Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehetne a legbékésebben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne a legbékésebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy 14 éves kapcsolat (30N vagyok , ő 40F) , amiből 7 éve vagyunk házasok, 2 közös gyerek, ő megcsalt 7 évig, külön voltunk egy évet, most együtt élünk ismét, de rettenetes. Minden apróságon robban; kiabál a gyerekekkel, velem , állandó konfliktusok vannak. A gyerekek is félnek a reakcióitól.

Lényeg a lényeg, én felhoztam a válást, hogy most ténylegesen, végleg váljunk el. Ő próbálkozni akar még; úgy érzi nem tettünk meg mindent amit lehetne.( Az én házamban élünk, lényegében most én vagyok csak kereső a családban lassan fél éve.)

Azt mondta ha elválok tőle, akkor azt árulásnak fogja venni és meg fogja bosszulni, majd akkor válhatunk el ha tényleg mindent megpróbáltunk amit lehet.


Hogy lehetne ebből a legbékésebben kijönni?


Ki nem rakhatom csak úgy, mert bár a ház az én házasság előtt örökölt vagyonom; de sokat adott bele , és nincs is hova mennie. És van közös hitel is rajta.


Mit tennétek ilyen esetben? Nem szeretném tovább tűrni, hogy ebben nőjenek fel a gyermekeim.



szept. 17. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem rakod ki akkor hagyjad, hogy szenvedjenek a gyerekeid tovább nyugodtan. Egyikőtökre se kíváncsi és ha te azzal foglakozol, hogy mi lesz vele akkor téged se érdekelnek a közös gyerekek, de persze saját magadat se nézed. Tönkretesz titeket. Miért vagy rá tekintettel? Takarodjon. A hitelt meg ha nem fizeti jelezd ugyanúgy mint a gyerektartást.
szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen mit akarsz békésen rendezni? Teljesen kizárt, hogy ő belemenjen a válásba. Rajtad élősködik, nélküled irány az utca. Erre a legbékésebb megoldás, ha bérgyilkost fogadsz.

Minden más esetben kemény harc lesz, ami a vagyonmegosztást illeti. Annak sok értelme nincs, hogy papíron elváltok, de tovább lakhat a házadban. Ennél az is jobb megoldás, ha egyszerűen kirakod és majd egyszer elváltok.

Nem szeret, agresszív, megcsalt, most meg te is tartod el. Önként nem fog eltűnni az életedből.

szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem tartozol neki, mármint a házasság tekintetében. Vagyont majd elosztjátok.
tegnapelőtt 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvált nőként és anyaként én azt tudnám tanácsolni, hogy teljesen válaszd külön a mentális/lelki/kapcsolati és az anyagi/lakhatási kérdéseket és először az elsőkről hozz döntést.


Ha válni akarsz- amit a leírásodból megértek és a gyerekeid érdekeire is jobban légy tekintettel, mint a lakáshiteletekre!- , akkor tessék beadni a keresetet. Ma már elválasztanak akkor is, ha az anyagi kérdéseken még küszködtök.


Egyéb iránt meg felnőtt, cselekvőképes nőként, gyerekeiért mindenkor felelős anyaként, akinek ráadásul azért van szemmel látható vagyona, lakhatása is, tehát ebben sem a végletekig kiszolgáltatott- tessék már ugyan a saját érdekeidet meg a gyerekeidét szem előtt tartani és nem berosálni egy gerinctelen megcsaló fenyegetőzéseitől meg nyafogásától, hogy árulás…

…az volt az első árulás, mikor a f..rkát másba tette, akkor kellett volna neki nagy karakán-tökösen odaállni eléd és nem itt ordibálva, fesztiválozva meg gyerekeket megijesztve ordibálni meg a lakhatásáért paláverezni.

Van házad, munkád, csak akad pártízezer forintod is ügyvédre: tessék a keresetet beadni, HA a döntésed végleges.

Majd ugyancsak jogásszal, bankkal egyeztetve megosztani a közös vagyont, a felújításba arányosan beletett részét és a lakáshitel részt (befizetett törlesztőt ugyanúgy, mint a fennálló kötelezettséget).

Pénzügyi tervvel (a-b-c lehetőség) tessék eléállni és nagyon határozottan ez már nem az érzelmekről szól, tessék egymással tisztességesen elszámolni. Ha nem megy, bízz meg ezzel szakembert, ha keménykedik, akkor bíróság, de ő többet veszít.

A házasság felbomlása két fél közös felelőssége, de évekig tartó viszonyokkal meg félredugással azért jelentősen hozzátett, maradjunk ennyiben.

…és indoklás nélkül, a fentiek nélkül is bármikor, szabad akaratodból válhatsz, nem vagy köteles bedőlni az ócska dumának, hogy árulás és utalnék itt a fentiekre ismét :)

Érzelmileg átvert, észen légy az anyagiak elszámolásánál is.

tegnapelőtt 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a házat bizonyíthatóan a házasságkötésetek előtt szerezted,akkor az különvagyonnak minősül,nem osztandó vagyonnak. A házasság alatt szerzett javak és terhek minősülnek közösnek.


Innentől rajtad múlik hogy mit lépsz,a gyerekek miatt javasolnám hogy minél hamarabb tedd ezt meg. Bár én is ilyen könnyű helyzetben lennék a válásommal…

tegnap 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Khurva anyjat. 7 even at csal, majd meg o fenyegetozik, hogy bosszut all. Mindekozben agressziv, idegbeteg. Raadasul munkanelkuli, ahogy kiolvasom a szavaidbol.

O megis mi a francot akar ezen megmenteni? Nem egy egyszeri egyejszakas kaland volt, hanem 7 even keresztul tette. Mit gondol, hogy ezek utan meg beledteheti? Hogy van gusztusa onmagahoz, hogy van gusztusa tukorbe nezni?? Kicsit forditva ul a lovon. Arrol meg nem beszelve, mekkora otlet volt 26 eves felnott ferfikent behulyitenie egy 16 eves kamaszlanyt.

Na kiventillaltam magam.

tegnap 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!