Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Voltál már ilyen helyzetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Voltál már ilyen helyzetben? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Azt hiszem már csak azért vagyok a barátommal,hogy vigyázzak rá.Tervezem,hogy szakítok vele,de már számos olyan szituáció volt,amiből kiderült,hogy megölné magát,ha én elhagynám.Elég depresszív,és már közel volt az öngyilkossághoz,nem merte megtenni.

Attól félek,ha szakítanék vele,az lenne neki az utolsó csepp a pohárban és tényleg végezne magával.

Ezenkívül iszonyú rossz lenne(lesz) megbántani azzal,hogy tudatom vele,hogy nem szeretném már ezt a kapcsolatot.Ő nagyon érzékeny,én nagyon lelkiismeretes.

Eléggé össze vagyok zavarodva.

Kérem,ha valaki volt ilyen helyzetben,vagy tud tanácsot adni az írjon!

köszönöm


2011. márc. 21. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég szerencsétlen helyzet. Nem áldozhatod fel a saját életedet egy másikért.. Ha nem szereted, akkor előbb-utóbb gyűlöletté fog alakulni minden vele kapcsolatos érzésed. Hiszen kényszerből maradsz mellette, mert - bár nem tudatosan - zsarol téged a lelkiismereteddel.

Ha félsz, hogy egy hirtelen lépés ennyire kiakasztaná, talán megpróbálhatnád kis lépésekben. Építsd vissza a világát! Hogy ne maradjon teljesen egyedül nélküled.. Esetleg beszélhetnél a családjával, testvéreivel ebben az ügyben. Hiszen nekik jobban oda kellene figyelniük rá a kritikus időszakban. Elküldhetnéd pszichológushoz is, antidepresszánsok talán segítenének benne, hogy ne csússzon ki a lába alól a talaj.

De semmiképp ne maradj vele, barmi is történik. Te a saját boldogságodért vagy felelős, és bár megtehetsz mindent ami tőled telik, hogy vele is minden rendben legyen, akkor sem helyezheted magad fölé. Ő dönt a saját életéről, senki más.

2011. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a volt barátommal ugyanezt csináltuk.

Én szakítani akartam,ő meg megakarta magát ölni... és én is féltem...

De... ülj le vele,és beszéljétek meg. Ne zaklasd fel,és majd belegondol hogy... az élet nem azért van hogy eldobjuk magunktól.

2011. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is meg kéne tudni különböztetni az öngyilkossági szándékot az ún. "cry for help" jelenségtől, ami valóban segélykiáltás, de ritkán válik öngyilkossággá ténylegesen.

Ezzel most nem azt mondom, hogy hagyd ott most rögtön. De neki most pszichológusra van szüksége, nem barátnőre!

2011. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hm, Csernustól olvastam valahol egy riportot hasonló helyzetre. A "mi van ha a másik meg akarja ölni magát, ha el hagyom?" helyzetre. A válasz az volt, hogy ha tényleg úgy tűnik, hogy megtenné, akkor hív egy mentőt, megvárja őket és szakít.

Ha úgy érzed, nagyon is komolyan gondolja, szerezz neki segítséget, de ne maradj vele ezért, ne áldozd rá az életed, az időd. Te önmagadért vagy felelős, nem érte.

2011. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki a pszichológust,de azt mondta nem fog elmenni.

köszi a válaszokat!

2011. márc. 21. 16:53
 6/9 Ildegonda ***** válasza:
Egyetértek, lelki terrorba sohasem szabad belemenni, mert akkor saját Magad gyilkolod hosszú ideig és nem éri meg
2011. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ha azt mondanád, hogy vagy a pszichológus, vagy a szakítás?
2011. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosok 99%-a SOHA SEM jelenti így be előre, hogy jajj biza én majd jól öngyilkos leszek!


Akik így bejelentik azoknak meg max. az 1%-a teszi is meg.


Az ilyen érzelmi zsarolós gyenge jellem tipikusan az a fajta, aki már nem tud másba kapaszkodni és jön ezzel. Ne izgulj, akármilyen élethűen adja elő, nem lesz öngyilkos.

2011. márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Voltam már hasonló helyzetben,én is azt hittem,hogy felelőséggel tartozom,de aztán én készültem ki,mert nem voltam nyílt és őszinte!Legyél őszinte és tisztelettudó,hogy a lelked megnyugodjon,mond el hogyan látod a helyzetet,beszéljétek meg!
2011. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!