Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bizalom nélkül újrakezdés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizalom nélkül újrakezdés?

Figyelt kérdés
A feleségem elhidegülésre hivatkozva 3/4 éve a főnökével tett valamit, amelyet rá 3 hónapra beismert,majd később azt mondta, hogy csak egy csók volt (megváltoztatta a korábbi beismerését). Nekem ezzel betelt a pohár (most akkor mi az igazság?).Régóta voltak problémák a kapcsolatban, de kitartottunk egymás mellett,régóta bizalmatlan voltam, de ezek után elmentem otthonról, beadtam a keresetet. Miután eljöttem, az elmúlt 3 hónapban nekem volt alkalmi kapcsolatom,amelyet beismertem az újrakezdés reményében. Van egy öt éves kislányunk is.Az egymás iránti bizalom teljesen megingott, illetve a feleségem nem hajlandó beismerni, hogy az elmúlt 3 hónapban is volt valamilyen szintű viszonya a főnökével, pedig biztos információm van erről, amelyet neki is mondtam (nem a konkrét információt, csak azt, hogy tudom, hogy viszonya volt). Ti újrakezdenétek annak tudatában, hogy tudjátok, hogy már most nem mond igazat? Egyikünk sem nagyon elképzelni, hogy lehetne külön csinálni a kislány miatt, de félek, hogy ha már most nem mond igazat, akkor mire számíthatok később.
2011. márc. 23. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem.
2011. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bizalom nélkül, csak gyerek miatt, nem kezdeném újra. (később úgy is a gyerek inná meg a levét, ha folytatódnának a herce-hurcák)
2011. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme egy bizalom nélküli kapcsolatnak.... (sajnos)
2011. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne! Csak örökös méreg és feszültség lenne. Azt a gyerek is jobban megsínylené.
2011. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nemnem, kizárt dolog. Egymás idejét rabolnátok, ráadásul a gyereknek egyáltalán nem lesz jobb.
2011. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elveszti a kiegyensúlyozott, boldog gyermekkorát a kislányotok, ha kettőtök között sokszor feszült a viszony, folytonosak a gyanúsítgatások, viták, veszekedések.


Megéri? Nem őszinte dolog ilyenkor a gyerekre hivatkozni, olvasd csak el újra az első mondatom.

2011. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeiteket.

Szerintetek, ha mindkét fél szeretné újrakezdeni, működhet a dolog hosszú távon, vagy csak ideiglenes lesz.Tehát a feleségnek meg kell bocsájtani a félrelépésemet, nekem pedig el kellene fogadnom, hogy nem vallja be az igazságot. Tapasztalat? Vagy örökké ottmarad a bizalmatlanság mindkét fél részéről, ami boldogtalanná teszi a kapcsolatot. 10 éve vagyunk együtt és nem tudjuk külön elképzelni, de félek, hogy a későbbiekben már nem tudnánk visszaállítani az egymás iránti bizalmat, amely teljesen tönkreteheti a kapcsolatot. Anyagi függőség nem befolyásolja a döntést (másoknál ugyebár ilyen probléma is előfordul).

2011. márc. 23. 15:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen nem! Ti már mindketten másfelé vágyódtok, ha ismét egy fedél alá kerültök, a gyerek boldog családi légkör helyett örökös viták, szúrós pillantások, gyanúsítgatások kereszttüzében fog élni, mire 10 éves lesz, addigra pedig már nem győzi nem észrevenni a szeretőket a hátsó ablaknál..

Ti boldogtalanul fogtok élni, ő pedig egyenesen meggyűlöl mindent, ami házassággal, szerelemmel kapcsolatos, sohasem lesz normális kapcsolata, hiszen őt nem arra neveltétek! Nem lehettek ilyen kegyetlenek a saját lányotokkal! Ha a legjobbat akarjátok neki, akkor váljatok szét harag nélkül, kulturáltan, és uszítás nélkül neveljétek együtt a kislányt a jövőben.

2011. márc. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban mindketten újra akarnátok kezdeni, akkor ott nem volna helye takargatásnak, őszintétlenségnek!


Ha teljes szívvel kívánok valamit, akkor bármilyen nehéz, felvállalom a hibáimat a másik előtt.


Benned nem sok bizalom van a feleségeddel szemben ezen a területen. Ráadásul az elvesztett bizalmat még akkor is nehéz visszaszerezni, ha erősen törekszik erre az, aki eljátszotta.


Üljetek le a feleségeddel és beszéljétek alaposan át: mennyire akarjátok az újrakezdést. Nem csak a bizonytalanság, az ismeretlentől való félelem (mi lesz, hogy lesz, hogyan fogok egyedül élni stb.) tart vissza benneteket?

Ha az együttélést választjátok: ki miben tud változni, hogy javuljon a kapcsolatotok? (Mert a félrelépés arra utal, hogy valami nem működött jól. Félreértés ne essék, kisebb-nagyobb mértékben, de mind a ketten hibáztatok ám!)


És ami nagyon fontos: ha úgy döntötök, hogy maradtok a házasságban és megpróbáljátok újra, akkor soha, de soha többet nem szabad felhozni az elmúlt sérelmeket, megcsalásokat! Semmelyikőtöknek. Zárjátok le a múltat és kezdjetek tiszta lappal. És nőjetek fel. Nem itt, hanem egymással kell sokat beszélni, beszélgetni. Felnőttség, érett személyiség onnan is felismerhető, hogy ugyan szégyenli, de felvállalja, ha hibát követett el.

2011. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!