Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igazságügyi szakértő, gyermeke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igazságügyi szakértő, gyermekelhelyezésben ügyben milyen kérdéseket tesz fel?

Figyelt kérdés

Egy négytagú család vagyunk ,és közeljövőben szakértő fog minket kihallgatni?Aki tud erről bővebben ,megköszönöm.

Mire számíthatok,ha mindkét szülőt egyformán szeretik a gyerekek,de a lány (9) az apával akar maradni ,hozzá jobban kötődik érzelmileg,a fiú pedig az anyánál(15).Hozzáteszem az apa azt mondta hogy elutasítja a szakértő véleményét ha a fiút az anyánál helyezik el.Ilyenkor mi történik újabb ,szakértőt helyeznek ki?

Annak ki fizeti a költségeit?

Mennyi időt fog ránk szánni a szakértő?

Csak azokat a kérdéseket teszi fel amelyeket az ügyvédeink összeállítottak?

Köszönöm a válaszokat


2011. máj. 31. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:

pszichológushoz kell majd a gyerekeknek járni nem egy alkalom hanem több és ő majd megállapítja, hogy kinek hol lenne jobb helye. Ennyit tudok, nálunk ez volt.

De úgy tudom, hogy a 15 éves már maga dönti el hova akar menni.

2011. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

(Sajnos megnehezeti a szakértő helyzetét, ha az ügyvédek kérdéseket és válaszokat írnak)

15 éves fiúnál nem kell szakértői vélemény ahhoz,hogy a döntését ne változtassa meg í bíró. Azt egy az egyben elfogja fogadni.

A lánynál fog számítani a döntése.


Nincs olyan,hogy az apa nem fogadja el a szakértő véleményét. Felkérhet egy másikat (a saját pénzén) és benyújthatja mint ellenvélemény.


A helyzettől és a szakértőtőlfügg,hogy mit fog kérdezni. nagy valószínüséggelnem sokat, csak hagyja a gyereket beszélni.abból úgyis minden kiderül.

2011. máj. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szakértője válogatja. Felénk a tapasztalat szerint csak 15 percet szán a családtagokra. Azt is csak egyetlen alkalommal. Kitöltet velük valamilyen tesztet,feltesz egy-két kérdést,és megállapítja,hogy az anya az alkalmasabb a gyerekek nevelésére. A gyerekektől nem kérdezi meg,hogy miért döntöttek az anya vagy az apa mellett,vagy mi kifogásuk van a másik szülő ellen. Az esetek többségében pedig nem választja szét a gyerekeket.

Lehet,hogy másutt lelkiismeretesebbek,de felénk ez a helyzet.

2011. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeket meghallgatják, a szülöknél környezettanulmányt végeznek. a kisgyereket pl. rajzoltatja a pszichológus, eléggé objektívek az eredmények. 14 éves kor felett a gyerek váleményét figyelembe kell venni, de ettől gyökeresen mást is hozhat ki a bíró. A fiatalabb lényokat általában (hacsak az anya nem alkalmatlan) az anyánál helyezik el, és a bírói gyakorlat az, hogy nem szíkítják szét a testvéreket.

A környezettanulmény során megvizsgálják az anyagi helyzetet, elsősorban azt, hogy mi a gyerek érdeke-a testi, lelki, szellemi fejlődése hol biztosított jobban.

A bíró mérlegeli a vétkességet is Emellett fokozottan vizsgálja alakhatási körülményket, valamint azt, hogy a másik fél anyagilag milyen mértékben terhelhető(tartásdíj). A szakértő költségét a felek fele-fele arányban viselik, kivéve, ha a jövedelmi-anyagi viszonyaik nem teszik ezt lehetővé-akkor viseli az állam. Ha van közös vagyon, akkor ezt nem lehet eljátszani.

Az ellenőrző szakértőt a bíróség kirendeli, vagy sem. Legfeljebb indokol, hogy miért nem. Annak kell megelőlegezni, aki kéri, a végén a bíró dönt, ki és milyen arnyban viseli a költségeket. Bontóperben általános, hogy mindenki viseli a sajátját.

A szakértő által megválaszolandó kérdéseket a bíró dönti el, és végzéssel utasítja. Ha a szakvélemény ellentmondásos, nem világos, vagy a fleek kérik, a szakértő a bíróságra megidézhető. Csak azt nem értem, ha ügyvlded van, mire fizeted?

2011. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja igen, és van un. közös szlői felügyeletis. Ehhez nem kell együtt laknotok.Annyit jelent, hogy fontos kérdésekben együttdöntsi joga van a szülöknek
2011. máj. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sajnos úgy érzem az ügyvédem nem áll mellettem ,mert vesztesnek érzi az ügyet,én sajnos csak azt tudom megfizetni amit kér többet nem.
2011. jún. 1. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kiíró! Vannak lehetőségek ingyenes jogsegélyszolgálatra is, ha nem vagy megelégedve a jogi képviselettel. Pártfogó ügyvéd kirendelését is kérheted a bíróságtól mondván, hogy nincs pénzed ügyvédre-ez esetben szüntesd meg a képviseleti megbízást (részedről azonnal lehet, és ezt kérd, hogy jelentse be a bíróságnak).Ettől sokkal több részletre lenne szükség, hogy segíthesse neked bárki.Ha akarod, küldj e-mailt, több részlettel, megpróbálok segíteni.
2011. jún. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm fenti válaszoló,sajnos csak akkor kapok ingyenes tanácsadást ha nincs ügyvédem.Ügyvédre viszont szükségem van,mert sajnos bontóper folyik,és kell valaki aki képvisel.

Váltanék ügyvédet de sajnos senkibe nem lehet belelátni hogy milyen,és az én ügyem elég bonyolult,és azt vettem észre ,az ilyen ügyeket az ügyvédek nem szeretik.Vagyonban sem tudunk megegyezni,pedig fele tulajdonos vagyok,és a férjem célja az hogy mindenképp kikészítsen,mindenféle téren.

2011. jún. 2. 09:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, értem. ha van vagyonotok, akkor valóban nem kérhetsz a bíróság által kirendelni-mást. (Annak annyi az előnye, hogy rendszerint ugynaazokat rendelik ki, és teljes elánnal képviselne, mert ha nem, legközelebb nem kap ügyet...). Érdeklődj az Ügyvédi Kamaránál, kit ajánlanak bontóperben, és keress olyat, aki perköltségért is elvállalja. (Bontóperben ált. mindenki amaga költségét viseli, de ha bevonja az ügyvéd az ingatlanban fennálló tulajdonközösség megszüntetését is,több ügyvédi munkadíjat remélhet, majd összekapja magát....)
2011. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!