Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az anyósom azzal fenyeget, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az anyósom azzal fenyeget, ha elhagyom a fiát elperlik tőlem a gyermekeket. Azzal indokolja hogy van pénze és lefizeti a bírót, és az ügyvédet. Mely okok miatt veszik el a gyermekeket az anyjuktól?

Figyelt kérdés
2009. febr. 3. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Ha nincs munkád, nem tudod eltartani a gyereket, iszol, vagy valami büncselekményt követtél el akár régebben. De nem kell otthagyni a férjed mert az a gyereknek is rossz és ha nem ö a hibás te probálj megváltozni!
2009. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A gyerekek 1 és 4 évesek.Itthon vagyok gyeden.Tehát munkám van.Nem iszom,nem dohányzom,nem vagyok hűtlen.Mégis nem bírjuk elviselni egymást az anyósommal.Állandóan mar minket.A gyerekek előtt ordítozik velem,a gyerek nem egyszer mondta neki hogy ne kiabálj anyával.Állandó a feszültség nálunk.Szerintem a gyerekeknek ez egyáltalán nem hiányozna.
2009. febr. 3. 14:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyósod túl sok filmet néz!

A hatályos családjogi tv szerint váláskor , ha a felek nem tudnak megegyezni a gyerekek elhelyezéséről akkor a bíróság dönt:

- a gyermeket annál a szülőnél kell elhelyezni, amelyiknél a testi, értelmi, erkölcsi, lelki fejlődése jobban biztosított

-mindenkor a gyermek érdekeit tartja szem előtt döntéskor a bíróság

-tényállás tisztázása érdekében a bizonyítékok széles köre alkalmazható

-és a te szempontodból fontos!!! nem döntő körülmény a szülők vagyoni helyzetének különbsége, a gyermek kora vagy neme. És önmagában az sem , hogy melyik fél miatt romlott meg a viszony.

A mai magyar joggyakorlat szerint szinte mindig az anyának ítélik a gyerekeket. Egy nevesített kivétel talán csak ha súlyosan elhanyagolod a gyerekek gondozását.

2009. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze majd a bíró szóbaáll az anyósoddal. Hacsak nem ő Corleone anyja, a bíró páros lábbal rúgja ki. Ha szerencsés. Ha nem, akkor állambácsi eltartja egy ideig.
2009. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ez felháborító,egyenesen undorító,ahogy az anyósod viselkedik!

Milyen jogon ordibál veled?És főleg a gyerekek előtt!Ezzel a magatartással szép példát mutat nekik!

Ennek gyerekeket,még kutyát sem nincs olyan bíró aki nem látná át ezt a helyzetet,hidd el a bíróságon is be mutatkozna ki valójában ő!!

Én eltiltom,és nem engedem gyerekem közelébe anyósom!4 éve gyötör megaláz hazudozik befeketít,és a fiát akarja.Most épp a 3 hós fiam kell neki,de megmondtam a gyerek közelébe nem engedem mert nem állok jót magamért.

Költözzetek el onnét akár albérletbe!

Nagyon együtt érzek veled!!

2009. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.A lényeg hogy nagyon lelki beteg vagyok a dolog miatt,mert én biztos hogy belehalnék abba ha a gyerekek nem velem lennének.Csak pár dolog:én viszem oviba,én alszom velük,én megyek a játszótérre,gyermekprogramokra viszem őket. 1 napig sem voltam tőlük távol,csak amikor kórházba kellett mennem.Tehát jószerivel mindig velem vannak.Erre az anyósom azt mondja hogy az ő fia szépen el volt a diófa alatt ,ő pedig tudott kapálni.Az apjuk pedig ül a számítógép előtt.Közös programot alig szervez velünk.
2009. febr. 3. 14:22
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,hogy itt apuka is hibás!Mért nem áll ki mellettetek?Mért nem szól rá a jó édes anyára?

Arról nem is beszélve,hogy egy férjnek,apának "kötelességei" is vannak!

A Te férjed is hibás!!Az a legkönnyebb oda ülni gép elé,és mind a strucc be dugom a fejem a homokba,be zárkózom,és nem látom a gondjaim.

2009. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjed mit csinál mikor anyós veled kiabál?befogja a fülét netán?Nem az Ő kötelessége lenne megvédeni a családját?Miért nem költöztök el?Erre más megoldás nincs sajnos.Amit anyósod kárál az meg hülyeség.Ő nem perelheti el a Te gyerekeidet.Egy nagyszülő max láthatási kapcsolattartási jogot vívhat ki magának.De nem lehet,hogy nem is kellene váláson gondolkodni,ha nem együtt élnétek vele?A férjed álljon a sarkára,ne a gép előtt ücsörögjön,ha sok az ideje vállaljon plusz melót én teremtsen a családjának önálló életet.Ez így lenne rendjén.Lehet,ha külön lennétek máshogy viselkedne Ő is nem?Talán a mama mellett neki is kuss a neve.

Próbáljátok meg,ha nem hajlandó fogd a gyerekeidet,és költözz el.Ezt is felhozhatod majd ellene a bíróságon,hogy nem tudott nyugodt körülményeket teremteni nektek.


Sok sikert.

2009. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Abban az esetben veszik el a gyerekeid, ha bizonyítottan alkalmatlan vagy a gyerekek nevelésére, veszélyt jelentesz rájuk.

Durva példák: orvosilag bizonyítható, hogy folyton be vagy lőve, vagy mattrészeg vagy. Esetleg hajléktalan vagy, és ezt minden módon igazolják, nincs örökséged, munkahelyed, spórolt vagyond, válás után nem kapsz semmit... Orvosi igazolás van arról, hogy olyankor kerültek a gyerekekre bántalmazás nyomai, amikor csak a te felügyeleted alatt voltak, és nem lehetett a monokli mondjuk a 8éves Jancsikától, aki 10kgval kisebb a fiadnál(csak példa)

Amúgy a törvény az anyának ítéli a gyerekeket, ezek kivételével függetlenül, attól, hogy az apa esetleg milimolyos. Jó persze figyelembe veszik, de nem jellemző.


Az anyósodnak csak a szája jár, küld el finoman a halálba, és ne is törődj vele. Amúgy ha vesztegetés szaga van a dolognak, akkor kérheted, hogy egy mindenkitől független szakember is vizsgálja meg az ügyeteket, ügyvédtől, bírótól függetlenül...

Nyugi, semmi baj nem lesz...

(két pofont beküldhetek az anyósodnak? megérdemelné.. csak ne te oszd le... amúgy a párod is megérdemli)

2009. febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem anyóssal laktok együtt. Miért nem költöztök el?


A férjednek erről az egészről mi a véleménye?

Ne hogy már anyós miatt elváljatok, költözzetek el!

Minden más lesz, s ha nem jössz ki a férjeddel sem...

2009. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!