Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehet, hogy azért nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy azért nem tudok tartós kapcsolatot kialakítani, mert túl későn kezdtem el? 27/n

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy 24 évesen volt először szexuális kapcsolatom, előtte csak kisebb járások, randik, csókolózások voltak.


Aztán 25 évesen lett egy másfél évig tartó kapcsolatom. Most fél éves kapcsolatom ment tönkre. Közben meg látom, hogy mások már családot, gyereket vállalnak és tudom róluk, hogy ők már hamarabb elkezdtek pasizni. Nem tudom, középiskolában valahogy nem ment az ismerkedés, de annyira nem éreztem késztetést, hogy járjak valakivel.


Most, hogy ez a kapcsolatom is tönkrement, kezdek azon gondolkodni, hogy elszúrtam az életem azzal, hogy későn kezdtem el a párkapcsolatokat. Más is van ezzel így? Tényleg ezen múlik, hogy mikor kezd el az ember találni?


2019. máj. 2. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem ezen múlik.


van aki hamarabb megtalálja, van aki nem. És vannak akik hiszik, hogy megtalálták és mégsem...


Én nem azt látom és tapasztalom, hogy a te korosztályod húde nagyon házasodna meg potyogtatná ki a kis élősködőket.


És nem is kötelező egyáltalán , egyik sem.


Mindig azt vesszük észre amit akarunk.

2019. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ehelyett sokkal fontosabb lenne azon gondolkozni, hogy milyen konkrét okok miatt mennek tönkre a kapcsolataid. Fel kell fedezned magadban azokat a tulajdonságaidat, amik miatt nem tudsz hosszú távú kapcsolatot fenntartani.

Ennek nem sok köze van ahhoz, hogy mikor kezded, sokkal inkább önismeret kérdése. Persze, egy jó kapcsolat fenntartásához kellenek a tapasztalatok, de ez a tapasztalat inkább önmagad megismerésében merül ki. Vannak az embernek olyan hibái, lelki sérülései amik csak akkor fognak kijönni láthatóan ha párkapcsolatban van. De ezeket megfelelő önismerettel fel lehet térképezni kapcsolat nélkül is.

Konkrétan miért nem működtek a kapcsolatok, milyen problémák voltak, mi nem működött?

2019. máj. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A volt osztálytársak, csoporttársaknál látom, hogy már belevágtak és elég sokan, már szinte alig van szingli ismerősöm. Persze már vannak elváltak meg egyedülálló anyák is azóta az elmúlt pár év után.
2019. máj. 2. 22:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy egy kapcsolatban nem vagyok annyira határozott fél. Nagyon akarok alkalmazkodni, megfelelni a másiknak. Pár hónap után felhozom, hogy én gyerekeket akarok meg otthon építeni.
2019. máj. 2. 22:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha így működne az élet, akkor 20 éves korára minden létező embernek lenne társa a földön.


megszületünk, megtanulunk járni, beszélni, ovi, játék, szülinapcsik, húsvétok karácsonyok, iskola, gimi első csók megtörténne mindenkinek, mindenki 20 éves kora előtt elvesztené a szüzességét, majd 20 éves korára lenne egy társa, rá 1 évre összeköltöznének, majd rá 2 évre potyognának a gyerekek, és boldogan élnek míg meg nem halnak.....


ja persze.

Rengeteg egyedülálló ember van minden korosztályban.


De igen ahogy írták gondolkozz el magadban is, saját magadon.


De sajnos az emberi természet olyan, hogy azokat látjuk meg mindig akik boldogok és amilyenek mi is szeretnénk lenni, és ugyanakkor örül az ember mikor olyat lát mint ő...ilyenek vagyunk.

2019. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

En is ilyen vagyok. Szinte az évszámok is passzolnak, de nekem a leghosszabb kapcsolatom 2 honap volt mindössze és előtte még csak ismerkedni sem ismerkedtem.


Szerintem létezik az a jelenség, amiről beszélsz. Én magamon érzem, hogy kufutottam az időből, túl sokáig voltam egyedül és mar nem tudok megtanulni párban élni, nem tudok érzelmileg elkotelezodni, és őszintén szólva kB egy év férfiakkal való ismerkedés után még is untam az egészet, de szerencsére családot nem akarok.


Szerintem nem jó, ha azért akarsz alkalmazkodni, hogy megtarst valakit, miközben elnyomod magadat. Akkor inkább már egyedül!

2019. máj. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 25 évesen volt az első kapcsolatom és 4 évig tartott, de volt benne szakítás és érdekből kibékülés. Utána viszont 29 éves koromban olyan kapcsolatom lett, ami 10 évig kitartott.


Szerintem nálad inkább az a baj, hogy néhány hónap után már a gyerekvállalást emlegeted. Amikor birtokolni akarod a másikat, az ijesztő, abból a helyzetből mindenki menekülni fog. Természetesen van helye ennek a témának, de 2-3 hónap után még nagyon korai. Szerintem itt szúrod el.

2019. máj. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy így van. Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek.
2019. máj. 3. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!