Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig fog tartani a gyermekel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig fog tartani a gyermekelhelyezési per?

Figyelt kérdés
Augusztus végén költözünk ki Németországba a férjemhez a 2 gyerekkel. A nagyobbik lányom apja nem akar beleegyezni,hogy kivigyem.Úgy tudom,hogyha 30 napnál tovább tartózkodunk külföldön kell az Ő engedélye is. Azt mondták a gyámhatóságon,hogy ez az egyetlen megoldás,hogy megyek a bíróságra. Mit jelent az,hogy 30 napon túl nem vihetem ki? És ha 30 naponta hazajövünk az megoldás? Nem lehet Vele beszélni. Elhiszem,hogy imádja a lányát de Én se fogok lemondani róla meg nem is akarok miatta maradni.
2010. aug. 3. 20:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bíróság neked ítéli a gyereket,akkor sem viheted külföldre lakni az apa beleegyezése nélkül.
2010. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Kezdjük az elején. Ahhoz, hogy a gyereknek legyen útlevele, az apának is jelen kell lennie. Ha az apuka nem akarja kiengedni a gyereket, akkor a gyámhatósághoz kell fordulnod. Ők megadhatják az "apuka" engedélyét. Rosszabb esetben a Bírósághoz kell fordulni. De nem értem, hogy miért kell gyermekelhelyezési per. Nem te nevelted eddig a lányodat? Egyébként a fórumokon azt olvastam, hogy évnél hosszabb időre nem viheted magaddal, addig nem jogellenes. Ha ez valóban így van, akkor viszont az apuka fel is jelenthet, mivel korlátozod a láthatást. Akkor viszont az ő beleegyezése nélkül is magaddal viheted, ha a kizárólagos felügyeleti jog nálad van.
2010. aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én nevelem a kislányt és van személyi igazolványa. Biztos,hogy 1 év? Mert eddig Én is így tudtam de ma a gyámhatóságon 30 napot mondtak.
2010. aug. 3. 21:07
 4/12 anonim ***** válasza:
De akkor miért kellene gyermekelhelyezés? Ha voltál a gyámhivatalban akkor tudod, hogy egy ilyen "apuka beleegyező nyilatkozat" sem lesz egyszerű. Sajnos a gyámhivatal sok mindent néz. Szerintem írj ide...www.jogiforum.hu Ügyvédek, és ügyvédbojtárok is vannak fenn, szerintem tőlük biztos választ, tanácsot fogsz kapni.
2010. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták,hogy a gyámhivatal csak akkor szól bele, ha végleg kiköltözünk.
2010. aug. 3. 21:19
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyerekelhelyezési per ideje nagyon sok mindentől függ. Nálunk például 3 évig tartott és még nincs vége, mert a kedves fellebbezett. Egyébként hiába ítélik neked a gyereket, valóban kell a beleegyezése a külföldi tartózkodáshoz, lakhatáshoz. Én is 1 évről tudtam.
2010. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nálad helyezik el a gyereket, akkor is kell az apa beleegyezése, tehát attól, hogy te neveled, ő az apai jogait nem veszíti el.
2010. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De akkor kivihetem 1 évre a beleegyezése nélkül?
2010. aug. 4. 14:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Nem értem, miért nem választod a törvényes, jogszerű utat, van jogi megoldás a kérdésedre.


A gyámhatóság jogosult pótolni annak az édesapának a hozzájárulását, akinek jóváhagyása szükséges lenne a gyermek tartós (!) külföldre viteléhez.


Tartósnak az számít, ha a letelepedés szándékával történik az odautazás, iskolába beíratják a gyereket, stb.


A gyámhatóság erre egy határozatot hoz és kész. Ha a másik félnek nem tetszik, bírósághoz fordulhat ugyan, de nem igazán szokták a bíróságon megváltoztatni ezt a döntést.


egy ügyvéd

2010. aug. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszokat. Sikerült végül beszélnünk (de szerintem az ügyvédje beszélte rá,hogy semmi esélye) és azt mondta,hogy mehet. :-)
2010. aug. 8. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!