Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás emelés milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás emelés milyen időközönként kérhető? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ex-feleségemtől 8,5 éve elváltam, abból a házasságból van egy 10 éves fiam. A bíróság előtt meghatározott gyermektartást (14e Ft-t) azóta rendszeresen fizetem. A volt feleségem a gyermek születésétől kezdve nem dolgozik semmit (10éve). Én a váláskor 50e-t kerestem és vállaltam a 14e Ft-t és ott hagytam neki a lakást, bútorokat. Akkor azt választotta az "ex"hogy fix 14e-t fizessek, nem %-ot. Ma már 2 éve 150e-t keresek, végre kicsit össze tudnám szedni magam és most születik közös babánk az új feleségemmel, erre az "ex" jön azzal, hogy emeljek a gy.tartáson. Pedig a 14e Ft-on felül ruháztatjuk, gyógyszereket, iskola cuccokat, egyebeket fizetjük neki. Megtámadható a bírósági határozat? Mire számíthatok?
2008. febr. 28. 21:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem jó helyre írtam, bocsi. Azért ha tudtok, segítsetek. Köszi
2008. febr. 28. 21:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Remélem tudok neked segíteni. A bíróság az egyik fél jövedelmének kb 20 %-t ítéli meg gyerektartás címén. A te jövedelmednek max 50 %-t vonhatja le e címen, de ehhez spéci eset kell, pl fogyatékos gyerek.

A bíróság szerencsére figyelembe veszi, hogy az ex követelése ne takarjon burkolt asszonytartást. Kaptál már egyébként erről határozatot? Mármint az emelt gyermektartásról? ( a bírósági határozat ellen egyébként fellebbezhetsz, ahogy azt majd oda is írják a határozat végére)

2008. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. Még csak szóban jött elő ez a téma, csak időben szeretnék tájékozódni, hogy mire számíthatok.
2008. febr. 28. 22:04
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

A gyerektartás emelését a fél 6 havonta kérheti.


Amúgy azt ugye te is érzed, hogy a tíz éve 14e Ft és a ma 14e Ft nem ugyanaz...

A bíró is ember, és ezt ő is fogja érezni, hogy TE BIZONY NAGYON JÓL JÁRTÁL anno azzal a határozattal. Sőt, valahol a feleségnek is TELJESEN JOGOS az igénye, hogy ha "többel nem is, de inflációkövetően" emeljék meg a 10 éve megállapított gyerektartást.


Mégegyszer mondom, mint már a másik kérdésedre válaszolva is írtam: A bíróság fel fogja emelni a gyerektartást, kb. 20e Ft-ra.

2008. febr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Remélem , hogy nem fogja felemelni! Gondolj bele szerinte a 14000ft most sem olyan rossz.te fizetsz neki ennyit, legalább neki is rá kell enyit külteni az már 28ezer + a felemelt családipótlék 14ezer. az már 42000ft 4 Én kérdezem : összesen költ ennyit a gyerekre? Szerintem nem! Mi is hasonló cipőben járunk! Nem hagyd magad. 22 hetes kismami
2008. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!