Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válási vagyonmegosztáskor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válási vagyonmegosztáskor kinek kell igazolni a vagyon meglétét?

Figyelt kérdés

Ha az egyik fél bejelenti, hogy a másik félnek van életbiztosítása és bankszámlája is, de nincsenek róla papírjai, akkor a bíróság hivatalból kinyomozza ezeket, vagy a feleknek kell bizonyítaniuk?

(Gondolom ügyvédeknek nem adnak ki banki információkat, viszont nem tudom, hogy a bíróság miként vizsgálódik ilyen esetben.)


2011. márc. 8. 06:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Életbiztosításon mit akarsz felezni? Azt csak jóval későbbi időpontban kapja meg a biztosított!

A bankszámla igazolását kérheti a Bíróság bármelyik féltől. De ennek megfelezése sem egyszerű. Ha a folyószámláján van a pénz,abból teljesíti a szükséges kifizetéseit,vagy vállalkozásával kapcsolatos kifizetéseket,elég nehéz lenne eldönteni,hogy mi az az összeg,amit felezni lehet.

Jó ügyvéd kell!

2011. márc. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos Neked kell kideríteni legalább azt, hogy melyik biztosítónál van az életbiztosítása, (az arra eddig befizetett összeg ugyanis valóban közös), utána már a bíróság lekéri a biztosítótól az összeget.

Bankszámlánál meg még a számlaszámra is szükség van, mert védi a banktitok. Hallottam olyanról, aki magánnyomozót bízott meg a valós anyagi helyzet feltérképezésével, sok esetben megéri áldozni rá, mert a bíróság nem nyomoz, legfeljebb bekéri az adatokat. A másik fél meg annyit ad meg, amennyit ő lát jónak. (Van három banknál négy számlája, abból bevall egyet.) Nem lesz egyszerű, de érdeklődj mindenfelé mielőtt belevágsz, sok cifraság történik, hátha valaki használható tanácsot tud adni.

2011. márc. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal folyószámlánál, ha a bank rájön, hogy elhunyt a tulajdonos, akkor kötelező vagy az örökösöknek, vagy azok hiányában az államnak átadni a pénzt.

Hogy ilyen esetben ki értesít kit (tehát hogyan derül ki bármelyik oldalról, hogy az elhunyt után pénz maradt), azt nem tudom pontosan, de kell, hogy legyen joggyakorlat ilyen esetre. Nem hiszem, hogy mindenki tudja a családtagja bankszámla számát. (Én sajátomat se tudom fejből)

2011. márc. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmondod konkrétan, hogy melyik banknál, pénzintézetnél van számlája/biztosítása azt bekérheti a bíróság.De a bíróság nem nyomoz utána. nem is tudná kideríteni.
2011. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmi értelme ilyenekbe belemenni. Inkább állapodjatok meg békében!

A bankszámlákra bármikor mondhatja, hogy nem az ő pénze, hoz is rá egy kölcsönszerződést papíron és akkor már csak magadból csináltál bohócot. Az életbiztosítás meg kutya vacsorája, csak azt fogja látni a bíróság, hogy a halálára pályázol és a gyerekeidtől (már ha ők a kedvezményezettek, de általában ők szoktak lenni) akarod elvenni a pénzt.

2011. márc. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!