Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak, ha a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a férjem meggondolta magát, hogy közös megegyezéssel váljunk el?

Figyelt kérdés
Eddig az volt hogy belemegy a közös megegyezésbe, de most már nem akar semmit sem aláírni. Közös a lakásunk, amire jelzáloghitel van. Természetesen munkahelye nincs, a gyerekekre sem ad semmit, a hitelt is az én nevemre vettük fel. Mi a teendő, kié lesz így a lakás? Mi lesz ha nem akar megegyezni semmibe sem? Ő ragaszkodik a lakáshoz, és elvárná hogy én költözzek el a gyerekekkel.Csak azt nem tudom miből tudná fizetni a rezsit, a hitelt. Mi a megoldás erre? Pénzem ügyvédre sajnos nincs.
2008. nov. 24. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig ügyvéd nélkül lehet hogy rosszabbul jársz, és még többe fog kerülni


Teljesen mindegy , hogy akar e vagy nem közös megegyezést, a bíróság ugyis elosztja a javakat, és a terheket is.

Ha a lakás közös, el kell adni, és a banknak, meg a neki neki járó részt kifizetni. aztán venni egy kisebbet.

vagy még felvenni ha lehet és bírsz újabb hitelt, hogy a bíróság által megállapított részarányt kifizesd a férjednek.

2008. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon keveset írtál a válásodról.Nem tudni miért válsz.Én váló félben vagyok már másfél éve.Nekem van ügyvédem méghozzá nagyon híres nevezetes ügyvéd mésem ér semmit sem.A lényeg,hogy sok pénzel le tudjon gombolni téged.Nagyon szívesen segítek neked és szeretném felvenni veled a kapcsolatot ha te is úgy akarod.E-mail címem:Marika75@vipmail.hu

Ne döljbe annak,hogy közösen megfogtok tudni egyezni a válásnál.Én is lakáshitelt fízetek és rezsit,gyermeket is magam tartom el mert ő nem járul hozzá semmihez,pedig 100-on felül van a jövedelme.Arra összpontosíts,hogy a lakást megtarthasd.Egy bíztos a férjedet ki kellesz fízetned belőle.Vagy megtudtok egyezni benne a férjeddel ebben az összegben.Vagy a bíróság fog határozatot hozni mégpedig felértékelteti a lakást és a ráeső részt kell ki fízetni.De ebből az összegből vonnak le ha kéred az elmaradt gyermektartást azt leszámolják belőle méghozzá onnan ahonnan az életközösség megszakadt.Gyerektartást már visszamenőleg kérd és ha nem tudják lefogni tőle akkor előlegesztesd meg az államtól,ezt a gyám ügynél lehet megtenni.Abba ne menjél bele,hogy a lakásodat elveszíst,hogy a banknak vissza adni,gondolj a gyermekeidre,különben úgyis a tied lesz a gyermekek végett.A gond ott van ha a lakás megosztható akkor könnyen elrendelheti a bíróság a lakásmegosztotságot.

A férjed elől mindent titkoljál,papirjaidat ne tarsd otthon ne,hogy hozzá tudjon férni mert mindent felfog használni ellerned a maga javára és semmiben ne higgy neki,egy lépéssel mindig te légy elötte.Nem könnyü a válás,erőnek kell lenned és a gyermekeid jövöjét nézd,ne ad fel sose!

2008. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!