Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 5 éve váltunk el. Azóta havi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

5 éve váltunk el. Azóta havi 10. 000. -Ft. Gyermektartás kapok. Hova kell fordulni, hogy megemeltessem?

Figyelt kérdés

Akinek van gyermeke az tudja, hogy ez a pénz nem elég semmire.

Lehet külön kérni, hogy pl. beiskolázásba is bele segítsen?


2010. júl. 16. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Mondd az exednek,hogy a gyerek szeptemberbe megy iskolába,és hogy minden cucc vásárlási árába szálljon bele..mindkettőtök fizessen 50%-ot:) mondjuk a tolltartót persze te magad is megveheted,de a táskába már belefizethet a férjed is..legegyszerűbb a férjtől kérni x összeget+a gyerektartási díjat..ha nem adja,akkor olvass utána a neten(itt biztos választ ritka ember az,aki tud adni neked!)
2010. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát hogyne lehetne megkérni. de ha nem érdekli őt sem a gyerek, sem te (remélem,nem ez a helyzet),akkor nem hiszem,hogy fog adni:S
2010. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A bíróságon kérheted a gyerektartás emelését..Nekem 9000 forintot fizetett,míg egy nap szóltam neki,hogy a törvény szerint ami rögzítve is lett a bíróságon a fizetésének a 20%-át vagy a mindenkori minimálbér 20%-át kell fizetnie..Előbb szóban kértem,hogy fizesse meg a minimálbér 20%-át ami jelen esetben 14.000 forint vagy ha nem hajlandó akkor a bírón keresztül fogom kérni és visszamenőleg 6 hónapra is kötelezni fogják..Szó nélkül fizeti a 14.000-et..

Szóval ha kérésedre nem hajlandó többet fizetni akkor tegyél lépéseket ez ügyben..

De az iskoláztatásba külön nem köteles fizetni,csak az apa jóindulatán függ,hogy beszáll-e...

2010. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért 10.000 Ft-ban lett megállapítva a gyerektartás? Nem lehet, hogy te sokkal jobb anyagi körülmények között élsz, mint ő? Nem akarok kötekedni, csak van egy ismerősöm akik hasonló cipőben vannak, viszont az apának nincs állandó jövedelme, kvázi nem tudna fizetni többet. Így állandó vita van a pénzről, aminek persze a gyerek issza meg a levét.
2010. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj,hogy a volt férjemmel nem lehet beszélni.

Sőt megmondta,hogy ahol csak tud ott tesz be nekem. A gyereket meg egyeltalán nem nézi (sajnos ). Így semmi esélyem, hogy mondjam neki,hogy segítsen a beiskolázásba.

De a bíróságon lehet ilyet kérni, hogy a plussz kölrségekbe is szálljon bele?

2010. júl. 16. 18:30
 6/10 A kérdező kommentje:

.... mint ahogy írtam,hogy több mint 5 éve lett megállapítva és akkor még 10.000.-Ft még nem ennyit ért.

Egyébként ő jobban keres mint én, csak a munkahelyén kérte,hogy ne jelentsék be, hogy ne kelljen nekem ennél többet fizetnie. .... és még valami..... be voltam idézve a bíróságra a válásunk utáni évben, hogy felezzék le a gyermektartást 5.000.-Ft.-ra...... de a tárgyaláson jó rá pirított a bíró, hogy , hogy képzeli ezt? Ilyen a gyermekem apja. :(

2010. júl. 16. 18:38
 7/10 anonim ***** válasza:
A gyerektartást meg lehet emeltetni, a fizetés 20 %-a jár gyerekenként, meg lehet egy minimális összegben is állapodni, de azt nem lehet hivatalosan megoldani, hogy a külön költségekbe beszálljon - ez CSAK a jóakaraton múlik az apa részéröl.
2010. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

18.19-es vagyok

Mivel a volt férjeddel nem tudsz beszélni így nem marad más csak a bírósági kérelem.Írj egy kérvényt,hogy emeljék meg az összeget mert 5 éve csak ennyit fizet.

Mint írtam az iskolázásban külön nem fognak kiszabni neki pénzt.Ebben az esetben az apától függ,hogy a gyerektartáson kívül támogatja a gyermekét...

De te mint egyedülálló kérheted az ingyenes tankönyveket..

2010. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Költsél kevesebbet magadra.

A gyermektartás burkoltan sem azt a célt szolgálja, hogy az anyuka a korábbi életszínvonalát fenn tudja tartani.


Jogod van újra férjhez menni és nyakába varrni a költségeket az új párodnak, akit cserébe kényeztetni is illik.


Aki élvezni akarja az önállóság előnyeit, ne panaszkodjon.

2010. júl. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
.... ha fogalmad sincs miről van szó akkor nem tudom miért írsz ilyeneket. Szerintem kár az volt az idődet pazarolni erre a válaszra.
2010. júl. 20. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!