Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 gyermek után jár-e gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 gyermek után jár-e gyerektartás, ha nincs igazolható jövedelme az apának? Vagy ha vállalkozóként be van jelentve, de fizetést nem vesz ki?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha vállalkozóként be van jelentve, függetlenül attól, hogy felvesz fizetést, vagy nem gyerektartást fizetnie kell.
2010. nov. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Gyerektartás akkor jár, ha azt a bíróság megítélte.

Tehát első lépésként kell írni egy beadványt a bíróságra és kérelmezni a hivatalos gyermekelhelyezést és azután a nyertes fél részére a gyermektartásdíjat.

Lehet fix összeg, illetve minimum összeg és % is. 3 gyermek esetében gyermekenként 16,6%-ot szokás ítélni, a tartásra kötelezett hivatalos jövedelme gyermektartásdíjra 50%-ig terhelhető.

2010. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kérni kell a bíróságon, hogy ne a fizetése, hanem az adózott jövedelme után állapítsák meg az összeget. (Az eltitkolt alapján amúgy sem tudják...)
2010. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy jár a gyerektartás.


1952. évi IV. törvény


a házasságról, a családról és a gyámságról


2. A gyermek tartása


69/A. § (1) A szülő a saját szükséges tartásának rovására is köteles megosztani kiskorú gyermekével azt, ami közös eltartásukra rendelkezésre áll. Ez a szabály nem irányadó, ha a gyermek tartása vagyonának jövedelméből kitelik, vagy a gyermeknek tartásra kötelezhető más egyenesági rokona van.


(2) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben szolgáltatja (gyermektartásdíj).


69/B. § A gyermektartásdíjról a szülők megegyezésének hiányában a bíróság dönt.


69/C. § (1) A tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában kell megállapítani. A gyermektartásdíj meghatározásánál figyelemmel kell lenni:


a) a gyermek tényleges szükségleteire,


b) mindkét szülő jövedelmi és vagyoni viszonyaira,


c) a szülők háztartásában eltartott más - saját, illetőleg mostoha - gyermekekre,


d) a gyermek saját jövedelmére is.


(2) A kötelezettel szemben érvényesíthető összes tartási igény a jövedelme 50%-át nem haladhatja meg. Ha a szülők két vagy több gyermek tartására kötelesek, a tartásdíjat úgy kell megállapítani, hogy egyik gyermek se kerüljön a másiknál kedvezőtlenebb helyzetbe, különösen akkor, ha nem egy háztartásban nevelkednek.


(3) A tartásdíjat


a) százalékos arányban, vagy


b) határozott összegben, vagy


c) határozott összegben és bizonyos jövedelmek százalékában


kell meghatározni.


(4) A tartásdíj százalékos megállapítása esetében meg kell jelölni a tartásdíj alapösszegét is.


69/D. § (1) A tartásra kötelezett személy akkor is kötelezhető gyermektartásdíj fizetésére, ha a gyermek az ő háztartásában él ugyan, de tartásáról nem gondoskodik.


(2) Ha a gyermek szülei nem élnek együtt, az apa - amennyiben azt a társadalombiztosítás nem fedezi - köteles megtéríteni az anyának a szüléssel járó költségeket, valamint a külön jogszabályban meghatározott időre szükséges tartást. E követelések az anyát - amennyiben azt a társadalombiztosítás is megtérítené - akkor is megilletik, ha a gyermek halva született.


69/E. §

2010. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen kelleni kellene, de ha nem fizet, utána tudnak járni?Vagy azt ő adja,vagy az állam utalja ki?Mert sajnos ismerem a nemtörödömségét, a felelőtlenségét. Mennyi szokott lenni gyerektartás gyerekenként? a válaszokat előre is köszönöm.
2010. nov. 16. 15:23
 6/14 A kérdező kommentje:
És mi van abban az esetben ha vállalkozó, de 2 éve nem fizeti a járulékokat sem?
2010. nov. 16. 15:29
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell, ha van bírósági ítélet. Abban szerepel az összeg.

1. Lehetőség:Ha nem fizet, kb 4-5 hónap után érdemes végrehajtást kérni. Ha eredményes, akkor megkapod az elmaradást. Ha eredménytelen, akkor az erről szóló végrehajtási jegyzőkönyvvel, a gyerekek születési anyakönyvi kivonataival és a jogerős bírósági ítélettel be kell menni a gyámhivatalhoz, ahol lehet kérni az állam álltali megelőlegezést. Ez jövedelem határhoz kötött, tehát fognak kérni jövedelemigazolást is. Ha megítélik, akkor a gyámügy hivatalból feljelentést tesz kiskorú veszélyeztetése miatt a tartásra kötelezettel szemben, aminek a következménye akár szabadságvesztés is lehet.

2.Lehetőség: Az előzőeket kihagyva 6 hónap nemfizetés után lehet menni a rendőrségre feljelentést tenni kiskorú veszélyeztetése, tartás elmulasztása miatt. Ezt csak 6 hónap után lehet és csak akkor, ha azalatt az idő alatt semmilyen kifizetés nem történt. Ha akár 100.- forintot is adott az apuka és ez bizonyítható, akkor részleges teljesítés történt és innentől nem foglalkoznak vele....

De a lényeg, hogy legyen ítélet a gyerektartásról-nekem úgy tűnik, hogy az még nincs nálatok.

2010. nov. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igen, jól gondolod, még csak nagyon gondolkozom a dolgon, ezt így nem fogom bírni vele, tanácstalan vagyok, és a lehetőségeimet próbálom felmérni.
2010. nov. 16. 15:36
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

A tartásdíjat az apuka fizeti, nem az állam.

Ha az apuka nem fizeti lehet kérni, hogy az állam hitelezze meg (amit majd behajtanak apukán) de azt nem örökre, hanem X hónap erejéig hitelezi meg az állam.


Ha HIVATALOSAN NINCS jövedelme az apukának (még segély se) akkor viszont sz0pás esete áll fennt, mert nincs miből levonatni a gyerektartást. A házát pedig (már ha van neki) nem fogják elárverezni, mert az életbenmaradás prioritás élvez.


Arra szerintem még nem volt precedens MO-on, hogy bárkit börtönbe zártak volna gyerektartás nemfizetéséért.

2010. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Minél előbb. 6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni a gyerektartást - tehát ha holnap adod be abíróságra a kérelmet, akkor holnapi naptól hat hónapra vissza. A hivatalos gyermekelhelyezést is intézni kell, anélkül nem fognak tartásdíjat megállapítani,.
2010. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!