerintem megkapod.Ha van élettársad,vagy férjed azt is figyelembe veszi a bíróság,és persze azt is,hogy neki van-e új családja.Nevetséges a 2 gyerekre a 10.000,jogos a kérésed.Írj a bíróságra levelet.Az első tártyalásig jó esetben 3 hónapot kell majd várnod.Én 2 éve válltam el és egy gyerekre közös megegyezéssel kapnék 10000-et.De nem kapom,mert az exem úgy gondolja,hogy kapom a családit,érjem be azzal.Te jó indulatú lehetsz,mert a házat is eladtad,hogy őt kitudd fizetni.Én közel 3 éve várok erre,hogy az exem kifizessen,de hiába.Nálunk is pereskedés lesz,mert ez már nem állapot.Szia!
2009. ápr. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Élettársam nincs csak barátom 3éve aki neveli a 2 gyerekemet és a gyerekek is nagyon szeretik,nemrégen költöztünk össze de hivatalosan nincs élettársi kapcsolatunk,tehát 1edül nevelem őket.ennek van valami hátránya a bíróságon?
2009. ápr. 13. 10:23
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Az apai jogok és kötelességek nem függnek attól,hogy neked van-e valakid.Akkor is köteles a vér szerinti apuka gondoskodni a gyerekeiről,ha Te férjhez mennél újra.

Tényleg nagyon nagy butaságot csináltál,hogy a saját házad árának felét neki adtad.Ő meg ilyen aljas módon viszonyul hozzátok.Én a helyedben ezt is visszakövetelném ha lehet még,megpróbálnám bíróságra vinni.

A gyerektartást pedig úgy tudod rendezni,hogy bemész a bíróságra előadási napon,beadod a kérvényedet,gyerektartás módosítását emelését kéred.

Majd tárgyalni fogják az ügyeteket.Visszamenőleg 6 hóra lehet követelni,amit megállapítanak emelést és a ténylegeset amit most fizet ennek a különbsége még megillet majd.Gondolom azt felesleges tanácsolni,hogy beszélj vele,mert a leírásod alapján erre értelmileg képtelen.

2009. ápr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok.Nem úgy értettem,hogy hátrány,ha van férjed,vagy új kapcsolatod.Csak amikor ő azzal az indokkal érvel a bíróságon,hogy nem tud adni többet,mert nem olyan az ő anyagi helyzete,akkor a bíró kérheti a környezettanulmányozást,ahol megfogják kérdezni,hogy hányan éltek egy háztartásban,mennyi a havi bevételed és kiadásod.Amennyiben élettársad lenne,vagy férjed,az ő fizetése is közösnek számítana a kassza szempontjából.Természetesen az apának igenis kötelessége lenne fizetni és segíteni benneteket.
2009. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon is az a divat,hogy egyesek lepontozzák a másikat?Látszik,hogy sok hülye ember van és sok munkanélküli,akik ezzel töltik az idejüket!
2009. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nekem semmi kifogásom a válaszokkal és hasznosnak találtam,köszönöm szépen!!!és várom a többi hozzászólást.
2009. ápr. 13. 20:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Igen, azoknak van igazuk - jó választ adtak -, akik azt javasolták, hogy a bírósággal emeltesd meg a gyerektartásdíjat. Ez ennek az útja. És bizony, 6 hónapra visszamenőlegesen teheted meg ezt.

Ezért ne is késlekedj, mert minél később mész, annál több különbözet fog így elveszni.


Javaslom, hogy a tartásdíjat alapösszegben és emellett %-ban is állapítsák meg és letiltást is kérj, ez esetben a munkáltató fogja fizetni neked a tartásdíjat.


Sok sikert! Egyszerű ügy az egész, nem kell drukkolnod.

Ügyvéd voltam.

2009. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!