Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Most vagyok válófélben. Lakásunkon 9000000Ft jelzáloghitel van. A tulajdonrész 50-50%. A hitel közös néven van. A férjem magának akarja az egész lakást. Én nem akarom a lakást mert sok a törlesztése. Kérhetek valamit a tulajdonrészemért? Tiziszilvi
Az eddig kifizetett részleteknek elvileg -elvileg!- a felét ki kéne fizesse neked, cserébe lemondasz a tulajdonjogról.
De be kell számítani azt is, ha a jelzálog nem csak ezen a lakáson van, hanem pl. valamelyikőtök nagymamájának a házán...
Szia!
Szerintem úgy kell számolni, hogy a lakás tényleges ára - hitel és ennek a fele a tiéd. (Ezt kapnád, ha eladnátok a lakást.)
Kedves Szilvi!
A legjobb megoldás az egészre, ha ráveszed valamilyen úton és módon a volt férjedet arra, hogy adjátok el a lakást! Mivel a banki szerződések valamelyik pontjában benne van ,hogy "ha a házas társak elválnak, akkor kötelesek a hitelt kifizetni". Mivel innentől kezdve már nem közös a lakás.
Nálunk ugyan ez volt a helyzet. Ügyvédhez fordultam, aki felkereste hivatalosan a volt férjemet és megbeszélés útján rávette, hogy ez neki és nekem is jó, ha a közös hiteltől megszabadulunk. A hitel zárolása és kifizetése után, mindenki megkapta 50-50%-ban maradt összeget.
Ha viszont nem akarja eladni a lakást, akkor is ügyvédhez kell fordulnod, mert Ő tudja ennek a jogi menetét. Azt tudom ,hogy ilyenkor az ügyvéd kér egy értékbecslést, felértékelik a házat és a háznak a hitel nélküli részét köteles neked kifizetni.
Ja és egy fontos dolog, hogy a bankkal mindenképpen beszéljél.
Üdvözlettel:Barbidu.
Kedves Szilvi!
A vagyonközösség megszüntetése során meg lehet úgy egyezni, hogy az egyik fél magára vállalja a hátralévő törlesztést teljes mértékben, s ennek fejében a közös vagyonból nagyobb rész illeti meg.
Nem tudom a pontos arányokat a ti ingatlanotok esetében (pl. azt, hogy mennyi a még hátralévő hitel összege és az hogyan aránylik az egész ingatlan értékéhez), de a hitelt egy negatív közös vagyonnak kell tekinteni, ha tehát ez egyvalakit terhel, akkor az őt meghaladó rész fejében az ingatlan vagyonjogi megosztása nem 1/2-1/2 arányú lesz, hanem az általa vállalt többlet-hitellel azt korrigálni kell.
Természetesen, ez esetben is jut Neked is az ingatlanból - feltételezve, hogy nem 9 milliós az ingatlan értéke, hanem több -, de ehhez pontos számok kellenek.
A férjed hajlandó megváltani azt a tulajdonrészt, amely ennek eredményeként neked járna?
Szia. Nállunk is ez volt a helyzet. Mi megegyeztünk.
4millió volt a hitel a házon. fele-fele tulajdon és ugyanigy a hetelnél is. Ő volt az adós és én az adóstárs.
Megegyeztünk a ház eladási árában. 5milliáért ment volna el. Neki kellett a ház. Átvállalta a hitelt teljes egészében. A megmaradó 1 millának a fele volt az enyém. Meg persze a többi járulékos vagyon forgalmi értékének a fele 8 természetesen hitel levonása után.
3év házasságból 1,5millióval léptem ki. és még azt mondhatom, hogy nagyon jól jártam. Mostani párom 12év házasság után a nullárol indult ujra.
Szoval kérni kérhetsz- de beszéld meg egy ügyvéddel mindenképp.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!