Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan zajlik váláskor maga a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan zajlik váláskor maga a tárgyalás?

Figyelt kérdés
Onnantól kezdve, hogy beléptünk a meghatározott irodába/terembe, mi történik? Mirol kell beszélnünk és mennyi ideig tart?
2021. dec. 6. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Előtte van egy békéltatő tárgyalás. Felteszi a bíró, hogy megmenthető lenne-e a házasság.

Ha elzárkózik az egyik, vagy mindkettő, és gyerek sincs, akkor a vagyon megosztás a téma.

Ha van megegyezés, hogy ki mit visz, s hogy kinél marad a gyerek, s mennyi a havi gyerektartás, akkor simán megy.

De ha bármiben vita van a fentiek közül, akkor indul az évekig tartó, idegtépő macera.

2021. dec. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyeztetik az adataidat. A bíró felolvassa a beadványt, felszólítja a válófeleket, ügyvédeiket, hogy adják elő, mikor házasodtak, miért válnak, stb.
2021. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A felek ott nem beszélgetnek vagy vitáznak egymással közvetlenül. Inkább parlamenti vitára hadonlit. A bíró kérdez, te válaszolsz, majd a biro kerdezi a masikat, o valaszol. Jellemzoen egyszer lehet valaszolni a kerdesre, szóval mondj el mindent egyszerre, mert ha a masik bőbeszédűbb, te nem igazan tudsz reagalni mar ra.
2021. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A bíró nem pszichológus, nem azt dönti el, ki haragszik jogosabban a másikra, tehát erre ne számíts, hogy majd valakinek jól igazat ad, hanem csak a tényeket, jogszabályt nézi. Van először a covidos kérdés meg hogy stimmelnek-e az adataitok. Aztán jön, hogy mikor költöztetek össze (mert onnantól számít a vagyonközösség is), mikor romlott meg a házasság egyikőtök és másikotok szerint (mert azt bele kell írni). Rákérdez a miértre is, de igazából nem kíváncsi rá, szóval elég valami egyszavas válasz, nem kell Ádámtól és Évától (pl. elhidegülés vagy bizalomvesztés). Ha kiskorú gyerekek vannak, akkor két tárgyalás van, a kettő között minimum kb. 2-3 hónap, hogy hátha addig meggondoljátok magatokat. Meg fogja kérdezni, hogy próbáltatok-e javítani valamit. Vagyonról meg hát elvileg ott lesz nála minden papír, hogy kié, mikor, hogyan szerezte, és kinek mennyi most a fizetése (gyerektartás miatt). Ha van közös megegyezés, az a leggyorsabb, mert akkor elég mindkettőtöknek bólogatni, hogy igen, úgy szeretnétek, ahogy ott szerepel a papíron, és akkor nem kell többször menni. Ha nincs, akkor pl. mindenféle számlákat kérhet a következő alkalomra, hogy mennyibe kerül a gyerek, vagy bármi papírt, ha hiányzik a vagyonmegosztáshoz. És akár két évig is tarthat a pereskedés baráti tapasztalatok szerint (pl. ha az egyik nem akar kiköltözni). A legvége pedig kicsit olyan, mint a házasságkötőnél volt, megkérdezi, hogy biztos ezt akarjátok-e és ha "igen", akkor ezennel elválasztanak. Nálunk kisgyerekekkel, közös megegyezéssel tavaly olyan fél év volt onnan, hogy elmentünk az ügyvédhez és másnap reggel postára adtam a papírt.
2021. dec. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, nagyon hasznosakat írtatok, így már nem teljesen "vakon" fogok odamenni :)
2021. dec. 6. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!